Wikingowie, runy, sagi... i wódka

„Saga o synach Ragnara”. Tak nazywa się historia opowiadająca m.in. o losach rodziny Björna Żelaznobokiego – legendarnego króla Północy (Szwecji dokładniej).

Pochodzi ona prawdopodobnie z XIV wieku i miesza w sobie legendy oraz podania o wikingach z historyczną prawdą. Jeśli nie macie mnóstwa czasu, o Björnie „poczytacie” też podczas wznoszenia toastów. Będzie to krótka, ale pouczająca lektura o męstwie i odwadze. Ahoj przygodo!

Nowe „dziecko” w rodzinie Björna

BZK Alco nie tylko polską literaturą stoi. Spod „skrzydeł” tego koncernu, pochodzi też jedna z najbardziej popularnych wódek – Björn.

Wikingowie, runy, sagi... i wódka

Bjorn ma kilka oblicz, a każde z nich jest w tym samym stopniu godne uwagi i srogie. To o którym chcielibyśmy wspomnieć, to wersja wódki Bjorn Crystal. Alkohol ten jest dumnym następcą wcześniejszych odsłon, które doskonale przetarły mu szlak do polskich serc. Nic dziwnego – poprzednicy byli „strzałami w dziesiątkę” i dlatego od lat królują na wielu stołach. Wersji Crystal było łatwo przez to zaistnieć i szturmem uczyniła to w 2019 roku.

I tym razem obyło się bez zaskoczenia – BZK Alco ponownie stanął na wysokości zadania, oferując wysoką jakość w rewelacyjnym, bardzo niskim budżecie. Dodatkowo po raz kolejny podnieśli wysoko poprzeczkę sobie, ale i swojej konkurencji. Wypuścić kolejną odsłonę wódki i znów zdobyć top? To musi być Bjorrn – nasz nieustraszony zdobywca.

Co kryje niepokorne wnętrze

Wódka Björn Cristal, mimo swej nazwy jest w 100% polskim alkoholem. Wytwarzana jest z mieszanki jakościowych, certyfikowanych zbóż, połączonych z krystalicznie czystą wodą.

Swój wyjątkowy, łagodny smak, zawdzięcza filtracji nie tylko przez węgiel, ale także kryształy górskie. To właśnie dzięki temu minerałowi wziął się dopisek Crystal.

Poddana aż siedmiokrotnej destylacji, wódka Bjorn Crystal zyskuje na jakości, pozbawionej jakichkolwiek zanieczyszczeń chemicznych (0 ppm). To najłagodniejsza z rodziny wódek Bjorn, o lekko mentolowym posmaku. Przyjemną słodycz gwarantują jej zboża. Jest rześka, delikatna i aksamitna. Im bardziej schłodzona, tym mniej wyczuwalna jest w smaku nuta alkoholowa. Sam kolor jest idealnie przejrzysty, bez żadnych zmąceń.

Wiking pokazuje swą moc w wersji czarnej – 45% zawartości alkoholu, matowo-białej 40% oraz przeźroczystej – 40%.

Dobry Wzór 2018

Jubileuszowy, bo 25 konkurs Dobry Wzór, nagrodził butelkę wódki Björn nagrodą „Grafika użytkowa i opakowania”. Chodziło co prawda o czarny egzemplarz tego trunku, ale BZK Alco nie zmienia designu, a jedynie kolor opakowań swoich wyrobów.

Wikingowie, runy, sagi... i wódka

Opakowanie wódki czystej Björn jest unikatowe. Całą jego powierzchnię pokrywa wyjątkowo charakterystyczna tekstura. Jej pierwowzorem są autentyczne runy ciosane w kamieniu.

Ponadto butelka zachęca do wejścia w interakcję. Jesteście ciekawi historii króla Wikingów? Zatem musicie kilkukrotnie obrócić produkt. Ponadto na flaszce znalazło się miejsce na mapę nordyckich krain w błękitnym kolorze oraz srogą twarz tytułowego Wikinga.

Butelka doskonale pokazuje kontrastowość – siłę i moc trunku zestawia z delikatnym, słodkawym posmakiem. Wódka Björn Crystal to mariaż surowej, północnej natury, krystalicznie czystych źródeł i mistycznych legend o wikingach.

Robi to wrażenie, ale co ważniejsze – zostawia po sobie słodki posmak w ustach, ciepło w żołądku i radość w głowie. Heill og sæll – zdrowia i szczęścia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie