Stres, zła dieta czy brak aktywności ruchowej to czynniki, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie w różnych aspektach. Są to również jedne z czynników, powodujących problemy z erekcją u mężczyzn. Okazuje się, że problem z potencją, choć wstydliwy, nie jest czymś niezwykłym. Z biegiem lat, z problemem tym mają do czynienia coraz młodsi mężczyźni, głównie z powodu wspomnianych czynników obecnego stylu życia. Lekarze szacują, że w Polsce problem z erekcją ma 1,5mln mężczyzn, z czego jedynie ok 225 tys podejmuje leczenie w tym kierunku. Większość panów, w przypadku zaburzeń potencji sięga po suplementy i leki bez recepty. Czym one jednak są? Jak działają? Czy są bezpieczne?

Przyczyny, wskazania i działanie tabletek na potencję

We współczesnej kulturze uznaje się, że mężczyzna powinien być zawsze gotowy na zbliżenie, a jeśli posiada w tej materii jakieś problemy to nie jest już mężczyzną. Ten stereotyp najprawdopodobniej wpływa na to, że wiele panów wstydzi się swoich przypadłości, rzadko udaje się do lekarza. Za to próbują wziąć sprawy we własne ręce i korzystają z serwisu apteki internetowej lub apteki stacjonarnej, by nabyć produkty, które poprawią ich funkcjonowanie. Jednak nawet temat korzystania z suplementów diety na potencję bywa tematem tabu. Apteka internetowa oczywiście wydaje się bardziej anonimowa. W aptece online istnieje możliwość zamówienia leków prosto do domu.

Leków na potencję teoretycznie mogą używać wszyscy niezależnie od wieku. Leki na potencję dostępne chociażby w aptece internetowej poprawiają sprawność seksualną i ułatwiają osiągnięcie erekcji, jednak warto pamiętać, że preparaty stosowane bez recepty działają tylko na problemy natury fizycznej, nie pomogą w zaburzeniach natury psychicznej.

Przyczyną zaburzeń z erekcją może być wiele: przerost gruczołu krokowego, choroba wieńcowa, nadciśnienie, przyjmowanie sterydów anabolicznych, nadmierne palenie, stres, zła dieta i brak aktywności ruchowej.

Leki na potencję działają przede wszystkim na układ krążenia. Dzięki temu, że poprawiają drożność naczyń, do członka dopływa więcej krwi, dzięki czemu z kolei zwiększa on swój rozmiar i osiąga właściwą twardość. Leki wpływają na czynniki fizyczne, jednak nie mają wpływu na zwiększenie libido.

Rodzaje leków

Rynek pełen jest produktów, które możemy nabyć chociażby przez internet. Wiele z nich jest jednak nieprzebadanych i szkodliwych, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać te suplementy diety czy leki, które znajdziemy na stronie apteki internetowej lub placówce stacjonarnej. Apteka online to jeden ze sposobów nabycia legalnych leków na potencję np. poprzez stronę https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-potencje

Tania apteka internetowa oferuje nam różne rodzaje produktów na potencję. Pierwsze z nich to suplementy diety. Zawierają one zazwyczaj wyciągi roślinne, które wspomagają erekcję. Składają się głównie z witamin, minerałów i innych substancji odżywczych niezbędnych dla organizmu. W ich składzie znajdziemy m.in. takie składniki jak guarana, wyciąg z muira puana, wyciąg z cytryńca chińskiego, korzenie lubczyku, liście Damiana, L-arginina.

Możemy też wybrać leki bez recepty, które mają w składzie substancję czynną – sildenafil. Zapewniają one długotrwałą erekcję, stymulują przepływ krwi w prąciu, blokują enzym hamujący erekcję i rozszerzają naczynia krwionośne. Wzwód po zażyciu leku następuje już po lekkim bodźcu. Co istotne, leki z sildenafilem działają na  czynniki psychiczne lub neurologiczne, z pominięciem zaburzeń fizycznych – w przeciwieństwie do innych propozycji leków na potencję.

Ostatnią grupą są leki na receptę, wymagające konsultacji lekarskie. Zawierają najczęściej takie składniki czynne jak tadalafil, wardenafil, testosteron, bromokryptyna, trazodon, apomorfina, johimbina.

Przeciwwskazanie i skutki uboczne

Wbrew pozorom leków na potencję nie mogą brać wszyscy. Przeciwwskazaniami do ich stosowania są uczulenie na poszczególny skład leku, nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, świeży zawał serca lub udar, choroba niedokrwienna serca, arytmia, kardiomiopatia, niewydolność wątroby lub nerek, wady zastawek, zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka czy neuropatia nerwu wzrokowego. Dlatego, nawet kupując suplementy diety warto przed ich stosowaniem skonsultować się z lekarzem.

Ponadto, nawet skonsultowane i zakupione leki mogą powodować skutki uboczne takie jak bóle głowy,biegunkę, ból mięśni, bóle w klatce piersiowej, wymioty, pogorszenie wzroku, bolesny wzwód czy kołatanie serca.

Należy także pamiętać, że długotrwałe stosowanie tych leków może również powodować uzależnienie, dlatego zdecydowanie warto zweryfikować, co jest prawdziwym powodem naszych problemów z potencją. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie