Czy można pracować dużo i prowadzić zdrowy styl życia Jasne, że tak! Poznajcie nasze triki

Jeszcze do niedawna średni tygodniowy czas pracy wynosił 40 godzin, a teraz jak się okazuje wzrósł do 43,3 godzin, a są osoby, które pracują zdecydowanie więcej. Czy można w takim przypadku zdrowo żyć? Jasne, że tak. Poznajcie więc nasze triki. Gwarantujemy, że są skuteczne.

Jak znaleźć czas na aktywność fizyczną?

Cóż, prawda jest taka, że często po przyjściu do domu jedyne o czym myślimy, to położenie się na kanapie z pilotem w ręku. Nie ma więc mowy o aktywności fizycznej. Ale nie oznacza to wcale, że trzeba z niej rezygnować. Otóż wystarczy tylko postawić na poranną aktywność. Możecie przed pracą wyjść na krótki jogging, bądź też poćwiczyć na siłowni. Owszem na początku może Wam się nie chcieć, ale prawda jest taka, że po kilku tygodniach połkniecie wręcz bakcyla i ruchu będzie Wam brakować. Swoją drogą wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na zdrowie i zmniejsza ryzyko chorób serca, do tego pozwala lepiej radzić sobie ze stresem. Jeżeli nadal nie chce Wam się biegać o poranku, to zawsze możecie zamienić samochód na jednoślad i dojeżdżać do pracy na rowerze. To naprawdę duża frajda. Pewnie zastanawiacie się jak wyeliminować wtedy problem nadmiernego pocenia się. W końcu podczas wysiłku człowiek się poci? To również proste. Wystarczy tylko dobry antyperspirant dla mężczyzn. W składzie powinien znaleźć się tlenek magnezu, który doskonale absorbuje pot, ale ma też właściwości antybakteryjne. Można również przemywać skórę naparem z rumianku. Najlepiej robić to rano. Otóż taki napar można przygotować szybko w domu. Wystarczy tylko zalać 3 łyżki suszonego rumianku litrem gorącej wody i poczekać aż wystygnie.

Jak jeść zdrowo?

Oczywiście trzeba także zadbać o zdrową dietę i wyobraźcie sobie, że to nie jest trudne. Zacznijmy może od tego, że całkowicie należy zrezygnować z jedzenia śmieciowego, które jest pełne związków rakotwórczych i konserwantów, a do tego jeszcze uzależnia. Za to w diecie musi znaleźć się duża ilość warzyw oraz owoców. Do tego zamiast tłustych mięs, należy wybrać ryby morskie. Białe pieczywo należy zastąpić pełnoziarnistym. Jeżeli odczuwacie głód pomiędzy posiłkami, to sięgnijcie po orzeszki nerkowca i wypijcie szklankę wody. W sumie nie potrzebujecie wiele czasu na gotowanie. Zawsze dania możecie przygotowywać w parowarze. Możecie również postawić na catering dietetyczny.

Jak znaleźć czas dla siebie?

Każdego dnia należy też znaleźć czas dla siebie. Po przyjściu z pracy i zjedzeniu smacznego i zdrowego dania można dać sobie godzinę na relaks. W trakcie wolnego czasu nie interesuje Was sprzątanie czy inne obowiązki, lecz robicie to co sprawia Wam frajdę. Możecie poczytać książkę, posłuchać muzyki czy choćby obejrzeć mecz. Wykorzystujcie także przerwy w pracy na przyjemności. Zamiast pójść do palarni, wyjdźcie na latte z mlekiem owsianym i posłuchajcie audiobooka. Wolnych dni nie spędzajcie tylko na na kanapie, lecz wybierzcie się na wycieczkę w góry. Oczywiście zadbajcie też o zdrowie psychiczne, które jest tak samo ważne i nie można go bagatelizować. Dla złagodzenie stresu można codziennie wypijać szklankę rumianku. A jeżeli Wasze samopoczucie się nie poprawia, to jak najszybciej zapiszcie się na wizytę u lekarza. Zadbajcie też o właściwą higienę snu, co oznacza, że należy chodzić spać nie później niż o 23, a do tego w żadnym wypadku nie należy zasypiać przy włączonym tv.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie