Young woman rejecting marriage proposal on light background

Zawarcie związku małżeńskiego, zgodnie z tradycją, powinny poprzedzać oświadczyny. Marzeniem każdej kobiety jest pierścionek zaręczynowy z brylantem, natomiast mężczyźni po prostu pragną, żeby ich kobieta powiedziała magiczne; „Tak!”. Coraz częściej zdarza się, że dochodzi do odrzucenia oświadczyn. Co zrobić w takiej sytuacji i czy można oświadczyć się ponownie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule!

Dlaczego ona odmówiła?

Jeśli Twoja ukochana nie przyjęła pierścionka zaręczynowego, w pierwszej kolejności zastanów się nad powodem takiego zachowania. Być może oświadczyłeś się pod wpływem przypływu emocji, zapominając o stanie uczuć swojej partnerki.

Jeśli tak było, weź pod uwagę, że ona może być najzwyczajniej w świecie jeszcze nie gotowa na małżeństwo. Pamiętaj, że na decyzję o ślubie ma wpływ wiele czynników. Liczy się nie tylko Wasz wiek czy staż związku. Ważne są również:

  • poglądy religijne,
  • chęć założenia rodziny,
  • przywiązanie do tradycji,
  • poczucie stabilizacji finansowej.

Bez względu na to, jakie masz podejście do zaręczyn, musisz je zaaranżować z wyczuciem, żeby nie wystraszyć swojej wybranki.

Nie chodzi przecież o to, aby na nią naciskać czy przytłoczyć emocjonalnie. O tym, że chcecie wstąpić w związek małżeński, musicie być przekonani oboje. Zanim zdecydujesz się na ten ważny krok, zastanów się, czy Twoja partnerka wspominała o Tobie jako przyszłym mężu, czy mówiła o dzieciach. Jeśli odpowiedzi na te pytania są negatywne, wówczas najprawdopodobniej wybranka Twojego serca jeszcze nie jest gotowa na ślub.

Oświadczyny-–-co-zrobić-gdy-ona-powie-„NIE”

Co zrobić, gdy kobieta odmawia zaręczyn?

Najprościej jest po prostu dać sobie czas. Jeśli czujesz, że to jest kobieta, z którą chcesz spędzić resztę swojego życia, ale ona jeszcze nie jest przygotowana na zaręczyny, nie naciskaj na nią. Zamiast tego postaw na szczerą rozmowę, w której trakcie powiesz ukochanej, że traktujesz Wasz związek bardzo poważnie. Możesz zapytać ją delikatnie, jak ona wyobraża sobie Waszą przyszłość, czy chciałaby związać się z Tobą na zawsze. Poza tym możesz poruszyć temat ślubu, aby bliżej poznać jej zdanie.

Subtelnie podpytaj, a dowiesz się, jakie plany ma Twoja partnerka i czy rzeczywiście chce się z Tobą związać na stałe. Niejednokrotnie zdarza się, że mężczyzna pyta swoją ukochaną o to, kiedy wezmą ślub, a po niedługim czasie idą razem po pierścionek zaręczynowy do jubilera. Na pewno oświadczyny są bardzo ważną chwilą w życiu, dlatego warto ją wspólnie przemyśleć. Być może Twoja wybranka odmawia zaręczyn, ponieważ obawia się rychłego ślubu. W takiej sytuacji możesz uświadomić jej, że tak wcale być nie musi. Zdarza się, że od wypowiedzenia słowa: „Tak” do stanięcia przed ołtarzem mija nawet kilka lat.

Czy oświadczyć się ponownie?

Ponowne oświadczyny są zawsze dość trudnym tematem. Zanim się na nie zdecydujesz, zwróć uwagę na sygnały, które wysyła Ci Twoja kobieta. Pamiętaj, że ona także musi być gotowa na ten krok i nie możesz jej do niczego namawiać. Postaraj się sprawić, aby ten moment był wyjątkowy. Zadbaj o magiczną scenerię i romantyczny klimat. Ważne jest, aby kobieta czuła, że rzeczywiście jest tą jedyną, a Ty mocno zaangażowałeś się w przygotowanie zaręczyn.

Nie zapomnij też o pierścionku zaręczynowym, który możesz wybrać sam lub razem ze swoją ukochaną. W poszukiwaniu ciekawych modeli możecie zajrzeć na Aclari.pl, gdzie znajdziecie pierścionki zaręczynowe z brylantami, diamentami oraz wieloma innymi drogocennymi kamieniami.

Oświadczyny – co zrobić, gdy ona powie „NIE”

Etap, który trzeba zaplanować

Oświadczyny są niezwykle ważnym momentem związku, na który oboje musicie być dobrze przygotowani. Jeśli Twoja wybranka z jakiegoś powodu odrzuciła zaręczyny, nie wzbudzaj w niej poczucia winy i nie szantażuj. Być może po prostu potrzebuje czasu.

W każdej sytuacji najważniejsza jest szczera komunikacja. Jeśli oboje traktujecie Waszą relację poważnie i zależy Wam na tym, aby być ze sobą, możesz mieć pewność, że prędzej czy później usłyszysz upragnione „Tak”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie