Wybór zegarka, który obecnie jest czymś więcej niż tylko akcesorium do mierzenia czasu, nie jest prosty, szczególnie wtedy, gdy ma być on podarunkiem. Tym większe jest to wyzwanie, kiedy obdarowywanym jest mężczyzna. Panowie bowiem zwykle poważnie podchodzą do doboru takich dodatków. Jak wybrać zegarek męski na prezent, by spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i był chętnie użytkowany? Sprawdź porady!

Poznaj preferencje przyszłego użytkownika

Jest to istotne zwłaszcza w przypadku prawdziwych miłośników czasomierzy, ale nawet jeśli przyszły obdarowany nie jest ich wielkim fanem i nie ma ich wielu, musisz wiedzieć, czy bardziej ucieszy się z zegarka:

  • na skórzanym pasku czy na metalowej bransolecie,
  • sportowego czy eleganckiego,
  • elektronicznego, kwarcowego czy mechanicznego.

Oczywiście nie są to wszystkie możliwości i kwestie, jakie musisz wziąć pod uwagę. Znaczenie mają też ewentualne dodatkowe funkcje (amatorowi sportu przyda się czasomierz ze stoperem, sportów wodnych — wodoodporny itp.) czy materiały, np. rodzaj szkła. Bardzo istotny przy tym jest styl, bo gadżet ten jest ważnym dodatkiem do stylizacji, a w przypadku wielu panów  — jedynym elementem biżuterii.

Ważna wygoda użytkowania

Dobry podarunek to taki, który użytkuje się chętnie i nie sprawia żadnych problemów. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaki zegarek na prezent wybrać dla mężczyzny, określ, co będzie dla niego wygodne. Chodzi tu nie tylko o bransoletę. Każdy mężczyzna ma własne preferencje co do tego, czy woli skórę (naturalną lub ekologiczną), metal, czy może tworzywo sztuczne. Istotny jest komfort użytkowania. Jeżeli bierzesz pod uwagę wariant zasilany baterią, zastanów się, czy konieczność jej wymiany, co zwykle wymaga wizyty u zegarmistrza, nie będzie dla właściciela nazbyt uciążliwa.

Gdy przyszły użytkownik jest aktywny, pomyśl nad szczególnie wytrzymałym szkiełkiem, na przykład szafirowym. W innym przypadku właściciel będzie musiał stale uważać, by nie uszkodzić zegarka czy zdejmować go w czasie wykonywania niektórych czynności, co na pewno nie będzie wygodne. Jeśli zaś szkiełko (na przykład hesalitowe) szybko się zarysuje, czasomierz może przestać nadawać się do użytkowania, gdyż tarcza będzie mało widoczna.

Dokonaj optymalnego wyboru

Wybór czasomierzy jest na rynku bardzo duży, więc bez problemu znajdziesz idealny męski zegarek na prezent. Ważne, by brać pod uwagę preferencje i styl, także życia, przyszłego posiadacza, a nie własne upodobania – jest to klucz do udanego zakupu. Zastosuj się do powyższych wskazówek, a z pewnością Twój podarunek spotka się z zachwytem obdarowanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie