Idealnie skrojony garnitur na miarę podkreśla nasz styl, elegancję i dopasowanie ubrania do okazji. Szycie odzieży przez krawca wciąż jest doskonałym wyborem. Tak uszyty garnitur będzie niepowtarzalny, a my będziemy się czuć wyjątkowo dobrze, gdy go założymy. Najważniejsze jest jednak, aby dopasować model i wymiary do Twojej sylwetki. Również wybór tkaniny i jej kolor mają ogromne znaczenie. W dzisiejszych czasach można z powodzeniem przebierać wśród różnych tkanin, faktur, jak i krojów. W jaki sposób szyje się eleganckie ubrania?

Uszycie garnituru na miarę — od czego się zaczyna?

Szycie garniturów na miarę można podzielić na kilka etapów. Po pierwsze trzeba określić czy ma to być garnitur na specjalne okazje jak np. ślub, czy też model bardziej użytkowy, który będzie strojem odpowiadającym pod dress code w miejscu pracy. Po drugie co za tym idzie wybieramy model, krój, tkaninę i elementy wykończenia garnituru. Odpowiednio dopasowane modele do sylwetki sprawiają, że strój leży idealnie.

Kolejnym etapem jest uzupełnienie wymiarów. W końcu taki garnitur szyty jest na indywidualne zamówienie, a zatem potrzebne jest podanie swojej miary. Choć krawiec może pobrać miarę samodzielnie, można też po prostu samodzielnie wymierzyć swój wzrost i obwody, aby na tej podstawie mógł zostać uszyty nowy garnitur czy nawet smoking.

Jak podać prawidłowo wymiary do szycia odzieży?

Pobranie miary nie musi być skomplikowane. Warto jednak pamiętać, że idealne dopasowanie garderoby zależy od dokładności podanych miar. Szyty na miarę garnitur musi więc mieć dokładnie podane wymiary, na których krawiec będzie bazował. Garnitury szyte na indywidualne zamówienie wymagają uzupełnienia wymiarów całej sylwetki w formularzu. Może się również zdarzyć, że krawiec w odniesieniu się do podanych informacji, zapyta o wymiary dodatkowe.

Przede wszystkim trzeba podać:

  • wzrost,
  • rzeczywisty obwód pasa do spodni oraz obwód brzucha w najszerszym miejscu,
  • długość spodnie po stronie zewnętrznej i od kroku,
  • obwód bioder,
  • obwód klatki piersiowej,
  • obwód uda w najszerszym miejscu,
  • długość rękawa po zewnętrznej i wewnętrznej stronie,
  • długość marynarki: z tyłu, na środku i od kołnierza w dół.

Co, jeśli, wymiary będą źle zmierzone? Jeżeli podane miary będą nieprawdopodobne, krawiec się z nami skontaktuje, aby jeszcze raz je pobrać lub poprosi o sprawdzenie samodzielnie, czy podane dane są rzeczywiste.

Ile czasu trwa szycie garniturów na miarę?

Wyjątkowe projekty mogą zabrać kilka tygodni. Jednak podstawowy garnitur o prostym kroju, można otrzymać nawet po tygodniu. Wszystko zależy od tego, jak szybko określimy, na jakim garniturze nam zależy i podamy prawidłowe wymiary. Samo szycie na miarę zajmuje około 5 dni roboczych. Dlatego wybierając jedyny w swoim rodzaju garnitur szyty na zamówienie, można powiedzieć, że będzie on gotowy nawet w ciągu tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie