rafting-zakopane

W Zakopanem jest co robić, na brak różnorodnych form aktywności narzekać nie można. Każdy, kto ceni wysiłek fizyczny znajdzie coś dla siebie. Górski klimat sprzyja, a otoczenie zachęca do tego, by jak najwięcej czasu spędzać właśnie na świeżym powietrzu. Na szczególne zainteresowanie zasługuje rafting pontonem po Dunajcu. Jeśli więc planujecie wybrać się do miasta pod Giewontem, pomyślcie, czy nie skorzystać z tej atrakcji.

Porcja ruchu plus adrenalina

Rafting, to fantastyczna aktywność gwarantująca wzrost adrenaliny. Walcząc z bystrzynami uświadamiamy sobie, że natura ma potężną moc. Stawiamy sobie cel, chcemy przemierzyć trasę, a kiedy docieramy do mety, czujemy dumę, co doskonale wpływa na naszą psychikę. Podczas raftingu zapominamy o niepokojących nas sprawach, zostawiamy na lądzie wszystko i skupiamy się na tym, by pokonać przełom Dunajca. Mimo, że z czasem pojawia się zmęczenie, nabieramy nowych sił i mnóstwo pozytywnej energii. Rafting, to bardzo wciągająca atrakcja. Często, kto raz zdecydował się na niego, ten z wielką chęcią znów wsiądzie do pontonu i ruszy przed siebie, po moc wrażeń, po przygodę.

Krajobrazy, które czarują

Podczas raftingu mamy okazję podziwiać piękną przyrodę. Otoczenie jest nieziemskie, zobaczcie zdjęcia – https://www.rafting.pl. Górskie szczyty z perspektywy pontonu prezentują się naprawdę imponująco. Płyniemy, scenerie zmieniają się, w jednej chwili coś nas zachwyca, a za moment uznajemy, że kolejny widok jest znacznie bardziej ciekawy. Sam przełom Dunajca jest niezwykłym zakątkiem. Widok na lasy, Pieniny, skały sięgające trzystu metrów znajdujące się nad głowami uczestników raftingu – chyba nawet ci, którzy uważają, że nie są wrażliwi na piękno natury, zgodnie stwierdzą, że przełom Dunajca po prostu urzeka.

Trzeba zaznaczyć, iż jest to także miejsce dość tajemnicze, ponieważ choć naukowcy mają teorię na temat jego powstania, górale bardziej wierzą w legendy. Jedna głosi, iż przełom jest dziełem Bolesława Chrobrego, który sam wybił mieczem ujście Dunajcowi, inna, że trasa, jaką pokonał rycerz Ferkowicz goniąc króla węży stała się przełomem. Ile prawdy w tych opowieściach? Nikt nie wie, ale na pewno dzięki nim miejsce jeszcze bardziej przyciąga.

Warto skorzystać z usług firmy rafting.pl i przekonać się, ile frajdy daje pokonywanie bystrzyn na Dunajcu. Co ważne – oferta jest o wiele bogatsza – https://www.rafting.pl/pakiety/rafting-pontonami. Po raftingu możemy wybrać dodatkowe atrakcje, w tym m.in. przejażdżkę na quadzie, czy udział w prawdziwej, góralskiej biesiadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie