Fryzura, dłonie, a może wysportowany i gładki tors? Co tak naprawdę jest ważne dla kobiet?

Czasy, kiedy mężczyzna powinien stosować tylko mydło i dezodorant minęły bezpowrotnie. Co drugi Polak deklaruje, że wygląd ma dla niego znaczenie, a na pielęgnację twarzy, ciała i włosów poświęca przynajmniej kwadrans dziennie. Zadbanego wyglądu oczekują od mężczyzn też kobiety. Chcesz być atrakcyjny dla płci przeciwnej? Przystrzyżona i okiełznana broda, jeśli ją nosisz, to podstawa. Podobnie jak zdrowe i zadbane zęby, dłonie i stopy oraz wysportowana sylwetka. Najlepiej bez nadmiaru włosków, zwłaszcza na plecach czy klatce piersiowej. Zbędne owłosienie może sprzyjać jeszcze jednemu problemowi w relacjach damsko – męskich – nadmiernej potliwości i przykremu zapachowi, który trudno okiełznać nawet przy pomocy dezodorantu i perfum. Rozwiązaniem obu tych problemów może być depilacja laserowa.

Usuwanie zbędnego owłosienia u mężczyzn

Mimo że coraz więcej mężczyzn pojawia się w gabinetach kosmetyczek i korzysta z depilacji woskiem, nadal są oni w mniejszości. Nic dziwnego, bo woskowanie, zwłaszcza przy gęstym męskim owłosieniu bywa naprawdę bolesne. Tuż po zabiegu pojawiają się też podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie, które utrzymują się czasem nawet do kilku dni. To może zniechęcić.

Jeśli masz nadmiar włosów na klatce piersiowej, plecach albo ze względów higienicznych nie tolerujesz ich pod pachami, być może usuwasz je przy pomocy maszynki do golenia. Tak jak w przypadku twarzy, powoduje ona jednak podrażnienia, a żeby zgolić nią włoski na plecach trzeba by być człowiekiem gumą. Nie wspominając o tym, że pewnie zauważyłeś jak mocne i twarde odrastają po każdym kolejnym goleniu. Właśnie dlatego w takich przypadkach najlepsza jest depilacja laserowa. Już w trakcie sześciu – ośmiu sesji możesz pozbyć się prawie 98 procent włosków z ciała. I to już na zawsze. Zabiegi trwają kilkanaście minut i przy zastosowaniu nowoczesnych laserów są prawie bezbolesne. Na czym dokładnie polega ten typ depilacji i czego możesz się podczas niej spodziewać?

W trakcie zabiegu do skóry przykładana jest głowica lasera, która wytwarza wiązkę światła niszczącą cebulki włosków. Po pierwszym na stałe usuwanych jest nawet 30 procent włosków, po każdym kolejnym ta ilość się zwiększa. Podczas depilacji nowoczesnymi laserami do ciała są przykładane dodatkowo specjalne głowice, które chłodzą skórę i zmniejszają ból do minimum. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje efektów niepożądanych jak na przykład maszynka.Tą metodą możesz usunąć włoski nie tylko z torsu czy pleców, ale również dłoni, brzucha czy stóp. Jeśli marzysz o pozbyciu się ich przed sezonem plażowym, możesz to zrobić, ale między zabiegami nie wystawiaj skóry na słońce.

Depilacja laserowa na walkę z nadpotliwością

Jeśli masz problem z nadmierną potliwością, z którą nie radzą sobie nawet najlepsze dezodoranty z apteki, istnieje kilka rozwiązań. Jednym z nich są zastrzyki z botoksu, które hamują wydzielanie potu pod pachami. Są one jednak bardzo kosztowne, a zabieg botoksem trzeba powtarzać nawet co kilka miesięcy. Prostszym rozwiązaniem, które powinieneś wypróbować na początku, jest usunięcie zbędnych włosków na stałe laserem. A to dlatego, że sprzyjają one nadpotliwości, ale jeszcze bardziej brzydkiemu zapachowi, bo łatwiej rozwijają się w nich bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemną woń potu. Włoski z tej okolicy możesz usuwać przez całe lato, bo nie wystawiasz ich na plaży na słońce. Po samym zabiegu musisz jednak wstrzymać się na kilka dni z pływaniem w morzu, basenem czy sauną, żeby uniknąć podrażnień. Skórę należy też wtedy intensywnie nawilżać, żeby szybciej się zregenerowała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie