Ubrania dla lekarzy - wygoda, higiena i styl w medycznym wydaniu

Praca w sektorze ochrony zdrowia jest pasjonującym, ale również niezwykle wymagającym zajęciem. Osoby zasilające szeregi personelu w szpitalach, klinikach i prywatnych ośrodkach codziennie mierzą się z koniecznością rozwiązywania poważnych problemów zdrowotnych, diagnostyką, wysiłkiem fizycznym i psychicznym. Długie godziny spędzone na nogach, styczność ze szkodliwymi drobnoustrojami, a jednocześnie kontakt z pacjentami wymuszający odpowiednią prezencję sprawia, że znalezienie idealnego ubrania dla lekarza nie jest najłatwiejszym zadaniem. Czym powinna charakteryzować się odzież medyczna męska? Sprawdź!

Po pierwsze: trwała i solidna odzież medyczna męska

Ubrania dla lekarzy powinny przede wszystkim cechować się wysoką trwałością. Podstawowe zasady sanitarne nakazują personelowi medycznemu częste pranie odzieży, na której osadzają się szkodliwe patogeny. Bluza medyczna męska, spodnie, fartuchy i inne elementy noszone podczas dyżuru zachowają swoją nienaganną formę tylko wtedy, kiedy będą uszyte z materiałów o wysokiej trwałości. Tkaniną, która doskonale radzi sobie z częstym praniem w wysokiej temperaturze, a dodatkowo nie podrażnia skóry, jest bawełna z domieszkami sztucznych włókien. Dodatek elastanu lub poliestru zwiększa odporność materiału i sprawia, że ubranie mniej się gniecie, co bezpośrednio przekłada się na prezencję w miejscu pracy.

Po drugie: komfort pracy

Wykonywanie swoich zawodowych obowiązków w zbyt opiętych, wykonanych ze sztucznych włókien ubraniach może poważnie dać się we znaki. Syntetyczne, „nieoddychające” materiały powodują nadmierne pocenie i zaburzają równowagę termalną ciała. Na tym polu znów wygrywa bawełna. Naturalna tkanina zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, niwelując w ten sposób pocenie i podnosząc komfort. Aby nowe ubrania jak najlepiej służyło Ci w nawet najbardziej intensywne dni, zawsze wybieraj uniform dostosowany do swojego rozmiaru. Zbyt wąskie nogawki spodni, rozchodząca się koszula albo opięta koszulka będą krępować ruchy, a z kolei w zbyt obszernej odzieży będziesz wyglądał niedbale.

Po trzecie: uniform dostosowany do każdej sytuacji

Kompletny uniform medyczny tworzyw kilka elementów. Podstawą zestawu znajdującego się w szafie każdego medyka są spodnie z miękkiej tkaniny niekrępującej ruchów, koszulka z krótkim rękawem, fartuch ochronny, oraz polarowa bluza medyczna męska – nieoceniony kompan podczas nocnych dyżurów zimą. Noszone dzisiaj przez lekarzy ubrania łączą w sobie elegancję z praktycznością. Aby przekonać się, jak efektowny może być lekarski „mundurek”, wystarczy spojrzeć na kolekcję jednego z producentów odzieży medycznej – marki Meclo. W katalogu producenta znajdziesz zarówno klasyczne, proste t-shirty, jak i zapinane na zatrzaski koszule ze stójkami. Górnej części stroju dopełniają spodnie o dopasowanym, prostym kroju. Standardowa biel jednoznacznie kojarząca się ze szpitalem coraz częściej ustępuje miejsca wyrazistym, głębokim barwom – granatowi, stonowanej śliwce, grafitowi. Nieodłącznym elementem stroju każdego medyka są buty. Antypoślizgowe obuwie z amortyzowaną, „oddychającą” podeszwą odciąży stawy i kręgosłup, zapobiegnie poceniu się stóp oraz zapewni bezpieczeństwo podczas chodzenia po śliskiej nawierzchni. Popularne klapki nie do końca współgrają z Twoim stylem? W takim razie z pewnością zainteresuje Cię atestowane obuwie medyczne niewiele różniące się od najmodniejszych butów sportowych z ofert znanych producentów.

Odzież medyczna męska – dla kogo?

Nowoczesna odzież medyczna męska projektowana jest z myślą nie tylko o lekarzach, ale wszystkich przedstawicielach szeroko pojętej branży medycznej. Wygodne koszulki, ciepła bluza medyczna męska, antypoślizgowe buty, fartuch ochronny czy niekrępujące ruchów spodnie są mile widziane w szafie pielęgniarzy, asystentów stomatologicznych, ratowników, masażystów, fizjoterapeutów czy farmaceutów. W kolekcjach producentów specjalizujących się w szyciu uniformów medycznych nie brakuje eleganckich koszul. Tego typu odzież zapewni nienaganną prezencję pracownikom administracyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie