Nietrzymanie moczu to temat wciąż krępujący i przez wiele osób lekceważony. Problem inkontynencji najczęściej poruszany jest w kontekście damskim – nic bardziej mylnego – ponieważ ta kłopotliwa dolegliwość dotyczy także mężczyzn, a mimo wielu kampanii społecznych i głośnego traktowania o problemie w mediach, i w reklamie dla wielu nietrzymanie moczu wciąż pozostaje tematem tabu.

Nietrzymanie moczu – skąd problem?

Na wstępie ustaliliśmy, że nietrzymanie moczu dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Do tego należy dodać, że problem dotyka osób w bardzo różnym wieku i niekoniecznie musi to być przypadłość wieku starczego! Nietrzymanie moczu może mieć wiele przyczyn… Przyjęto, że u kobiet ryzyko dolegliwości wzrasta wraz z ilością przebytych ciąż i porodów naturalnych, natomiast u mężczyzn pierwsze problemy z inkontynencją mogą pojawić się jako symptom przerostu i chorób gruczołu krokowego – prostaty. W tych dwóch przypadkach nietrzymanie moczu powiążemy raczej z wiekiem, jednak nie jest to regułą. Problemy neurologiczne, wysiłkowe nietrzymanie moczu, nieregularne opróżnianie pęcherza, nieprawidłowa praca mięśni pęcherza moczowego, a także jego zapalenie czy nadpobudliwość – schorzenie, którego przyczyny wciąż są nie są do końca ustalone – to problemy prowadzące do nietrzymania moczu, które dotykają coraz młodszych ludzi…

Popuszczanie moczu, co robić?

Niezależnie od płci i wieku, gdy tylko zauważysz, że problem z nietrzymaniem moczu przybiera na sile i nie jest związany przykładowo z chwilowym zapaleniem pęcherza czy bardzo dużym wysiłkiem fizycznym, koniecznie zasięgnij rady specjalisty. Po pierwsze nie wstydź się! Szukanie pomocy i świadomość problemu to podstawa! Takie zachowanie pozwoli na szybkie rozpoznanie przyczyn i wdrożenie ewentualnego leczenia, które w wielu przypadkach przynosi świetne rezultaty. Specjalista wskaże Ci także produkty chłonne dostosowane do stopnia inkontynencji, warto także na taką wizytę wybrać się z kimś bliskim, kto będzie dla Ciebie wsparciem i pomocą w tym trudnym czasie. Jeśli problemowi nietrzymania moczu nie towarzyszy inne ciężkie schorzenie, to najczęściej specjaliści zalecają pacjentom ćwiczenia oraz trening pęcherza. W aptekach i sklepach medycznych, dostępna jest cała gama produktów dla osób nietrzymających moczu. W asortymencie znajdziemy także wkładki ochronne i bieliznę chłonną zaprojektowane specjalnie dla mężczyzn.

Produkty higieniczne dla mężczyzn

Jedna z wiodących marek produktów dla osób mających problem z nietrzymaniem moczu – firma TENA bardzo dynamicznie poszerza swój asortyment o kolejne produkty – w tym dedykowane mężczyznom. Firma kładzie niezwykle duży nacisk na szerzenie świadomości wśród osób dotkniętych problemem, które nie muszą rezygnować z codziennych przyjemności, aktywności fizycznej czy spotkań towarzyskich z powodu wstydu czy dyskomfortu związanego z inkontynencją. Wskazane produkty są bardzo wygodne i dyskretne! Każdy artykuł posiada specjalny absorbent, który zatrzymuje wilgoć dokładnie tam, gdzie powinna pozostać – czyli wewnątrz wkładu, co zapewnia użytkownikowi uczucie suchości i komfortu. Dodatkowo każdy specjalistyczny produkt marki TENA, wyposażony jest w system Odour Control – jego zastosowanie chroni przed nieprzyjemnym zapachem moczu. Warto także nadmienić, że materiał, z którego produkowane są wkładki, bielizna chłonna i pieluchomajtki z linii TENA For Men jest przyjazny dla skóry i przebadany dermatologicznie. W zależności od stopnia inkontynencji i pożądanego stopnia chłonności w ofercie marki znajdziemy:

  • Męskie wkładki w różnych wariantach: TENA Men, Men Light, Men Medium, Men Super

  • Bielizna chłonna TENA Men Pants

  • Majtki chłonne TENA Pants Normal, Pants Plus, Pants Super

Zarówno personel lekarski, jak i farmaceuci pracujący w aptekach oraz opiekunowie osób chorych, regularnie uczestniczą w szkoleniach na temat inkontynencji i dobrze znają produkty dostępne na rynku. Warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, a w jednej chwili problem, który przybierał rozmiary końca świata może okazać się możliwy do opanowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie