Olej kokosowy jest coraz popularniejszym produktem wykorzystywanym w kuchni. Jednak warto wiedzieć, że ma on również właściwości zdrowotne, które mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry. Jak to możliwe?

Olej kokosowy stosowany na twarz i jego właściwości

Olej kokosowy wytwarzany jest z orzechów palmy kokosowej, a konkretnie ich wysuszonego miąższu. W ten sposób wyprodukowany tłuszcz przybiera formę białej substancji przypominającej konsystencją masło. Stosując olej kokosowy w kuchni, można wyczuć delikatny kokosowy zapach. Jego skład zawiera dwa nasycone kwasy tłuszczowe posiadające właściwości bakterio- i grzybobójcze. Mowa tu o kwasie laurynowym oraz kaprylowym. Dzięki temu może pomóc w walce z wypryskami, trądzikiem oraz innymi zmianami. Stosowanie tego produktu umożliwia zachowanie naturalnych właściwości skóry przy jednoczesnym zniszczeniu szkodliwych drobnoustrojów.

Warto zaznaczyć, że wbrew pozorom olej kokosowy nie powoduje nadmiernej produkcji sebum i przetłuszczania skóry, a tylko ją wygładza i pozostawia oczyszczoną. Dodatkowo jest źródłem antyoksydantów, które chronią skórę przed nadmiernym promieniowaniem UV, walczą z przebarwieniami, a także spowalniają proces starzenia się skóry. Jednak czy każdy może stosować olej kokosowy na twarz?

Dla kogo olej kokosowy stosowany twarz będzie dobry?

Olej kokosowy będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z przetłuszczającej się skórą, zmianami trądzikowymi oraz wypryskami. Jednocześnie może być również pomocny w przypadku bardzo suchej cery. Dodatkowo zapewni odpowiednią ochronę osobom z wrażliwą skórą podatną na oparzenia słoneczne. Jednak warto uważać, ponieważ u osób uczulonych na orzechy kokosowe może wystąpić reakcja alergiczna. Z kolei jeśli mamy wątpliwość, jaki olej wybrać, warto zapoznać się z informacjami na stronach, takich jak https://www.clochee.com/olej-kokosowy-na-twarz, gdzie znajdziemy liczne wskazówki oraz poszerzymy swoją wiedzę.

Kiedy stosować olej kokosowy na twarz?

Olej kokosowy na twarz to produkt uniwersalny, który można stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Jest on składnikiem licznych maseczek, kremów do codziennej pielęgnacji oraz na noc, peelingów czy też preparatów do demakijażu. Wiele zależy tak naprawdę od tego, czego potrzebuje aktualnie nasza cera. Jeżeli mamy wątpliwości, warto udać się po radę do specjalistów. W ten sposób unikniemy stosowania zbędnych produktów. Warto jeszcze raz zaznaczyć, że olej kokosowy na twarz może być odpowiedzią na potrzeby zarówno skóry ze skłonnością do zmian trądzikowych, jak i suchej czy normalnej. Natomiast wszystkie produkty zawierające składniki organiczne, takie jak olej kokosowy, pozytywnie wpływają na naszą cerę.

Czy można stosować kuchenny olej kokosowy na twarz?

Można wymienić dwa podstawowe rodzaje oleju kokosowego. Pierwszy z nich to nierafinowany, który często wykorzystuje się w kuchni. Z kolei drugi to nierafinowany, który zawiera wszystkie składniki naturalne i nie został poddany oczyszczaniu za pomocą związków chemicznych. Niektórzy twierdzą, że można używać obu do pielęgnacji twarzy, zwracając uwagę by w procesie oczyszczania brała udział najlepiej para wodna. Choć najbezpieczniej poradzić się specjalisty i wybierać naturalne kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie