Jaki smartwatch kupić dla dziecka?

Stało się już tradycją, że na komunię, na urodziny i inne okazje kupujemy zegarek. Ceny zegarków dla dzieci są najróżniejsze. Można kupić zegarek za 50 zł lub nawet za kilkanaście tysięcy. Można również iść z duchem techniki i kupić dziecku Smartwatch.

Nie można zaprzeczyć, że rozwój technologiczny wciąż się rozwija. Klasyczny zegarek wciąż nadaje stylu i elegancji. Jednak do użytku codziennego, w klasycznych zegarkach powoli zaczyna nam brakować funkcjonalności. Z pomocą przychodzą nam technologiczne innowacje i smartwatch jest jedną z nich. Smartwatch to połączenie klasycznego zegarka, z funkcjami telefonu komórkowego.

Smartwatch dla dzieci – kontrola i bezpieczeństwo

Dlaczego warto kupić dziecku Smartwatch? Dziecięcy smartwatch pomimo różnobarwnych odcieni, jest bardzo funkcjonalny. Jako rodzice, sprawujemy opiekę nad naszymi pociechami. Jednak, kiedy dziecko staje się samodzielne, a jeszcze nie jest pełnoletnie, niemożliwością jest fizycznie go pilnować.

Smartwatch dla dziecka z GPS

To świetne rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale głównie dla rodziców. Kiedy nasza pociecha wraca później ze szkoły i jesteśmy tym faktem zaniepokojeni, możemy sprawdzić aktualną pozycję dziecka na mapie w swoim smartfonie. Smartwatch dla dzieci z GPS może być połączony z telefonem rodziców za pomocą  WiFi, Bluetooth oraz sieci komórkowej.

Smartwatche dla dzieci łączą w sobie funkcje, jakie oferują smartfony. Daje to możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych oraz wysyłania SMS-ów. Smartwatch dla dziecka to sposób na stały kontakt i możliwość kontroli pociechy.

Smartwatch z kartą SIM wymaga dodatkowej karty od operatora komórkowego. Na szczęście nasi operatorzy komórkowi mają oferty, które nie będą obciążać naszego portfela za dodatkowy abonament.

Kontakt rodzica z dzieckiem jest ważny, jednak musimy pamiętać, że nasza pociecha także może go z nami potrzebować. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, ile kontaktów smartwatch pomieści. Większość smartwatchy daje możliwość wykonywania połączeń tylko do kontaktów zapisanych w pamięci inteligentnego zegarka. Dzięki temu, że dziecko nie ma możliwości wykręcenia numeru telefonicznego, przypadkowo nie zadzwoni pod nieznany numer.

Smartwatch dla dziecka z grami

Smartwatch dla dzieci to nie tylko sposób na kontrolę. Spełnia on również funkcję rozrywkową. Smartwatche umożliwiają robienie zdjęć, odsłuchiwać muzykę czy nawet grać w gry.

Przed zakupem smartwatcha warto zwrócić uwagę, że na rynku jest bardzo wiele urządzeń tego typu. Nie wszystkie z nich posiadają takie same funkcje. Smartwatch dla dziecka powinien być dobrany szczególnie z uwzględnieniem wieku dziecka.

Kiedy dziecko będzie miało smartwatch, którego nie będzie musiało się wstydzić, będzie nosić go chętniej. Funkcjonalność smartwatcha dla dziecka odgrywa tutaj bardzo dużą rolę. Im więcej funkcji w zegarku, tym mniejsze poczucie, że smartwatch służy do kontroli.

Jaki smartwatch dla dziecka z GPS?

Aby możliwa była funkcja sprawdzenia, gdzie znajduje się dziecko, konieczny jest GPS w smartwatchu. Nadajnik GPS umieszczony w smartwatchu dziecka przesyła swoją pozycję do telefonu rodzica za pośrednictwem sieci komórkowej.

Funkcja lokalizacji w smartwatchu to nie tylko kontrola, gdzie jest obecnie dziecko. W wybranych modelach smartwatchy są przyciski SOS. Dzięki temu rozwiązaniu dostaniemy powiadomienie na swój telefon, kiedy dziecko będzie potrzebować pomocy.

GPS umożliwia także zdefiniowanie obszaru, w którym chcemy, aby dziecko mogło się poruszać. Jeżeli przekroczy na mapie zdefiniowany przez nas obszar, wówczas zostaniemy o tym powiadomieni. Funkcja ta nosi nazwę geofance, czyli wirtualnego ogrodzenia.

Jaki smartwatch dla dziecka wodoszczelny?

Stosunkowo niewysoka cena za urządzenie umożliwiające komunikację z naszym dzieckiem, to nie powód do tego, aby lekceważyć wodoszczelność smartwatcha. Jest ona o tyle istotna, że jeżeli woda dostanie się do wnętrza smartwatcha, może uszkodzić wyświetlacz czy elektronikę.

Wodoodporność to funkcja, która zabezpiecza urządzenie przed kurzem, wilgocią czy deszczem. Dziecko posiadając wodoodporny smartwatch nie musi pamiętać o jego zdejmowaniu przy myciu rąk. Ciągłe zdejmowanie smartwatcha może doprowadzić w końcu do zagubienia urządzenia i utraty połączenia z dzieckiem, dlatego też wodoszczelność jest tak ważna.

Jeżeli zalanie smartwatcha nastąpi w miejscu zamieszkania, to nie będzie powodu do zmartwień. Jeżeli komunikacja z urządzeniem zostanie przerwana w czasie, kiedy dziecko będzie poza domem, może przysporzyć nam to niepotrzebnych nerwów.

Jaki smartwatch do 100 zł.

Smartwatch dla dziecka to koszt rzędu 200-300 PLN. Jeżeli ta kwota wydaje nam się zbyt duża, smartwatch dla dziecka możemy nabyć u swoich operatorów komórkowych w cenach abonamentowych. Ceny za abonament i smartwatch wahają się między 30 a 70 zł miesięcznie.

Cena ta uwzględnia nie tylko abonament, ale także cenę urządzenia rozłożone na raty. Inwestycja w bezpieczeństwo dziecka powinna opierać się na rozsądnych zakupach. Dlatego zakup smartwatcha dla dziecka za kwotę poniżej 100 zł może mieć wpływ na sprawność komunikacji z pociechą.

Jaki smartwatch wybrać? Ranking smartwatchy

Na rynku mamy wielu producentów oferujących inteligentne zegarki dla dzieci:

  • Art Kids Smart,
  • Smartwatch Garett Kids,
  • Media Tech,
  • Calmean Child Watch Touch,
  • Smart watch.

Większość ze smartwatchy dziecięcych posiada takie funkcje jak połączenia głosowe, wysyłanie i odbieranie SMS-ów, podsłuch, lokalizacja, zdalne wykonywanie zdjęć. Niektóre modele będą także informować rodzica, że dziecko zdjęło zegarek z nadgarstka. Szczególnie, gdy kupimy smartwatch do 200 zł.

Smartwatche dla dzieci nie posiadają dostępu do Internetu za pomocą przeglądarki. Niektóre modele dla starszych podopiecznych dają taką możliwość. Funkcja dostępu do Internetu w smartwatchu jest w pełni kontrolowana ograniczeniami rodzicielskimi.

Warto również wspomnieć, że większość ustawień oraz możliwość wyłączenia dziecięcego smartwatcha dostępna jest tylko z telefonu rodzica w trybie zdalnym.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie