Meble dąb sonoma w dalszym ciągu są modne i możemy je spotkać w wielu wnętrzach. W latach 90. szturmem wdarły się na polski rynek i do dzisiaj na nim zostały. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zapewniają nam wiele stylu, elegancji oraz ponadczasowość. Do jakich wnętrz będzie pasował stół dąb sonoma?
Kolor sonoma – co warto o nim wiedzieć?
Barwa ta to niezwykle popularny oraz modny odcień dębu. Dąb sonoma to nic innego jak swoistego rodzaju wzór okleiny meblowej, której zadaniem jest imitacja zarówno koloru, jak i usłojenia eleganckiego jasnego drewna dębu. W większości wypadków przyjmuje odcień beżu, jednak na rynku możemy spotkać się również z nieco ciemniejszą, brązową opcją. Czym charakteryzuje się wzór dąb sonoma? Oczywiście bardzo wyraźnie zarysowanymi sękami praz słojami, których wygląd jest niemalże identyczny, jak ten naturalny. Połączenie tych cech sprawia, że stoły dąb sonoma to rozwiązanie, na które stawia bardzo dużo osób.
Do czego pasuje stół dąb sonoma?
Największą zaletą takich produktów jest to, że cechuje je uniwersalny charakter. Za sprawą jasnej barwy okleiny ich wygląd jest zgrabny oraz lekki mimo tego, że to przysadziste kształty wychodzą na pierwszy plan. W związku z tym świetnie sprawdzą się one w nieco mniejszych oraz ciemniejszych wnętrzach, jak i tych otwartych oraz dużych. Spora część modeli, jakie aktualnie są dostępne w sprzedaży, charakteryzuje się swoją nowoczesnością. Niektóre stoły dąb sonoma są częściowe przeszklone, a inne wzbogacone o dodatki w zupełnie innej barwie.
Kliknij tutaj i sprawdź ofertę stołów dąb sonoma w e-sklepie Edinos.pl
W jakich stylach sprawdzi się stół dąb sonoma?
Jak już wspominaliśmy, stoły dąb sonoma to przede wszystkim funkcjonalne wzornictwo, dlatego są one świetnym uzupełnieniem w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, czy też skandynawskim. Rozwiązanie to jest przeznaczone głównie dla osób, które cenią sobie meble łatwe w utrzymaniu oraz praktyczne. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że jasna, a także niejednolita powierzchnia, jak charakteryzuje dąb sonoma, brudzi się znacznie wolniej niż ciemniejsze drewna. Czym to skutkuje? Przede wszystkim tym, że stoły dąb sonoma nie muszą być stale przecierane.
Jakie dodatki do stołu dąb sonoma?
Nie ma co się oszukiwać, dodatki w każdym domu odgrywają kluczową rolę. To właśnie one są przysłowiową kropką nad „i”, dlatego warto o nie zadbać. Stoły dąb sonoma to przede wszystkim prosty charakter, dlatego dodatki w stylizowanej formie, czy też takie, które charakteryzują się bogatym zdobieniem, nie będą dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepiej postawić na przedmioty z czarnej stali, szkła, betonu, drewna, czy też ceramiki. Inspiracje możemy czerpać z mieszkań, które urządzone są w stylu skandynawskim. Słynie on z dobrego smaku oraz prostoty, jednak przy tym zachowuje bardzo przytulną atmosferę. Takie działanie sprawi, że stworzymy świetną aranżację.