Uniwersalizm w męskich stylizacjach

Uniwersalizm w męskich stylizacjach jest obecnie bardzo pożądany. U panów jest to po prostu wygodne i zawsze wygląda dobrze. W męskiej szafie powinny znajdować się elementy garderoby, które charakteryzują się ponadczasowością i możliwością dopasowania do każdej okazji. Jaka stylizacja męska sprawdzi się na większość wyjść i okazji?

Moda męska – spodnie i koszule

Jednym z najbardziej popularnych zestawów w modzie męskiej jest połączenie jeansów z koszulą. Jeansy nadają frywolności i mniej zobowiązującego charakteru. Koszula z kołnierzykiem jednak podtrzymuje fason i szyk, aby nie było zbyt „sportowo”. Do tego można dobrać trampki lub mokasyny – dwa skrajne rodzaje obuwia pasujące do jednej stylizacji. Jest to uniwersalna i zawsze dobrze wyglądająca stylizacja na wyjście ze znajomymi, randkę czy pójście do pracy, o ile ta ostatnia nie wymaga bardziej zobowiązującego ubioru, 

Panowie w swoim ubiorze najczęściej szukają złotego środka, aby połączyć niezobowiązujący styl z elegancją i domieszką klasyki. Tworząc stylizację ze spodniami jeansowymi powinno dobierać się koszulę gładkie, bez napisów i wzorów. Jeżeli jeansy mają przetarcia, a koszula jest np. w kratę, to wygląda to dość nieestetycznie i mało gustownie. 

Jakie jeansy dobrać?

W doborze jeansów należy kierować się przede wszystkim minimalizmem i prostotą, które zawsze są w modzie. W tym przypadku jest to kompromis pomiędzy stylem miejskim lub sportowym, a ubiorem bardzo eleganckim i zobowiązującym. W jednym i drugim przypadku zasada minimalizmu jest jak najbardziej wskazana. Jeansy powinny być proste, bez zbędnych przetarć czy nadruków. Jeżeli spodnie są jednolite, to na koszuli można pokusić się o delikatną kratę lub wzory. Ważne jest, aby było to wyważone. Najlepszym zestawieniem są niebieskie jeansy i biała koszula, która nie jest włożona w spodnie. Dodatkowo można pokusić się o podwinięcie rękawów, aby dodać nieco wizualnej swobody. Ma to dodatkowy atut, ponieważ odsłania nadgarstek, który można przyozdobić gustownym zegarkiem. 

Dolne partie spodni można delikatnie podwinąć, aby but był bardziej widoczny. W okresie letnim można zrezygnować ze skarpetek, na rzecz męskich stopek, których nie widać spoza rantów buta, a zapobiegają one przetarciu stóp. 

Jeansy i koszule to najbardziej popularna forma męskiego ubioru, która ze względu na swój uniwersalizm, zawsze będzie cieszyć się dużym powodzeniem. Pomimo iż, forma, kształty i trendy mogą zmieniać się z sezonu na sezon, to jest to ponadczasowa stylizacja, która zawsze wygląda dobrze. 

Sprawdź szeroki wybór spodni i koszul na stronie: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie