Szczęsliwa rodzina z prezentami

Kiedy zbliża się okres Bożego Narodzenia, część rodziców zastanawia się, jaki prezent wybrać tym razem dla swojego dziecka. Z pewnością jest to dość problematyczna kwestia, ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych zabawek, a przecież zależy nam na tym, aby były praktyczne, jednocześnie rozwijały zmysły dzieci. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem na temat tego, jakie prezenty są godne uwagi dla ośmioletnich pociech.

Prezent dla dziecka

Gry planszowe- prezent dla całej rodziny

Z pewnością jedną z ciekawszych propozycji są różne gry planszowe. Zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych znajdziemy wiele różnych tytułów, które usatysfakcjonują zarówno ośmiolatków, jak i rodziców. W tym wieku pociechy rozumieją już bardzo dużo i są bardzo ciekawe. Dlatego też optymalnym rozwiązaniem mogą być gry interaktywne. Dzięki nim pobudzana jest dziecięca wyobraźnia, a do tego ćwiczona jest umiejętność logicznego myślenia. Jest to forma nauki przez zabawę, która jest tak bardzo ceniona wśród dorosłych. Doskonałym przykładem mogą być, chociażby popularne planszówki ze sztucznymi banknotami. Dziecko będzie mogło podszlifować swoje umiejętności z zakresu liczenia, a także pozna podstawy ekonomii. Rozgrywka nie jest nudna i monotonna, ponieważ na planszy czeka nas wiele niespodzianek, które mogą spowodować skrajne emocje. Nie ma nic lepszego, niż wspólne spędzanie czasu z rodziną, a gry planszowe to umożliwiają.

Pistolety na strzałki

Jeśli szukasz zabawek, dzięki którym pociechy będą przez długi czas świetnie się bawić, z pewnością godne uwagi są pistolety na strzałki. Nie da się ukryć, że dzieci uwielbiają stosunkowo prostą rozrywkę, która dodatkowo zmusza do ruchu. Tego typu zabawka wbrew pozorom zachęca do myślenia, bowiem konieczne będzie przemyślenie odpowiedniej strategii, w jakim miejscu się schować i jak zaskoczyć przeciwnika. Dodatkowo dziecko spędzi aktywnie czas, poruszając się, a nie oglądając telewizję czy też siedząc przed ekranem komputera. Co ciekawe, jest to świetne rozwiązanie w przypadku rodzeństwa w podobnym wieku, bowiem mogą między sobą rywalizować, co gwarantuje kilka godzin doskonałej przyjemności.

Świąteczny prezent dla ośmiolatki

Klocki- idealny prezent dla ośmiolatków?

Pomimo tego, że ośmiolatkowie wydają się już stosunkowo duzi, to jednak nadal uwielbiają układać klocki. Jest to gwarancja cudownej zabawy zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W sklepach znajdziemy wiele różnych egzemplarzy, których cena różni się z zależności od ilości elementów, a także jakości wykonania. Biorąc pod uwagę to, ile kombinacji można wykonać z kilkunastu klocków, mamy pewność, że rozwijamy kreatywność i myślenie dziecka. Dużą popularnością cieszą się największe zestawy, w których to znajduje się wiele elementów, co umożliwia tworzenie ogromnych konstrukcji. Dowodem na to, że z klocków się nie wyrasta, jest fakt, że popularni producenci klocków, tworzą zestawy nawet dla dorosłych.

Latawce i inne zabawki na świeżym powietrzu

Ciekawym prezentem dla ośmiolatków będą również zabawki, które motywują do wyjścia na świeże powietrze. Doskonałym rozwiązaniem może być, chociażby latawiec, który pomimo tego, że swoją popularnością cieszył się kilkanaście lat temu, to nadal jest bardzo pożądaną zabawką. Z pewnością zapewni frajdę dziecku i rodzicom. Jest to świetna okazja do tego, aby w zabieganych czasach spędzić odrobinę czasu z pociechami. Dużą zaletą latawca jest oczywiście jego cena, bowiem w większości przypadków jego koszt wynosi kilkanaście złotych. Warto jednak wspomnieć o tym, że ich wytrzymałość pozostawia wiele do życzenia, a ciągłe plątanie się sznurka może okazać się po czasie irytujące. Jednakże latawiec nie jest jedyną zabawką, która zachęca do wyjścia na zewnątrz. Innym przykładem może być, również rower. W każdym z tych przypadków dzieci wykonują ruch i są aktywne fizyczne, dodatkowo nawet przy braku zimą śniegu „hartują się” na zewnątrz.

Prezent na świeta dla ośmiolatka

Piłka jako prezent dla ruchliwych ośmiolatków

Ośmiolatkowie uwielbiają ruch. Właściwie ciężko zmusić ich do tego, aby usiedli w jednym miejscu na dłużej niż kilkanaście minut. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dzieci powinny regularnie się poruszać. Dlatego też warto zastanowić się nad piłką. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Jej koszt jest stosunkowo niski, a radość dziecka jest bezcenna. Piłka wbrew pozorom nie jest przeznaczona tylko dla chłopców, bowiem dziewczynki również uwielbiają spędzać czas w ogródku, kopiąc futbolówkę. Istnieje możliwość, że dziecko jeszcze bardziej zainteresuje się dowolnym sportem, co spowoduje, że możliwe będzie rozwijanie danego zainteresowania w przyszłości.

Książki- przyjemne z pożytecznym?

Ostatnim prezentem, który przedstawiamy w naszym zestawieniu, są książki do czytania. Wbrew pozorom zdecydowana większość ośmiolatków ma już opanowaną umiejętność czytania do perfekcji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest to trafny podarunek, jednak w praktyce bardzo dużo dzieci uwielbia czytać dowolne bajki, natomiast inne wolą, aby to rodzic przeczytał jakąś ciekawą opowieść. Kto wie, być może uda nam się wzbudzić w dziecku miłość do książek, co w dzisiejszych czasach elektroniki i technologii jest bardzo zaniedbywane. Czytanie niesie ze sobą wiele zalet, jak chociażby poprawa pamięci, rozwijanie wyobraźni, poszerzenie słownictwa czy też stymulacja mózgu, dlatego warto zastanowić się nad takim prezentem.

Książka na prezent

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie