Łysienie, czyli nadmierna utrata włosów dotyczy coraz większej ilości osób. Jednak dobrą informacją dla tych, którzy bez zadowalających efektów walczą z tym uciążliwym problemem jest to, że istnieją nowoczesne metody przeszczepu włosów, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne, coraz mniej inwazyjne a cena, choć nie należąca do najniższych, to zapewne warta poniesienia.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych obecnie metod przeszczepu włosów jest metoda FUE, polegająca na pobraniu urządzeniem o średnicy mniejszej niż 1 milimetr jednostek mieszkowych, najczęściej z okolicy potylicznej i wszczepieniu ich w wymagające tego miejsce. Jak to dokładnie wygląda? Przede wszystkim do zabiegu konieczna jest kwalifikacja lekarska. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, stąd jest całkowicie bezbolesny. Lekarz przy użyciu specjalnej głowicy nacina skórę i tkankę podskórną wokół jednostek mieszkowych, po czym delikatnie, ręcznie je wyciąga, co znacznie minimalizuje ich uszkodzenie. Jednorazowo można przeszczepić maksymalnie 6000 włosów. Zabieg trwa więc kilka godzin, jednak po jego wykonaniu pacjent może wrócić do domu a w miejscach, skąd pobrano włosy, powstają niewielkie strupki, które po kilku dniach odpadają. Miejsca pobrania stają się więc niewidoczne gołym okiem a efekt ostateczny uzyskiwany jest po około 9 miesiącach, gdy całkowicie odrosną.

Przeszczep włosów w Klinice Chirurgii Plastycznej dr Szczyt

https://www.drszczyt.pl/zabiegi/chirurgia-odtworcza-wlosow/przeszczep-wlosow

Zalety przeszczepu włosów

Przede wszystkim to jego skuteczność i można rzec, że stu procentowa, bowiem fakt, że włosy są pobierane bezpośrednio od pacjenta wpływa na to, że przy prawidłowo wykonanym zabiegu ryzyko odrzucenia przeszczepu jest znikome. Ponadto metoda ta przynosi długotrwałe efekty i pozwala cieszyć się wymarzoną fryzurą przez wiele lat. Kolejnym atutem jest szybkość uzyskanych rezultatów, gdyż już nawet w kilka tygodni pozbywamy się problemu łysienia a finalny, pełny efekt widoczny jest do 12 miesięcy od zabiegu.  Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo metody FUE- zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie powoduje wysokiego ryzyka powikłań oraz nie przyczynia się do powstawania skutków ubocznych. Jednocześnie nacięcia wykonywane podczas przeszczepu są tak niewielkie, że ślady ingerencji chirurgicznej nie są dostrzegalne gołym okiem i nie powodują blizn, więc można czuć się komfortowo nawet przy krótkich włosach.

Gdzie wykonać przeszczep?

Obecnie na rynku działa wiele klinik oraz gabinetów, które oferują różnorakie zabiegi przeszczepu włosów. Jednak aby cieszyć się skutecznością danego zabiegu a przede wszystkim mając na uwadze to, by był on wykonany prawidłowo i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, konieczne jest korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych miejsc i oddanie się w ręce specjalistów. Takim miejscem jest jedyna taka w kraju, renomowana Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta, w którym pracuje najlepszy, wykwalifikowany zespół, mający za sobą setki udanych przeszczepów i tyle samo zadowolonych klientów. Bowiem na ostateczny efekt wpływa nie tylko prawidłowe pobranie oraz przeszczep mieszków włosowych, lecz by rezultat był w pełni zadowalający a przede wszystkim naturalny, konieczne jest właściwe zaprojektowanie linii włosów oraz wszczepienie ich pod odpowiednim kątem i najlepszym kierunku. Klinika oferuje przeszczep włosów metodą FUE oraz zabiegi uzupełniające, takie jak mezoterapia, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, zabieg z użyciem komórek macierzystych oraz inne leczenie i zabiegi uzupełniające.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów nie należy do najtańszych zabiegów. Przede wszystkim ze względu na czas jego trwania, gdyż  pobranie włosów do przeszczepu jest bardzo precyzyjną i żmudną pracą. Na fotelu trzeba spędzić kila godzin a całościowy koszt  zależny jest od ilości pobranych i przeszczepionych pojedynczych zespołów mieszkowych. W Klinice Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta cena przeszczepu włosów metodą FUE wynosi od 10 000 PLN do 35 000 PLN i ustalana jest podczas spotkania konsultacyjnego.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest obecnie jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych rozwiązań, które dodatkowo gwarantują pewny efekt. Gdy już dłuższy czas walczysz z nadmiernie wypadającymi włosami a łysienie odbiera pewność siebie i radość życia, warto zdecydować się na zabieg w Klinice Chirurgii Plastycznej Dr. Szczyta. Jest to miejsce, w którym realizują się marzenia o zdrowej, bujnej fryzurze, co przyczynia się do odzyskania poczucia własnej wartości u wielu osób, borykających się dotychczas z tym uciążliwym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie