Wielu mężczyzn nie lubi sprzątania i prac domowych. Często nie dostrzegają sterty naczyń w zlewie czy kurzu na meblach. Są też tacy, którzy pomimo dobrych chęci, najzwyczajniej w świecie nie potrafią sprzątać. Jak uporać się z bałaganem i utrzymać mieszkanie w czystości?

Brak czasu na sprzątanie

Współczesny mężczyzna bierze aktywny udział w obowiązkach domowych i opiece nad dziećmi. Gdy po pracy trzeba odebrać dziecko z przedszkola, zrobić zakupy, pranie, obiad, trudno wygospodarować czas na sprzątanie. Na relaks i przyjemności zostaje go niewiele. Wyjście z przyjaciółmi, aktywność sportowa czy kino z partnerką, pozostają w sferze marzeń. Do tego dom nie świeci czystością, a wiele rzeczy zostaje odłożone na później. Z tego powodu pojawiają się konflikty w związku. Mężczyzna mieszkający samotnie, rzadko radzi sobie doskonale z porządkami. Często sprząta dopiero przed wizytą znajomych czy randką. Pobieżne sprzątanie daje krótkotrwałe efekty. A panuje powszechne przekonanie, że porządek w domu przekłada się na stan ducha.

Generalne porządki

Chcąc zaprowadzić porządek w mieszkaniu, warto zacząć od generalnego sprzątania. Jeżeli brak nam na nie czasu lub umiejętności, warto poszukać pomocy z zewnątrz. Gruntowne sprzątanie mieszkania w Warszawie jest proste, gdyż pomoc domowa jest tu łatwo dostępna. W serwisie pomocedomowe.pl znajdziemy kompetentne i sprawdzone osoby z doświadczeniem. Przy profilach kandydatek do pracy znajdziemy zakres wykonywanych obowiązków, referencje, orientacyjną stawkę i godziny pracy. Wystarczy umówić się na rozmowę i ustalić termin sprzątania oraz zakres prac. Sprawnie doprowadzą całe mieszkanie do porządku, nie pomijając żadnego kąta. Umyją okna, wyszorują łazienkę, a nawet wykoszą trawę w ogrodzie. Zrobią to w znacznie krótszym czasie, niż zajęłoby to nam. My w tym czasie możemy zająć się przyjemniejszymi zajęciami. Koniec z nielubianymi, nużącymi czynnościami i kłótniami o to, kto dzisiaj sprząta. W czystym mieszkaniu przyjemniej spędza się czas.

Jak utrzymać porządek?

Po generalnych porządkach naszym zadaniem będzie utrzymanie czystości. Nie jest to łatwe, dlatego warto zatrudnić pomoc domową, przychodzącą regularnie na parę godzin w tygodniu. Jest to komfort dostępny dla każdego, gdyż ceny nie są wysokie. Nie musimy zatrudniać pomocy na stałe. Jedna lub dwie wizyty w tygodniu, w czasie, których pani sprzątająca zajmie się najbardziej wymagającymi pracami domowymi, przy naszym niewielkim udziale zapewnią stałą czystość w mieszkaniu. Warunkiem jest systematyczne odkładanie rzeczy na swoje miejsce i sprzątanie po sobie, które nie zajmuje dużo czasu. Wstawienie kubka do zmywarki po wypiciu kawy, czy odłożenie bielizny do pralki, nie wymaga wysiłku. Jeżeli nie chcemy tracić czasu na codzienne sprzątanie, możemy wspomóc się urządzeniami, które wykonają prace za nas. Robot odkurzający czy mop parowy okażą się niezastąpione. Pomoc domowa nie będzie miała wtedy dużo zajęć. Nie możemy zapominać o tym, że odkładane na później prace domowe, będą się nawarstwiać i wymagać więcej czasu. Dlatego tak ważne jest, by nie dopuścić do ponownego bałaganu.

Zatrudnienie pomocy domowej to idealne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy cenny czas. Szkoda go tracić, na nielubiane zajęcia, gdy może się tym zająć kompetentna osoba. Możemy spędzić go przyjemnie, bez wyrzutów sumienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie