Fascynują Cię samochody w stylu muscle car prosto z USA? Cenisz wysokie osiągi w niezwykle przystępnej cenie? Poszukujesz pojazdu na rynku wtórnym? Nie daj się naciągnąć sprzedawcy. Aby nie paść ofiarą nieuczciwego handlarza zweryfikuj historię pojazdu by transakcja była dla Ciebie korzystna, a cena adekwatna do stanu samochodu. W tym artykule przeczytasz gdzie możesz za darmo sprawdzić VIN.

Muscle car z USA kupujemy z autobaza.pl

Muscle car to określenie odnoszące się do samochodów amerykańskich, australijskich i południowoafrykańskich o średniej wielkości z napędem tylnym oraz dużym silnikiem, którego rolą jest uzyskanie maksymalnych osiągów. Zakup tego typu auta to prawdziwy rarytas dla miłośników „muskularnych pojazdów”, który musi być gruntowanie zweryfikowany. Darmowe sprawdzenie historii pojazdu jest dzisiaj możliwe. Sprawdź.

Samochody różnią się między sobą nie tylko stanem technicznym ale też ilością przejechanych kilometrów. Od ponad 20 lat serwis Autobaza znacznie ułatwia podjęcie decyzji w kwestii zakupu auta pochodzącego z rynku wtórnego, udostępniając niezwykle istotnych i kluczowych informacji przyspieszających całe przedsięwzięcie. Autobaza umożliwia szczegółową weryfikację stanu pojazdu używanego. Autobaza.pl  ma zawsze świeże dane bo są one agregowane w czasie rzeczywistym. Podajesz VIN, klikasz „enter” i system przeszukuje dostępne bazy danych oddając w Twoje ręce gotowy raport.  To jedna z największych i niezależnych stron, które zawierają historię pojazdów polskich i zagranicznych. 

Autobaza.pl Historia Pojazdu

Gdzie sprawdzić historię pojazdu? Na autobaza.pl

Portal Autobaza jest miejscem, w którym zweryfikujesz obietnice sprzedającego w kwestii idealnej historii auta, której nie ma nic do zarzucenia. Tym sposobem kupujący otrzymuje gwarancję nabycia pewnego i sprawdzonego pojazdu. Autobaza pozwala na sprawdzenie jego powypadkowej przeszłości.

Sprzedawcy aut dopuszczają się różnych sztuczek by zataić przed kupującym rzeczywisty przebieg i stan pojazdu aby sprzedać go po zawyżonej cenie nie współmiernej do jego faktycznego stanu. Znajomość raportu VIN pozwoli uniknąć ryzyka związanego z cofniętym licznikiem, powypadkową historią auta i podejrzeniami, że samochód mógłby pochodzić z kradzieży. Raporty VIN są bazą informacji, z której możemy się dowiedzieć między innymi o danych technicznych oraz wyposażeniu auta, szkodach i kolizjach pojazdu, możemy poznać chronologiczną historię pojazdu. Każdorazowo przed zakupem samochodu poleca się udać na jazdę próbną oraz jego przegląd w profesjonalnym warsztacie aby ocenić jego stan techniczny.

Co znajdziesz w raporcie VIN

Raport VIN stanowi najbardziej wiarygodne i przydatne źródło informacji, które są niezwykle istotne z punktu widzenia osoby kupującej. Poza tak oczywistymi informacjami jak marka i model pojazdu, rok produkcji, raport informuje również o technicznych kwestiach pojazdu. Raport VIN zawiera również takie szczegółowe dane jak:

 • stan techniczny pojazdu
 • wyposażenie fabryczne,
 • informacje o kolizjach i szkodach (czy pojazd jest po poważnych wypadkach)
 • historię samochodów
 • wezwania serwisowe
 • bazę skradzionych samochodów (jeśli pojazd, którym jesteś zainteresowany w niej nie figuruje unikniesz posadzenia Cię o paserstwo)
 • archiwalne zdjęcia pojazdu
 • rejestr odczytów licznika
 • ostrzeżenia producenta o ewentualności wystąpienia usterek fabrycznych
 • ekspercka inspekcja pojazdu
 • wycena wartości rynkowej samochodów

Import samochodów z USA 

Auto z Ameryki? Czemu nie?  Obecnie przybywa firm zajmujących się sprowadzaniem aut. Import samochodów zza oceanu może okazać się niezwykle opłacalny. Weryfikacja przebiegu i powypadkowej historii pojazdu poprzez darmowe sprawdzenie VIN jest gwarancją udanego i świadomego zakupu. Znajomość stanu technicznego samochodów z USA jest kluczowa dla udanej transakcji. Niestety wielu sprzedawców dopuszcza się oszustwa na rynku wtórnym, by sprzedać auto w zawyżonej cenie niż adekwatna do jego stanu technicznego. Niezwykle istotna jest wiedza na temat tego, czy pojazd nie pochodzi z kradzieży, aby zapobiec posądzeniu o paserstwo. Archiwalne i obecne zdjęcia pojazdu z innych ogłoszeń i aukcji pomoże wskazać ewentualne uszkodzenia karoserii, które zostały zatuszowane przez specjalistę. Częsta analiza historii pojazdu, może sugerować, że w przeszłości posiadał wielu właścicieli lub że obecny ma problem z jego sprzedażą już od dłuższego czasu, dlatego sprawdzenie historii pojazdu VIN jest tak bardzo istotne, by zapobiec manipulowania samochodami.

Duża część Polaków decyduje się właśnie na zakup auta z zagranicy. Sprowadzając samochód amerykański o niewielkich uszkodzeniach, należy wiedzieć, że na polskim rynku tego typu naprawy są znacznie tańsze niż w USA. Auto z USA tak jak import klasyków ze Stanów Zjednoczonych jest również bardziej opłacalny. Prawdziwymi zdobyczami na amerykańskim rynku są pojazdy uchodzące za symbol motoryzacji takie jak Chevrolet Camaro. Porównując ich wartość pojazdu z USA z rynkiem europejskim można wiele zyskać. Dlatego zakup samochodu również z Niemiec może okazać się niezwykle przystępną cenowo transakcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie