Leasing sprzętu biurowego trwa przeważnie przez około 2 czy 3 lata, po czym trafia na rynek wtórny. Często to sprzęty z dobrymi lub bardzo dobrymi parametrami, które przez te kilka lat użytkowania nie straciły na swojej jakości. To, co może nas zaskoczyć to także niska cena. Przeważnie kosztują ułamek ceny nowego modelu. Skąd wynika taka różnica i czy zakup sprzętu poleasingowego jest bezpieczny?

Laptop używany — kiedy warto zakupić?

Laptop poleasingowy to co prawda sprzęt używany, ale w biurach czy dużych korporacjach. Jeżeli wybieramy pomiędzy laptopem używanym od prywatnego użytkownika a sprzętem poleasingowym zdecydowanie warto postawić na ten drugi dlaczego?

Nienaganny stan urządzenia

Laptopy biznesowe używane są w dużych korporacjach i firmach, gdzie sprzęt w przypadku awarii naprawiany jest wyłącznie w autoryzowanych salonach. Każdy sprzęt na koniec leasingu przechodzi serwis, gdzie jest czyszczony, regenerowany przez profesjonalną firmę, która przywraca mu kondycję fabryczną. Wymieniane są także zużyte części, więc stan, w jakim dostaje go nowy nabywca, jest praktycznie idealny.

Jeżeli chodzi o zakup sprzętu używanego od prywatnego użytkownika — tutaj nie mamy żadnej gwarancji oraz nie znamy jego historii użytkowania. W przypadku zakupu sprzętu bez gwarancji producenta być może zyskujemy atrakcyjną cenę, ale też sporo ryzykujemy.

Wytrzymałość 

Sprzęty biznesowe, są przeważnie wykonane z lepszych i bardziej odpornych komponentów. Obudowy wykonane z metalu, wytrzymałe zawiasy, trwalsze plastiki. Już teraz wiesz, dlaczego pomimo intensywnego użytkowania do codziennych obowiązków w pracy wciąż wygląda tak samo. Niestety producenci wprowadzają różny sprzęt na rynek konsumencki i biznesowy. W pracy liczy się niezawodność sprzętu, a korporacje wolą i mogą zapłacić więcej, aby sprzęt spełniał ich wygórowane oczekiwania. Kupno sprzętu poleasingowego to możliwość skorzystania z tej opcji także dla prywatnego konsumenta. To także idealny laptop dla studenta.

Lepsze parametry

Najlepsze laptopy biurowe to sprzęty, które mają wyższe parametry techniczne od standardowych modeli. Posiadają zdecydowanie lepszy system operacyjny, dysk twardy czy dodatkowe udogodnienia takie jak np. matowa matryca, która zapewnia lepszy kąt widzenia. To dobra opcja w przypadku zakupu laptopa gamingowego — wysokie parametry i niska cena.

Laptop poleasingowy — czy ma jakieś wady?

Bez wątpienia jest to sprzęt używany, więc nawet po przebyciu serwisu i przywróceniu ustawień fabrycznych nigdy nie będzie dorównywał nowemu sprzętowi. Jeżeli jednak szukamy domowego laptopa, który ma służyć nam od czasu do czasu do sprawdzenia informacji, czy odebrania poczty — w zupełności nam wystarczy i z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu. Czy posiada więc jakieś wady?

Bateria

Ze względu na intensywne użytkowanie, może okazać się, że w niektórych modelach to właśnie bateria będzie wadą. Jednak sprzęty biznesowe często mają możliwość wymiany baterii bez konieczności korzystania z serwisu. Wymiana na nową jest szybka i bezproblemowa. Można także od razu powiększyć jej pojemność i korzystać ze sprzętu przenośnego jeszcze sprawniej. To szczególnie przydatne w przypadku zakupu laptopa dla studenta. Długa praca na baterii to ważny aspekt.

Gwarancja

A w zasadzie jej brak. Na sprzęt poleasingowy dostajemy przeważnie gwarancję rozruchową, która ma zapewnić nam ochronę przez krótki czas po zakupie sprzętu. To właśnie z tego powodu duża część ludzi woli zakupić laptop, który ma niższe parametry, za podobną cenę, ale z gwarancją producenta. Lubimy czuć się bezpiecznie przy tak dużym wydatku i mieć zapewniony serwis w razie usterki. 

Tani laptop z dobrymi parametrami — czy to możliwe?

Jeżeli zależy nam na wysokich parametrach, a cena nowego sprzętu na półkach sklepowych zdecydowanie przekracza nasz budżet zakup sprzętu poleasingowego będzie dobrą decyzją- czasem tani laptop jest lepszy, niż nowy mocno naciągający budżet. Szczególnie jeżeli parametry są dla nas naprawdę istotne jak w przypadku laptopów gamingowych. Jeżeli poszukujemy jednak laptopa do użytku domowego czy dla studenta być może lepiej zrezygnować z kilku dodatkowych funkcjonalności i znaleźć sprzęt w podobnej cenie, który jest fabrycznie nowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie