Wyjazd na weekend nad morze nie musi być wyzwaniem! Co więcej, podróż z rodziną lub przyjaciółmi może przebiegać w miłej atmosferze i komfortowych warunkach. Świetną alternatywą dla pociągu, czy busów jest skorzystanie z usług profesjonalnej wypożyczalni pojazdów. Oto praktyczne porady, dla osób, które planują wynajem samochodu.

Kto może wynająć samochód z wypożyczalni?

Najwięcej ofert z wypożyczalni samochodów jest skierowanych do osób, które mają ukończone 21 lat i prawo jazdy nie krócej niż rok. W niektórych miejscach samochód mogą wynająć również młodsi kierowcy, jednak najczęściej wiąże się to z dodatkową opłatą. Goście z zagranicy również mogą wypożyczyć auto w Polsce. Należy jednak poinformować o tym obsługę wypożyczalni i ustalić warunki. Większość firm, tak jak wypożyczalnia samochodów w Gdyni, oferuje pomoc całodobową.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Z ofertą wypożyczalni można zapoznać się przez Internet. To szybki i wygodny sposób, by podjąć decyzję w sprawie wyboru marki i modelu pojazdu. Przed odebraniem kluczyków należy podpisać umowę i przedstawić dokumenty – jeden, który potwierdzi ważność uprawnień do kierowania pojazdami (prawo jazdy) oraz drugi, w którym będzie zdjęcie kierowcy (dowód osobisty lub paszport).

Jaki samochód będzie najlepszy?

Decyzję o tym, jaki samochód zostanie wypożyczony, najlepiej podjąć, analizując rodzaj trasy, jaka będzie do pokonania, ilość kilometrów do przejechania, dostępność miejsc parkingowych, umiejętności kierowcy oraz budżet na wycieczkę. Wynajęcie auta na krótki wyjazd to świetny sposób na to, by odpocząć i jak najwięcej zwiedzić. Kilka pomysłów, jak korzystając z samochodu na wynajem, zobaczyć ciekawe atrakcje w Trójmieście, znajduje się w artykule pt.: „5 pomysłów na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu wynajętym samochodem”.

Jak przygotować się w trasę?

Na wyjazd warto skompletować odpowiedni ekwipunek do auta. Przyda się smartfon z dostępem do Internetu i wgraną najnowszą mapą – na wypadek utraty zasięgu, okulary przeciwsłoneczne, apteczka pierwszej pomocy i numer telefonu do wypożyczalni. Gdyby w trakcie jazdy doszło do awarii pojazdu lub wypadku należy niezwłocznie zawiadomić służby oraz wypożyczalnię, która jest właścicielem samochodu.

Wyjazd nad morze wypożyczonym samochodem to świetna okazja, by miło spędzić czas i podróżować szybko i komfortowo po pięknym Trójmieście.