Darmowy terminal płatniczy. Co zrobić, by go dostać

Darmowy terminal płatniczy to szybkość transakcji, wygoda dla klientów, bezpieczeństwo dla przedsiębiorców i… nas wszystkich. Płatności bezgotówkowe są bowiem dużo bezpieczniejszą niż gotówka metodą płatności w czasach epidemii. Nic dziwnego, że program Polska Bezgotówkowa cieszy się tak dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić by otrzymać terminal za 0 zł?

W ramach programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorcy otrzymali do grudnia 2019 roku 200 tys. darmowych terminali płatniczych. Zainteresowanie programem jest duże, a korzystają na tym nie tylko właściciele firm, ale także… klienci! Co to jest program Polska Bezgotówkowa?

Polska Bezgotówkowa – co to takiego?

Program Polska Bezgotówkowa powstał z inicjatywy wiodących na polskim rynku wydawców kart i agentów rozliczeniowych z udziałem Związku Banków Polskich i sektora publicznego. Program związany jest bowiem z deklaracją przedstawicieli polskiego rządu dotyczącej upowszechnienia akceptacji płatności bezgotówkowych w naszym kraju.

W ramach programu przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowy terminal płatniczy i przez 12 pierwszych miesięcy nie ponosić kosztów związanych z posiadaniem, obsługą i użytkowaniem terminala. Po 12 miesiącach trwania programu zmienia się umowę na czas nieokreślony. Wówczas terminal standardowy jest wydzierżawiany przedsiębiorcy, zaś w przypadku wyboru terminala typu smart, przekazywany jest on przedsiębiorcy za darmo na własność.

Jak przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa?

Do programu mogą przystąpić właściciele firm, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie oferowali swoim klientom płatności bezgotówkowych, a także ci, którzy dopiero otwierają swój biznes.

Zainteresowani uczestnictwem w programie w pierwszej kolejności powinni wejść na stronę bezgotowki.pl, następnie wybrać terminal i uzupełnić zgłoszenie. Po przejściu weryfikacji kurier dostarczy rządzenia pod wskazany adres. Więcej informacji o tym jak przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Darmowe terminale płatnicze – z myślą o klientach i przedsiębiorcach

Terminale za 0 zł to duże udogodnienie dla przedsiębiorców, ale na programie korzystają także klienci. W Polsce płatności bezgotówkowe cieszą się dużą popularnością. Choć średnio każdy z nas jest posiadaczem jednej karty płatniczej (wydano ich już w naszym kraju 40 mln) to wciąż nie można mówić o pełnej dostępności do urządzeń płatniczych.

Klienci „bezgotówkowi”, by zapłacić w niektórych punktach za daną usługę lub zakupy, wciąż muszą mieć przy sobie gotówkę. Jak przyznają, jest to dla nich niekomfortowe i często sprawia, że – w przypadku braku gotówki – kierują się do konkurencji. Osoby płacące kartą punkt oferujący płatności bezgotówkowe postrzegają jako nowoczesny i przyjazny klientom. Ponadto, cenią sobie szybkość transakcji bezgotówkowych i ich bezpieczeństwo transakcji.

W kontekście ostatnich wydarzeń bezpieczeństwo nabiera także nowego znaczenia. Wielu klientów, zgodnie z zaleceniami rządzących oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), woli płacić kartą płatniczą niż gotówką z uwagi na mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem. W czasach walki z epidemią, niezwykle istotne jest to, by mieli taką możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie