W drogeriach na półkach można znaleźć wiele produktów, które w teorii mają chronić przed potem i nieprzyjemnym zapachem. W praktyce bardzo często natykamy się na zwyczajne dezodoranty, które jedynie perfumują skórę i to na krótki czas. Jak wybrać skuteczny antyperspirant dla mężczyzn, który naprawdę nie zawiedzie w każdej sytuacji? Czym się kierować przy wyborze?

Kryteria wyboru dezodorantu

Niektóre osoby podczas wyboru dezodorantu w sklepie kierują się przyzwyczajeniem. Wybierają produkt, który kilka lat temu kupiły i po prostu przyzwyczaiły się do jego używania, nawet gdy jego jakość zawodzi. Bywają też osoby bardzo sceptycznie podchodzące do tematu. Uważają, że każdy antyperspirant to tylko produkt wykreowany przez reklamy i tak naprawdę poszczególne kosmetyki różnią się od siebie wyłącznie zapachem, bo ich działanie jest nieskuteczne. A skoro tak, to po co przepłacać? W efekcie kupują te najtańsze.

Antyperspiranty nowej generacji

Rynek kosmetyczny nabrał jednak prawdziwego rozpędu i dziś dostępne są naprawdę działające kosmetyki. Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn zawiera mikrocząsteczki składników, które doskonale absorbują pot, a do tego zapobiegają rozwojowi bakterii, a więc źródła nieprzyjemnego zapachu. Ich działanie bynajmniej nie polega na tym, by jedynie maskować przykry zapach potu! Dezodoranty z wyższej półki są w stanie naprawdę pozostawić skórę czystą i suchą, a do tego pachnącą świeżością.

Jak wybrać skuteczny antyperspirant dla mężczyzn?

Skuteczny antyperspirant dla mężczyzn powinien być łatwy w aplikacji i pozostawiać na skórze niewidoczny film ochronny. Jego zadaniem powinno być absorbowanie wydzielającego się potu i zapobieganie rozwojowi bakterii. Antyperspiranty nie powinny blokować pocenia się, ponieważ jest ono procesem fizjologicznym. Blokowanie potliwości w przypadku antyperspirantów wysokiej klasy oznacza aktywne pochłanianie wilgoci ze skóry i nie dopuszczanie do powstawania mokrych plam na podkoszulku. Wśród różnych form antyperspirantów największą popularnością cieszą się te w sprayu i w kulce. Należy też wybrać skuteczność poprzez dobranie odpowiednich składników aktywnych i długości działania antyperspirantu. Tak naprawdę dopiero po uwzględnieniu tych najważniejszych cech antyperspirantu można zabrać się za wybór jego zapachu – takiego, który najbardziej odpowiada naszemu powonieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie