zakopane-na-dwoch-kolkach

Każdy miłośnik Zakopanego ma swój powód, dla którego uwielbia je odwiedzać. Jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że miasto oraz okolice, to przede wszystkim przecudne krajobrazy. Upajanie się nimi jest niezwykłym przeżyciem. Dlatego chętnie wędrujemy po szlakach, chcąc obserwować niesamowite scenerie. Doskonałym sposobem na odkrywanie piękna gór są również przejażdżki rowerowe.

Spokój, cisza, relaks…

Tatry mają w sobie ogromną moc przyciągania. Trudno odwiedzić je raz i na tym poprzestać. Każda kolejna wizyta, to możliwość zobaczenia czegoś, co dotąd było nieznane, poznania nowego zakątka, jakiegoś detalu krajobrazu, jaki wcześniej nie przykuł naszej uwagi. Przebywając w górach chcemy się zrelaksować, nabrać dystansu do wielu różnych spraw, odpocząć od codziennej gonitwy. Dlatego warto jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, by chłonąć atmosferę, klimat miejsca i nacieszyć się pejzażami, które koją nerwy, wyciszają i skłaniają do refleksji.

Doskonałym pomysłem są przejażdżki rowerowe. Podczas nich poznajemy góry z nieco innej perspektywy, docieramy w wiele ciekawych miejsc, pokonujemy malownicze trasy. Możemy oderwać się od wszystkiego, zostawić za sobą kłopoty i po prostu pędzić przed siebie. Aktywność wyzwala endorfiny, które powodują, że znikają nerwy, za to pojawia się radość, a twarz dekoruje ogromny uśmiech. Pokonując interesujące odcinki skupiamy się na danej chwili, chcemy dotrzeć do mety, podołać wyzwaniu, nie myślimy o tym, co nas przygnębia. Kiedy wokół rewelacyjna przyroda, potężne góry, doliny, lasy, nie w głowie codzienność!

Nowoczesna wypożyczalnia rowerów w Zakopanem

Oczywiście, nie trzeba zabierać ze sobą własnego jednośladu do miasta pod Giewontem, co zresztą  byłoby niemałym utrudnieniem. Na terenie Zakopanego działa wypożyczalnia rowerów https://www.butorowy.pl. Oferuje ona bardzo solidne pojazdy. Gratis otrzymujemy kask. Co więcej – nie musimy samodzielnie planować szczegółów wycieczki, ponieważ zostanie nam udostępniona na telefon mapka, a obsługa da także cenne wskazówki, dzięki którym wyprawa nie może się nie udać!

Do wyboru różnorodne trasy. Można np. zdecydować się na zjazd z Gubałówki, czy zwiedzanie Doliny Chochołowskiej. Któraś z zaproponowanych opcji na pewno przypadnie nam do gustu. Choć właściwie nie będzie przesady jeśli stwierdzimy, że wszystkie odcinki warte są uwagi – wystarczy zerknąć na zdjęcia zamieszczone na stronie https://www.butorowy.pl/trasy-rowerowe-zakopane,  by się o tym przekonać. Pokonywanie górskich tras, to niezwykła przygoda, wiele radości i szansa na poznanie prawdziwego czaru gór. Jeżeli tylko pogoda dopisuje, warto wypożyczyć jednoślad i ruszyć przed siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie