Dieta odchudzająca dla mężczyzn krok po kroku

Kto powiedział, że odchudzanie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet? Masz już dość reklam i planów dietetycznych stworzonych specjalnie dla płci żeńskiej? W takim razie przygotowaliśmy coś, co z pewnością okaże się pomocne – najważniejsze informacje na temat diety odchudzającej dla mężczyzn. Jak powinna wyglądać, aby zdrowo i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy? Sprawdzamy!

Deficyt kaloryczny jako podstawa diety odchudzającej dla mężczyzn

Pierwszą i najważniejszą zasadą w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów jest zadbanie o odpowiedni deficyt kaloryczny. Nawet najzdrowsza dieta odchudzająca dla mężczyzn nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli nie upewnisz się, że na Twoim talerzu lądują posiłki dostarczające ciału około 500 kcal mniej, niż jest w stanie zużyć w ciągu całego dnia. Oczywiście, rozpoczęcie redukcji warto skonsultować z dietetykiem. Profesjonalista nie tylko pomoże Ci w dokładnym obliczeniu zapotrzebowaniu kalorycznego Twojego organizmu, ale także podpowie, na co uważać w przypadku ewentualnych dolegliwości i chorób.

Co ciekawe, dieta odchudzająca dla mężczyzn różni się odrobinę od tej, którą powinny stosować kobiety. Dlaczego? Panowie mają inną budową ciała oraz zwiększone potrzeby energetyczne i przemianę materii, dzięki czemu nie muszą sięgać od razu po plany dietetyczne o kaloryczności wynoszącej jedynie 1000 kcal. Oczywiście, w trakcie układania jadłospisu należy wziąć również pod uwagę tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy czy stopień aktywności fizycznej.

Co jeść na diecie odchudzającej dla mężczyzn?

Każda dieta, w tym także ta odchudzająca dla mężczyzn, powinna być odpowiednio zbilansowana i różnorodna. Tylko wtedy masz pewność, że Twoje ciało każdego dnia ma serwowaną niezbędną dawkę cennych składników odżywczych. Co powinno znaleźć się na talerzu panów, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy? Przede wszystkim chude mięso, jajka, ryby i nabiał, które są znakomitym źródłem białka. Oprócz nich w codziennym jadłospisie nie może zabraknąć warzyw, które są niskokaloryczne, oraz owoców, najlepiej z niskim indeksem glikemicznym. W posiłkach powinny także znaleźć się produkty pełnoziarniste, zdrowe tłuszcze oraz mnóstwo ziół i nasion.

Pudełkowa dieta odchudzająca dla mężczyzn? Tylko w WygodnaDieta.pl!

Codzienne obowiązki sprawiają, że nie masz czasu, aby samodzielnie planować i przygotowywać posiłki? Z pomocą przychodzi catering dietetyczny WygodnaDieta.pl, w którego ofercie znajdziesz plany dietetyczne będące odpowiedzią na różne potrzeby. Wśród nich nie zabrakło, oczywiście, jadłospisu niskokalorycznego, który sprawdzi się doskonale jako dieta odchudzająca dla mężczyzn. Zestaw 5 posiłków jest dostępny w aż 7 różnych kalorycznościach. W serwowanych daniach czekają na Ciebie zdrowe i smaczne źródła pełnowartościowego białka i błonnika pokarmowego oraz mnóstwo warzyw i owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie