Wesele to jedna z najważniejszych chwil w życiu człowieka. Nie dziwi więc, że od stuleci, przygotowania do tej uroczystości są olbrzymim przedsięwzięciem – każdy szczegół ma znaczenie, wszystko musi być idealnie przemyślane i dobrane – wesele musi zachwycić gości, być na językach ludzi i co najważniejsze, jawić się jako prawdziwie magiczna chwila dla nowożeńców.

Alkohol na wesele, choć wydaje się trochę trywialnym, jest tematem szalenie istotnym. Jeśli nieodpowiednio podejdziemy do sprawy, zabawa może nie udać się tak jak planujemy? Gdzie kupić alkohol na wesele? Podpowiadamy!

Dobrze przemyśl i zanotuj, czego potrzebujesz! Alkohol na weselu to podstawa…

Oczywiście istnieją zabawy weselne całkowicie bez alkoholu i z całą pewnością są to uroczystości udane. Jednak w naszych realiach biesiada nierozerwalnie związana jest z dobrym trunkiem. Pierwsze pytanie jakie trzeba sobie zadać, to jaki alkohol na wesele kupimy. Tradycyjnie powinna to być czysta wódka – alkohol weselny sprawdzony i tolerowany przez większość. Kolorowe odmiany wódek, alkohole gatunkowe, whiskey czy wina mogą stanowić jedynie dodatek i jeśli chcemy urozmaicić w ten sposób stół, możemy dodać po jednej butelce na każdy, jednak odradza się wybierać inny alkohol na wesele, niż czysta wódka.

Ilość – to tutaj może pojawić się największa zagwozdka. Ile alkoholu na wesele kupić? Liczmy bezpiecznie, z lekką górką litr na parę pijącą. Do liczby, którą otrzymasz dodaj 10-15% (źródło: alkohol-online.pl). To ilość butelek półlitrowych, jakie musisz kupić w hurtowni alkoholu. Jeśli upierasz się przy większym litrażu, możesz kupić także czystą wódkę w butelkach 0,7l, większe zdecydowanie odradzamy, gdyż są nieporęczne.

Oczywiście kultura picia w Polsce trochę się zmieniła przez ostatnie dekady, pod względem konsumpcji alkoholi niskoprocentowych zbliżamy się do zachodu. Dlatego oprócz czystej wódki, podczas wizyty w hurtowni alkoholu warto pomyśleć o winie czerwonym, winie białym oraz piwie. To towar o długiej dacie przydatności, nawet jeśli goście z niego nie skorzystają, przyda się na letni weekend w ogrodzie.

Dlaczego warto kupować wódkę na wesele w hurtowni alkoholi?

Dla wszystkich nowożeńców rada ta wydaje się kluczowa – nie kupujcie alkoholu w sklepach czy marketach! Nawet jeśli w całym tym weselnym szale, cena czystej wódki wydaje wam się okazjonalna, najpierw wpadnijcie do hurtowni alkoholi. Dlaczego? Wódka na skrzynki jest po prostu tańsza, hurtownik daje dobre rabaty, cena zazwyczaj pomniejszona jest o marżę detalisty, co potrafi stanowić kilkadziesiąt procent! Poza tym część hurtowni alkoholi pozostawia możliwość zwrotu części niespożytego alkoholu – jeśli kupimy dla bezpieczeństwa ze sporą górką, a na co dzień nie gustujemy w czystej wódce, naddatek możemy oddać. W sklepach i marketach takiej opcji niestety nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie