Koszule na spinki są eleganckie, dodają wytwornego charakteru całej stylizacji. Jednak nie pasują na każdą okazję, a przy tym trzeba też wiedzieć, do czego pasują, jak je nosić. Dlatego mamy kilka podpowiedzi dla panów, które powinny rozwiać wszelkie modowe wątpliwości.

Na jaką okazję koszula na spinki?

Na początku zaczniemy od tego, na jaką okazję najlepiej pasuje koszula ze spinkami. Jak już wspominaliśmy we wstępie, taka propozycja jest bardzo elegancka, dlatego niekoniecznie będzie to dobry wybór na co dzień.

Przede wszystkie koszula z mankietami na spinki jest wręcz obowiązkowa podczas ważnych uroczystości – ślubów, bankietów, balów. Idealnie komponuje się z klasycznymi garniturami, frakami i smokingami.

Jednak to nie wszystko. Choć większość mężczyzn ogranicza się tylko do tych okazji, warto zerwać z mitem, że koszule męskie na spinki pasują wyłącznie podczas tak formalnych spotkań. Można zakładać je do biura, zwłaszcza jeśli reprezentujesz swoją firmę wśród klientów, a także… na randkę, gdy chcesz zrobić duże wrażenie na partnerce. A jak je wtedy nosić? Podpowiadamy.

Koszula z mankietami – jak nosić?

Koszula do spinek, o czym możesz przekonać się na https://domodi.pl/odziez/odziez-meska/koszule-meskie/koszule-na-spinki-meskie, może mieć pojedynczy lub podwójny mankiet. Obecnie bardziej popularne jest to drugie rozwiązanie, uważane jest za eleganckie. Do czego założyć taką koszulę? Do codziennego garnituru lub mniej nawet mniej formalnej marynarki. Ale – musisz zapamiętać jedno – nie powinno się zakładać koszuli do spinek, bez samych… spinek. W pierwszej kolejności trzeba więc je dobrać.

I nie zawsze muszą mieć oficjalny charakter. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się spinki z różnymi logotypami, zabawnymi nadrukami. A czym się kierować podczas ich wyboru? Przede wszystkim… pozostałymi dodatkami. Niech będą kolorystycznie dopasowane do paska czy zegarka. Powinny być dyskretne, nie rzucać się w oczy – jest to ważne w przypadku złotych czy srebrnych modeli, które mogą nadmiernie połyskiwać. W tym wypadku najlepiej sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej.

Jak zapiąć spinki do mankietów?

Niemniej istotną kwestią jest to, jak zapiąć spinki do mankietów. I co najbardziej zaskakujące – obecnie mężczyźni mają z tym bardzo duży problem. Wynika to właśnie z przekonania, że spinki powinno się zakładać tylko na takie uroczystości jak ślub lub bankiet, które przecież nie mają miejsca zbyt często. Jeśli jednak chcesz taką koszulę nosić na co dzień, musisz dowiedzieć się, co zrobić, aby to dobrze wyglądało.

Nieco inny będzie sposób zakładania spinek, jeśli mankiet jest pojedynczy, a inny, gdy podwójny. Zaczniemy od pierwszej wersji, która jest o wiele prostsza. Co musisz zrobić? Wystarczy… zapiąć mankiet. Możesz do tego użyć zarówno spinki dwustronnej, jak i z mechanizmem.

Jeśli posiadasz w koszuli mankiet podwójny, to najpierw trzeba będzie go podwinąć. Choć nie wydaję się to być trudnym zadaniem, w praktyce może wymagać wprawy – nie poddawaj się, jeśli za pierwszy razem nie będzie on równy. Gdy Ci się to uda, musisz już tylko zapiąć spinkę. I elegancką stylizację będziesz mieć gotową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie