Kosmetyki wegańskie

Dziś pojęcia takie jak „eko” czy „bio” są bardzo popularne i przede wszystkim mają ogromną siłę marketingową. W ślad za postępującą degradacją środowiska, zmianami klimatu i nieustannie rosnącymi kosztami życia, ludzie pokochali inicjatywy takie jak zero waste, recykling i odzysk ciepła, a jednocześnie zaczęli baczniej przyglądać się temu, w jaki sposób życie człowieka wpływa na otaczający go świat. Stąd rosnące nieustannie w ostatnich latach wsparcie dla organizacji proekologicznych, kampanie na rzecz ochrony zwierząt i rozpowszechniający się globalnie weganizm, definiowane jako skutki zmian w świadomości całej ludzkości.

Dbaj (nie) tylko o siebie

Żywność ekologiczna, środki czystości przyjazne środowisku i AGD pozwalające w maksymalny sposób oszczędzać energię czy wodę, są powszechnie dostępne na rynku od dość dawna. Dzięki temu ludzie mają możliwość dokonywania świadomych wyborów konsumenckich i decydowania o tym, jak będą funkcjonować. Czy zgodnie z ideą ochrony środowiska, czy też nie.

W ostatnich latach pojawiły się dodatkowo kosmetyki, które także są odzwierciedlaniem proekologicznych i humanitarnych idei, dążących do tego, aby chronić każdy żywy organizm. Kosmetyki wegańskie, bo o nich mowa, czerpią bogactwo składników ze świata flory, wpływając nie tylko na ochronę życia zwierząt, ale także jakość tego życia. Weganizm to bowiem nie tylko styl odżywania, eliminujący wszystkie odzwierzęce produkty i ich przetwory, ale także stan umysłu i świadomości, w którym każda istota żyjąca na Ziemi ma prawo do przetrwania w jak najlepszych (naturalnych) warunkach.

Kosmetyki wegańskie, czyli jakie?

Podstawowymi dwiema zasadami, decydującymi o tym, iż można dany kosmetyk zakwalifikować do produktów wegańskich, są:
– brak składników pochodzenia odzwierzęcego i ich pochodnych
– brak testów na zwierzętach.
Powstało wiele firm, idących w ślad za tą ideą i tworzących w całości kosmetyki wolne od cierpienia zwierząt. Ale to nie wszystko. Wiele uznanych marek, do tej pory wykorzystujących testy na zwierzętach, czy składniki pochodzenia zwierzęcego, dostrzegając potencjał w tym obszarze, także tworzy serie w zgodzie z zasadami weganizmu. Ich skład jest w całości oparty na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego, drogocennych minerałach i pierwiastkach, sprzyjających zdrowiu skóry, włosów i paznokci.
Kosmetyki wegańskie powstają w myśl zasady, aby dbając o siebie, nie niszczyć i nie krzywdzić otoczenia człowieka, a czerpać z tych źródeł, o które możemy wspólnie dbać, pomnażając bogactwo świata roślin.

Świadomie, czyli drożej?

Wiele osób błędnie zakłada, ze produkty ekologiczne czy wegańskie muszą być dużo droższe, od tych pozbawionych certyfikatów. Oczywiście, znajdą się w tej grupie produkty, za które zapłacić będzie trzeba więcej, ale nie jest to regułą. Podobnie rzecz ma się z kosmetykami wegańskimi. Niektóre linie takich produktów faktycznie wymagają większych nakładów finansowych niż standardowe, drogeryjne kosmetyki, ale są i takie, które kupić można w bardzo przystępnych cenach. I choć w Polsce kosmetyki wegańskie dopiero rozpowszechniają się w świadomości konsumentów, to marki takie jak Element Cosmetics mają coraz większe grono sympatyków. Produkty tworzone przez firmę są wegańskie, naturalne, przyjazne każdej skórze, a do tego polskie. Są także coraz bardziej popularne, dlatego marka świetnie się rozwija, oferując możliwość wyboru produktów nienaznaczonych cierpieniem żadnego żywego organizmu, w przystępnych dla konsumentów cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie