Klasyczne obuwie dla mężczyzn – czyli jakie?

Klasyczne buty stanowią nieodłączny atrybut mężczyzny. Do garnituru czy też do mniej formalnego stroju – dopełniają one każdą stylizację i nadają jej odpowiedni charakter. Klasyczne buty nigdy się nie nudzą i nigdy nie wychodzą z mody – mogą zmieniać się szczegóły, jednak jako jeden z głównych rodzajów butów co roku pojawiają się wśród wiodących trendów. Na rynku można spotkać kilka rodzajów obuwia, które można zaliczyć do „klasycznych”. Bez wątpienia każdemu mężczyźnie uda się znaleźć takie, w których będzie czuł się komfortowo i które będą idealnie dopasowane do jego potrzeb.

Półbuty skórzane

Obecnie można spotkać wiele rodzajów skórzanych półbutów. W zależności od preferencji oraz budowy stopy bez wątpienia każdy mężczyzna znajdzie idealny dla siebie model. Taki typ obuwia jest bez wątpienia wizytówką eleganckiego mężczyzny.

Brogsy

Przez wielu uważane za najbardziej uniwersalne z klasycznych męskich butów. Mają jedyny w swoim rodzaju i ponadczasowy styl. Są eleganckie, jednak posiadają elementy rustykalne. Świetnie sprawdzają się zarówno w sytuacjach formalnych jak i tych codziennych. Nadają niepowtarzalny styl każdemu ubraniu, skutecznie przyciągając uwagę.

Brogsy posiadają długoletnią tradycję, a ich historia rozpoczęła się w Irlandii i Szkocji. Początkowo ten typ obuwia nosili pracownicy polowi, którzy na fragmentach swoich skórzanych butów umiejscowili dziurki, aby przyspieszyć proces wysychania. Nazwa wywodzi się z języka irlandzkiego i oznacza ciężkie buty robocze.

Te klasyczne buty pasują do garnituru, dżinsów jak i chinosów – wystarczy odpowiednio dobrać ich kolor.

Oksfordy

Oksfordy są najbardziej eleganckimi egzemplarzami wśród klasycznego obuwia. Każdy mężczyzna, który chce dobrze wyglądać powinien mieć jedną ich parę w swojej szafie. Ich cechą charakterystyczną jest zamknięta przyszwa (jest wszyta od dołu cholewki). Dzięki temu buty są smukłe i stylowe.

Ten typ obuwia najlepiej pasuje do garnituru. Nie jest to obuwie uniwersalne, dlatego dla mężczyzn, którzy rzadko zakładają formalne stroje nie będą to najczęściej ubierane buty. Jednak nic tak dobrze jak one nie wygląda podczas oficjalnego spotkania biznesowego, przyjęcia, a także podczas… ślubu. Przez znawców mody oksfordy są uważane za jedyne dopuszczalne obuwie w tym ważnym dniu.

Oksfordy dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Najbardziej formalne są rzecz jasna czarne, jednak nie jest to kolor obowiązkowy.

Derby

Są to nieco mniej formalne klasyczne buty, które posiadają otwartą przyszwę (boki przyszyte są na wierzchu przedniej części). Inaczej są one nazywane „angielkami”. Najczęściej mają trzy do pięciu par oczek, dzięki czemu łatwo wsunąć je na męską stopę.

Derby pasują do mniej formalnych garniturów oraz casualowych stylizacji. Po części można nazwać je obuwiem uniwersalnym, jednak w tym wypadku wszystko zależy od koloru oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Są idealne dla mężczyzn z wysokim oraz szerokim podbiciem.

 Klasyczne Buty dla mężczyzn

Po co mężczyźnie są potrzebne klasyczne buty?

Klasyczne buty to obowiązkowy element męskiej garderoby. Ważne, aby były one wykonane z najlepszych materiałów, zadbane oraz wygodne. Powinny nie tylko być wizytówką, ale również komfortowym elementem stroju. Warto wybrać taki rodzaj klasycznych butów, który będzie współgrał  z mężczyzną i odpowiadał jego stylowi. Wtedy każda stylizacja będzie stanowiła integralną całość.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie