Szklanki do whisky są niezwykłym atrybutem, który nadaje klasy i szyku podczas spożywania tego niezwykłego alkoholu. Sam trunek kojarzy się z wyższymi sferami, a jego niesamowity smak i aromat wymaga odpowiedniej oprawy. Choć picie whisky wciąż jest tematem wywołującym liczne spory, a pasjonaci prześcigają się w teoriach dotyczących prawidłowych zasad degustacji, najważniejsza jest jedna zasada oparta na szkockim przysłowiu „Pijcie, jak chcecie, ale pijcie”. 

  1. Szklanki do whisky najwyższej klasy – elegancka oprawa do wykwintnego trunku
  2. Picie whisky pobiło cały świat. Czym się różni whisky oraz whiskey?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami delektowania się czystym, a jedynie schłodzonym alkoholem, czy może lubimy zmieszać go z innym, orzeźwiającym napojem, najważniejsza jest oprawa. Kryształowe szklanki do whisky sprawią, że trunek smakował nam będzie jeszcze lepiej, a zwykła konsumpcja zmieni się w wyjątkową chwilę.

Szklanki do whisky najwyższej klasy – elegancka oprawa do wykwintnego trunku

Na rynku znajdziemy różnorodne naczynia, od prostych i klasycznych, po bogato zdobione o wymyślnych wzorach. Szklanki do whisky z Fabryka Form cieszą się ogromnym zróżnicowaniem, dzięki czemu każdy pasjonat tego trunku ma szansę znaleźć coś, co doskonale odda jego charakter i trafi w gust.

Choć wielu znawców szczególnie ceni sobie formy klasyczne, szersze na dole i zwężające się ku górze, proste ścianki także znalazły całe rzesze sympatyków. Niezwykłą popularnością cieszą się także kryształowe szklanki do whisky, które nie tylko wyglądają imponująco, ale w połączeniu z dobraną karafką tworzą finezyjne i wyrafinowane wzory, w których nie sposób się nie zakochać.

Picie whisky podbiły cały świat. Czym różni się whisky od whiskey?

Pasjonaci z całego świata od lat spierają się w kilku kwestiach dotyczących tego wyjątkowego napitku. Wyznawcy tradycyjnej szkoły krytycznym okiem patrzą na mieszanie whisky z colą czy sokami smakowymi. Niektórzy twierdzą nawet, że niedopuszczalne są kostki lodu, które rozcieńczają alkohol, proponując zamiast nich kamienne lub metalowe formy. Konflikty wywołuje również spór między tradycyjnym whisky, a amerykańskim whiskey. To drugie zawiera kukurydzę i spotykane jest wyłącznie za oceanem, gdzie podbiło serca smakoszy, choć w Europie przez wielu postrzegane jest jako mniej wyrafinowane.

Choć picie whisky może wywoływać burze między znawcami, wciąż jest ogromną przyjemnością i – niezależnie od sposobu jego degustacji – przynosić powinno wyłącznie radość. Szklanki do whisky również wybierajmy kierując się własnymi upodobaniami, bo w końcu to nasze gusta i podniebienia mają rozpływać się z rozkoszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie