Kiedy nadchodzi lato ostatnią rzeczą, o której chcemy myśleć jest praca. Jednak ponieważ Polacy należą do jednego z najbardziej zapracowanych narodów, a zaległych urlopów często nie wybierają przez dłuższy czas, to praca i wszystko, co z nią związane mimo wszystko zajmuje znaczną część ich uwagi. Dlatego dziś postanowiliśmy się przyjrzeć akcesoriom, które ułatwiają zebranie wszystkich potrzebnych rzeczy w krótkim czasie i wyruszenie w drogę, aby na czas dotrzeć do pracy, a mianowicie torbom męskim idealnym do gorliwego spełniania obowiązków zawodowych. Zanim jednak przejdziemy do naszego topu, zastanowimy się jaka powinna być torba idealna.

Czym powinna charakteryzować się idealna torba do pracy?

Do pracy musimy zebrać się szybko, wszak często zrywamy się z łóżka na ostatni moment, by wypić szybką kawę, która zdążyła zaparzyć się w automatycznym ekspresie, zabrać ze sobą kanapki i jeszcze ciepłe dokumenty, które przygotowywało się w nocy po godzinach. Dlatego idealna torba do pracy powinna być wyposażona w wiele funkcjonalnych kieszonek i zamek błyskawiczny, albo zamykaną jednym szybkim ruchem klapę. Ponieważ torba zarówno w pracy, jak i w domu ląduje na podłodze i często jest poniewierana musi być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Do tego jeszcze powinna prezentować się nieskazitelnie i stylowo, zwłaszcza jeśli w pracy obowiązuje nas formalny dress code. Oczywiście skóra lub inny materiał musi być nieprzemakalny, wszak niejednokrotnie w torbie nosimy ważne dokumenty. Ostatnią kwestię stanowi wygoda, zatem rozmiar torby męskiej powinien umożliwiać je wygodne trzymanie. Warto wybierać takie modele, które poza rączką posiadają jeszcze długi pasek.

Top 3: Weekendówka – kiedy wybierasz się w delegację

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się weekendówka, choć musimy przyznać, że kolejność jest absolutnie przypadkowa, gdyż wybór zależny jest od charakteru wykonywanej pracy i preferencji. W przypadku weekendówki, która jeszcze niedawno kojarzyła się z aktywnością głównie po pracy, może być ona wyborem doskonałym w delegację. Można w niej zmieścić nawet ubrania, jeśli wybierze się odpowiednio duży model przypominający kuferek. Zatem może posłużyć jako główny bagaż lub podręczny. Świetnie komponuje się również zarówno z formalnym, jak i smart casualowym garniturem. Jedynie nieszczególnie sprawdzi się na spotkania biznesowe, chyba, że ukryjesz w niej niewielką aktówkę, a samą weekendówkę zostawisz w samochodzie.

Top 2: Elegancka torba na laptopa – sprawdzi się również w roli teczki

Wśród toreb męskich idealnych do pracy nie mogło zabraknąć również torby na laptopa. Obecnie można przebierać w naprawdę eleganckich modelach, które w niczym nie przypominają dawnych mało gustownych toreb na laptopa. Przede wszystkim wykonana jest z wysokogatunkowej skóry, a dodatkowo chroni sprzęt przed przegrzaniem od słońca i wilgocią. Decydując się na większy model poza laptopem można zmieścić w niej także teczkę z dokumentami oraz wszystkie podręczne i niezbędne męskie gadżety, które każdy nosi w swojej torbie.

Top 1: Aktówka – najlepsza do klasycznego dress code

Na szczycie naszego rankingu znalazła się torba męska – aktówka, wszak trudno wyobrazić sobie bardziej formalną torbę. Może być w formie zapinanej na zamek bądź na klamrę. Aktówka idealnie wpisuje się w klasyczny dress code nie tylko swoim kolorem, najczęściej brązowym lub czarnym, ale również użyciem eleganckiego materiału. Skórzana aktówka jest atrybutem prawdziwego biznesmena i wybierając się na jakiekolwiek negocjacje koniecznie trzeba mieć ją ze sobą. Oczywiście powinna łatwo się otwierać, aby nie przedłużać momentu kiedy mamy zamiar przedstawić drugiej osobie wstępną wersję umowy lub własny projekt, wszak czas to pieniądz, szczególnie w biznesie.

Najlepsze torby do pracy to przede wszystkim takie we wnętrzu których bez problemu możemy się odnaleźć. Po tym względem torba męska różni się od tej kobiecej. Wybierając spośród wyżej wymienionych modeli trzeba baczną uwagę zwracać nie tylko na specyfikację, ale również jakość wykonania i opinie innych klientów, wszak nasz wygląd w pracy jest naszą wizytówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie