Komponenty z EPP i EPS – jak korzysta z nich branża motoryzacyjna?

Zastosowanie komponentów z EPP i EPS zapewnia firmom optymalizację kosztów. Surowce łączą w sobie dwie najlepsze cechy – są ekologiczne i umożliwiają produkcję narzędzi o wysokiej jakości. Sprawdź, jak wykorzystuje je branża motoryzacyjna.

Komponenty z EPP i EPS – gdzie znalazły swoje zastosowanie?

Polipropylen spieniony (EPP) jest surowcem wykorzystywanym do produkcji komponentów zewnętrznych, posiada właściwości absorpcyjne, więc sprawdza się jako element zabezpieczający przed uderzeniami. Jego lekka i wytrzymała struktura sprawia, że komponenty z EPP uzupełniają różne systemy bezpieczeństwa, takie jak: poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa i elementy podsufitek.

Komponenty (EPP) w branży automotive znalazły swoje zastosowanie również we wnętrzach pojazdów. Z polipropylenu spienionego wytwarza się: elementy kokpitu, maty drzwiowe, komponenty podłogowe. Komponentami EPP obudowuje się np. kolumnę kierownicy – to gwarancja skutecznej amortyzacji wstrząsów. Z kolei maty drzwiowe pochłaniają energię bocznych uderzeń, a komponenty podłogowe wyrównują poziomy podłóg w różnych autach. Z surowca tworzy się również niedrogie i solidne fotele, podłokietniki i wypełniania zagłówków, które również działają amortyzująco.

Gdzie jeszcze używa się komponentów EPP i EPS?

Komponenty EPP i EPS od wielu lat wybierane są przez producentów branży motoryzacyjnej do opakowywania poszczególnych części. Tworzywa, z których są zrobione, umożliwiają nie tylko bezpieczny transport w trudnych warunkach, ale i ułatwiają magazynowanie części. Do najbardziej wymagających zadań wybierane są częściej opakowania wykonane z polipropylenu spienionego (EPP). Jest on odporny mechanicznie, co sprawia, że można go używać wielokrotnie. To gwarancja, że dana część dotrze do klienta w nienaruszonym stanie.

Wytrzymałość EPP i EPS sprawia, że przewożony towar się nie brudzi. Opakowania są szczelne i chronią przed wszelkimi zanieczyszczeniami takimi jak smar czy wilgoć. Umożliwia to przechowywanie części w warsztatach lub magazynach, w których nie panują sprzyjające warunki czystości. Zaletą jest także gładka powierzchnia komponentów EPP. Dzięki niej do opakowań trudniej przywierają zabrudzenia, a nawet jeśli to nastąpi, to czyszczenia ich jest bezproblemowe – m.in. z tych powodów popularność opakowań z EPP i EPS nie słabnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie