Auto części — gdzie korzystnie warto kupować?

Pojazdy samochodowe cieszą się ogromną popularnością. To właśnie dzięki nim bez większych problemów jesteśmy w stanie przemieszczać się z jednego punktu do drugiego, nie zwracając przy tym uwagi na to, jakie warunki atmosferyczne panują na zewnątrz. Czterokołowce mają jednak to do siebie, że mogą ulegać awariom. Wówczas konieczne okazuje się zakupienie nowych części do samochodu. Gdzie tego dokonać? W jaki sposób kupić niezbędne komponenty do naszego auta? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Stacjonarne sklepy motoryzacyjne

Zdecydowanie najwięcej osób decyduje się na zakup części w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych. Można je znaleźć właściwie w każdym mieście- zarówno tym większym, jak i mniejszym. Wystarczy wybrać się do najbliższego punktu i poprosić sprzedawcę o produkt. Co prawda cena i jakość danej części może być różna, jednakże ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, iż widzimy dany komponent na żywo przed zakupem. Mamy możliwość dokładnego obejrzenia, a na tej podstawie często możemy podjąć decyzję czy podzespół będzie pasował do naszego modelu. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać ze sprzedawcą. Często posiadają oni wiedzę szerszą od naszej, co w konsekwencji prowadzi do tego, że potrafią odpowiedzieć na nasze pytanie i rozwiać nasze wątpliwości.

Auto części — gdzie korzystnie warto kupować?

Wyróżnić możemy zarówno wielkopowierzchniowe placówki samoobsługowe, jak i mniejszych rozmiarów sklepiki osiedlowe. Zakupy w sklepie stacjonarnym okażą się doskonałym rozwiązaniem, jeśli decydujemy się na zakup powszechnych i popularnych części w niewielkich ilościach, jak chociażby lampy, czy wycieraczki.

Problem pojawia się w sytuacji, kiedy musimy dokonać większego remontu samochodu. Asortyment takiego sklepu w praktyce może okazać się niewystarczający. Dodatkowo nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć komponent, który przystosowany jest do naszego modelu. Jeśli zdecydowalibyśmy się na sprowadzenie części, wówczas musimy liczyć się z wielodniowym oczekiwaniem.

Zakupy Internetowe

Coraz większą popularnością cieszą się zakupy przez Internet. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ze względu na to, że możemy tam znaleźć części właściwie do wszystkich marek. Wiele sklepów Internetowych nawiązuje współprace z hurtowniami. W konsekwencji sprzedawcy posiadają auto części na magazynie, co powoduje szybką dostawę. Tak jest, chociażby w przypadku portalu Allegro, którego działalność jest szeroko rozpowszechniona.

Warto również wspomnieć o tym, że wcześniej wspomniana strona umożliwia darmowy zwrot w przypadku ofert Smart (nie trzeba płacić za zwrot). Jest to fantastyczna wiadomość dla osób, które obawiają się, że zakup w sieci okaże się nietrafiony i konieczne będzie oddanie towaru. Allegro to świetna strona z ofertami motoryzacyjnymi ze względu na to, że jako klienci mamy możliwość wybrania marki i modelu pojazdu oraz listowania potrzebnych części. Co to oznacza w praktyce? Nie ma konieczności przekopywania się przez miliony ofert, aby znaleźć komponent, który nas interesuje.

Nie można zapomnieć o tym, że zakupy za pośrednictwem Internetu to także gwarancja atrakcyjnych cen. Działanie sklepów sieciowych jest nieco odmienne od stacjonarnych. Nie ma konieczności wynajmowania lokalu, przez co koszty prowadzenia sklepu są stosunkowo niewielkie. W konsekwencji marża oferowanych produktów jest niższa, a to z kolei często prowadzi do atrakcyjniejszych cen. Decydując się na części samochodowe przez Internet, możemy liczyć na dużą oszczędność czasu i na wygodę. Nie musimy już wychodzić z domu, aby nabyć niezbędne podzespoły samochodowe. Wystarczy odwiedzić Allegro, gdzie duże i małe sklepy motoryzacyjne, oferują pomimo stacjonarnej działalności szeroką ofertę części oryginalnych i wysokiej jakości zamienników. Produkty dostarczane są do naszego miejsca zamieszkania lub do warsztatu, w krótkim czasie. Ponadto sprzedawcy z krótkim czasem realizacji zamówienia na Allegro, mają w większości części na magazynie, stąd szybkość dostawy jest zazwyczaj lepsza niż w innych sklepach online, co pociąga lepsze doświadczenia zakupowe. Dzięki opcji smart w wielu przypadkach można kupić części ponoszenia kosztów za przesyłkę oraz zwrot, nie musimy więc przejmować się kwestią przewożenia większych gabarytów. Niewątpliwie zaletą allegro jest gwarantowane bezpieczeństwo zakupów i dodatkowe benefity, w postaci monet, które można wykorzystać do zakupu innych przedmiotów.

Zakupy w serwisie samochodowym

Auto części — gdzie korzystnie warto kupować?

Decydując się na zakup części samochodowych, warto wziąć pod uwagę warsztat samochodowy. W pobliżu niektórych serwisów funkcjonują niewielkich rozmiarów sklepy, w których to znajdziemy zarówno nowe, jak i używane części. Warto od czasu do czasu odwiedzić taką placówkę, istnieje prawdopodobieństwo, że to właśnie tam znajdziemy element, którego poszukujemy już od pewnego czasu. Co ważne, kupując komponenty w warsztacie, możemy liczyć na to, że specjaliści zajmą się wymianą niezbędnych podzespołów już na miejscu. Nie musimy więc szukać innych serwisów lub mechaników, co z pewnością jest dla wielu bardzo korzystne.

Nie ma jednak idealnych rozwiązań — tak jest i w tym przypadku. Wybór asortymentu w sklepach znajdujących się przy warsztatach jest bardzo ograniczony, a cena stosunkowo wysoka. Dodatkowo nie zawsze mamy pewność co do jakości produktów, tym bardziej, jeśli zainteresowani jesteśmy tańszymi, używanymi egzemplarzami.

Zakup od osób prywatnych

Niektóre części samochodowe zakupić możemy również od osób prywatnych, które z różnych przyczyn chcą sprzedać komponenty. Najczęściej dzieje się tak wskutek wypadku samochodowego. Pomimo tego, że karoseria ulega zniszczeniu, to większość części pozostaje nienaruszonych. Jest to doskonała okazja dla nas kupujących, bowiem cena często jest atrakcyjna i znacznie niższa od innych produktów na rynku. Niestety w praktyce ciężko nam znaleźć podzespoły, które pasują do naszego modelu. Dodatkowo znów problemem okazuje się nieznajomość pochodzenia części. Istnieje prawdopodobieństwo, że są one niskiej jakości, a także są mocno zużyte, przez co ich działanie będzie prawidłowe jedynie przez krótki czas, a my poniesiemy koszty.

Ogłoszenia związane z prywatną sprzedażą części znajdziemy z reguły na różnych stronach Internetowych. W większości przypadków podany jest numer telefonu, dzięki czemu bez większych problemów skontaktujemy się ze sprzedawcą. Wówczas możemy zadać mu istotne z naszego punktu widzenia pytania. Wbrew pozorom warto popytać znajomych, często zdarzają się sytuacje, że jeżdżą oni takimi samymi modelami — być może zaoferują nam to, czego potrzebujemy.

Podsumowując

Sposobów na zakup właściwych auto części jest bardzo wiele, przeszukiwanie internetu, jak i odwiedzenie wszystkich sklepów w okolicy może okazać się stratą czasu, szczególnie kiedy obiektem poszukiwań są elementy mechaniczne lub nietypowe akcesoria. Większość sklepów internetowych, placówek stacjonarnych, osób prywatnych i serwisów wykorzystuje serwis Allegro do sprzedaży części samochodowych, ponieważ, tak uzyskują ogólnopolski zasięg. Dlatego może warto zacząć od poszukiwań części na Allegro, zaoszczędzając tym samym czas i pieniądze?

2 KOMENTARZE

  1. Do warsztatu dla klientów zamawiam części samochodowe na allegro, a za zgromadzone monety kupuje prezenty dla dziecka, ale może komuś się przyda oczywiste info gdzie kupic czesci do samochodu

  2. Szukałem właśnie w sieci gdzie kupować części samochodowe z dodatkowymi korzyściami albo jakimiś benefitami a o allegro nie pomyślałem, dzieki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie