Co robić w czasie zimowego urlopu lub rodzinnych ferii? Najlepiej pojechać na narty. W szczególności warto dobierać kierunki zagraniczne, a wśród nich chociażby Francję, którą charakteryzuje wyjątkowo rozbudowana infrastruktura dla uprawnia tego sportu.

Francja – królowa kierunków idealnych na narty!

Dlaczego? Pojeździć można tutaj w prawdziwie alpejskim krajobrazie. Warto wiedzieć, że Alpy rozciągające się od linii wybrzeża basenu Morza Śródziemnego, aż po dolinę Dunaju przebiegają przez wiele europejskich krajów. Sporo tras powstało w nich we Włoszech, do których jeździ wielu zwolenników zimowego szaleństwa. To jednak Francja, wciąż uchodzi za jeden z najlepszych kompleksów, najbardziej prestiżowych i najchętniej polecanych.

Ciekawostką jest także fakt, że we Francji można jeździć na nartach praktycznie przez cały rok. W Alpach francuskich występuje bowiem zjawisko przedłużonego sezonu zimowego. Można to przedstawić mniej więcej tak, że gdy w Polsce dopiero co przygotowujemy się do sezonu, to Francuzi już szusują po trasach, a gdy my męczymy się na twardych muldach, to u nich wciąż podłoże jest przykryte białą pierzynką. Mamy im naprawdę czego pozazdrościć, ale dzięki ofertom biur podróży możemy również skorzystać z ich tras.

Na narty do Francji można pojechać za całkiem rozsądne pieniądze zwłaszcza, gdy wybierzemy odpowiedniego organizatora.

W jakie regiony warto pojechać?

Bardzo klimatycznym i jednocześnie dobrze przygotowanym regionem będzie La Rosiere. Wyjątkowe miejsce do szusowania, które znajduje się na wysokości 1850 m n.p.m. u samych podnóży Mont Blanc. Napotkamy tu wyjątkowo ciekawe ukształtowanie terenu, które umożliwia zagnieżdżanie się w puchu i wykonywanie zjazdów na mistrzowskim poziomie.

W La Rosiere intensywnie i regularnie wieje wiatr, a to oznacza wręcz idealne warunki do nauki snowkite’a.

Można także wyruszyć do wyjątkowej miejscowości Orelle, która jest położona w Trzech Dolinach, czyli na największym terenie narciarskim Europy. Kolejką gondolową wjedziesz do Val Thorens, a tam możesz już tylko jeździć i jeździć po wspaniałych nartostradach.

Już wiesz, dokąd wybierzesz się na narty w tym roku? My proponujemy Francję, jako jeden z najpiękniejszych i wyjątkowo luksusowych kierunków. Tu, nie zabranie śniegu, dobrego humoru i słońca, które sprawi, że wyjazd będzie niezapomniany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie