Wybór zegarka do garnituru - klasyczny czy ekstrawagancki?

Panowie również sięgają po dodatki biżuteryjne, wybór pada przede wszystkim na zegarki. Powinny one zostać dopasowane do stylizacji, konkretnej okazji. W przypadku strojów formalnych najlepsze są zegarki klasyczne. Jeśli można pozwolić sobie na więcej swobody, to warto pomyśleć nawet o nieco bardziej ekstrawaganckim dodatku. W niektórych miejscach pracy obowiązuje pracowniczy dress code, więc nie można sięgać po niestandardowe rozwiązania. Trzeba mieć to na uwadze przy wyborze czasomierza do garnituru.

Jaki wybrać zegarek do garnituru?

W przypadku zegarka do garnituru istotne jest to, aby nie był on większy od nadgarstka. Trzeba dopasować czasomierz nie tylko do stylizacji, znaczenie ma również dobranie go do sylwetki. Na duży zegarek można pozwolić sobie w przypadku stroju casualowego i sportowego. Z kolei czasomierz garniturowy powinien być proporcjonalny do nadgarstka, mieć kopertę o takiej wielkości, dzięki której będzie mieścić się swobodnie pod mankietem koszuli. Jeśli garnitur jest zakładany na formalną okazję, to zaleca się wybrać zegarek z mniejszą średnicą i grubością koperty.

Istotna jest także kolorystyka. Uniwersalnym i zawsze bezpiecznym rozwiązaniem będzie czasomierz z kopertą o średnicy w przedziale 35 mm – 39 mm, na czarnym pasku ze skóry licowej i z jednolitą, np. białą tarczą. W przypadku klasycznego garnituru jest to idealna opcja. Istotne będzie także to, po jakie sięgnie się dodatki. Najlepszy efekt uzyska się, jeśli wszystkie elementy będą do siebie pasować, tworzyć spójną całość. Uniwersalna jest stonowana kolorystyka, ale jeśli ktoś decyduje się na nieformalne barwy, to musi wiedzieć, że obniżają one elegancję całej stylizacji.

W przypadku formalnych okazji nie powinno się sięgać po ekstrawaganckie zegarki, o niestandardowych kolorach i zdobieniach. Czasomierz nie może rzucać się w oczy, ma stanowić wyłącznie uzupełnienie stroju. Paski gumowe również się nie nadają, jeśli chodzi natomiast o zegarki na bransolecie to tu zdania są podzielone. Do garnituru najlepsza jest jednak zawsze klasyka w postaci zegarka na skórzanym pasku, ewentualnie z przeszyciami, zapięciem w postaci klamry.

Oczywiście duże znaczenie ma to, jakie ktoś ma stanowisko w pracy, z jakiej okazji zakłada garnitur. Istotne będzie dopasowanie czasomierza także do swoich zainteresowań, prowadzonego stylu życia. Trzeba tylko zawsze pamiętać, że im więcej czasomierz będzie miał designerskich dodatków, bądź dodatkowych wskazań na tarczy, tym stanie się mniej formalny. W przypadku bardziej nieformalnych garniturów można śmiało pozwolić sobie na więcej ekstrawaganckich akcentów. Z kolei elegancki zegarek ma być minimalistyczny.

Opisy modnych i polecanych zegarków do garnituru znajdziesz na https://zegarkiipasja.pl – testy, porady i recenzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie