Kartacz do brody – co zrobić aby mieć nienaganny zarost?

Moda na brody wciąż pozostaje aktualna, a dumni właściciele bujnego zarostu szukają wciąż nowych metod na jego pielęgnację. Nie można jednak zapominać o podstawach, czyli używaniu odpowiednich kosmetyków i akcesoriów, takich jak kartacz do brody.

Zarost wymaga pielęgnacji, podobnie jak włosy na głowie, i tak jak one jest wrażliwy na zmiany w odżywianiu, dużą dawkę stresu lub brak ruchu. Podstawą pielęgnacji jest więc dbanie o homeostazę organizmu, które w połączeniu z regularnym wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że broda będzie prezentowała się zdrowo i okazale.

Kartacz do brody do codziennego rozczesywania zarostu

Czesanie brody to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Najlepiej jest wykorzystywać do tego kartacz do brody, czyli specjalną szczotkę, dzięki której jest możliwe dokładne wyczesanie nawet bardzo długiego zarostu. Dzięki regularnemu rozczesywaniu broda dobrze się układa, ale nie tylko. Zabieg ten ma działanie prozdrowotne również dla skóry twarzy, ponieważ pomaga usunąć z niej martwy naskórek oraz poprawia jej ukrwienie. Dzięki temu wszystkie wartości odżywcze szybciej docierają do brody, co znacznie poprawia jej stan. 

 Kartacz do brody LaCarter

Dobry kartacz do brody jest wykonany z solidnej rączki oraz naturalnego włosia dzika, które uznawane jest za najlepsze włosie do pielęgnacji męskiego zarostu.

Strzyżenie – samodzielnie czy u barbera?

Strzyżenie jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji brody. Paradoksalnie – im częściej zarost będzie podcinany, tym szybciej urośnie. Brodę należy więc podcinać regularnie, nawet w fazie jej zapuszczania. Można to robić samodzielnie przy pomocy grzebienia i nożyczek lub maszynki elektrycznej, jednak ten element pielęgnacji warto zlecić profesjonalistom. Doświadczony barber nie tylko odpowiednio przytnie brodę, ale też wykona zabiegi pielęgnacyjne i nada jej atrakcyjny kształt. Dzięki temu już w początkowej fazie zapuszczania zarostu, będzie on prezentował się nienagannie.

Panowie posiadający zarost nie powinni rezygnować z użycia maszynki, szczególnie tej, która została wyposażona w trymer. Za jego pomocą można nadać kształt brodzie oraz perfekcyjnie skrócić wąsy w miejscu tuż nad górną wargą. Dodatkowo, aby nie psuć efektu, jaki stwarza wypielęgnowana broda, należy usuwać włoski, które pojawiają się w niepożądanych miejscach na twarzy.

Mycie i nawilżanie

Broda wymaga regularnego mycia – wie to każdy posiadacz bujnego zarostu. W ciągu całego dnia aktywności na brodzie gromadzą się resztki jedzenia, zapachy, spaliny, dym tytoniowy, a nawet kurz. Wszystkie te zanieczyszczenia źle wpływają na kondycję zarostu, a dodatkowo sprawiają, że na skórze twarzy powstają widoczne pod zarostem wypryski. Aby uniknąć tych kłopotów wystarczy codzienne mycie brody. Nie jest do tego potrzebny specjalny szampon do zarostu, pod warunkiem, że jego posiadacz do mycia włosów na głowie używa szamponu z naturalnych składników, bez sztucznych domieszek. Taki szampon będzie odpowiedni również do mycia brody. Jednak jeśli po myciu tym szamponem broda wydaje się być wciąż nieświeża, źle się układa lub kręci, należy zmienić szampon i wybrać kosmetyk przeznaczony stricte do mycia brody.

Po umyciu brodę warto nawilżyć. Skorzysta na tym nie tylko zarost, ale również skóra twarzy. Używać można zarówno balsamów, jak i olejków – w drugim przypadku trzeba jednak odpowiednio dawkować ilość kosmetyku, aby broda zaraz po jego użyciu nie była zbyt tłusta, co może dawać nieprzyjemne uczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie