urologia estetyczna warszawa

Zabiegi z zakresu urologii estetycznej oferuje coraz więcej polskich klinik. Powiększanie penisa, plastyka moszny, scrotox to najpopularniejsze rozwiązania, z których można skorzystać w warszawskiej Klinice Melitus pod okiem dr Michała Janiszewskiego.

Zabiegi urologii estetycznej, w tym przede wszystkim powiększanie penisa, są już dostępne w każdym dużym mieście. Renomowane kliniki medycyny estetycznej rozszerzają ofertę zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Odpowiadają na rosnące zainteresowanie zabiegami estetycznymi kierowanymi do mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na poprawę wyglądu i funkcjonalności narządów płciowych. 

Co kryje się pod nazwą ,,urologia estetyczna’’?

Co kryje się pod nazwą ,,urologia estetyczna’’? To dział medycyny łączący urologię, chirurgię i medycynę estetyczną. Zabiegi urologii estetycznej pozwalają pokonać defekty intymne powstałe na skutek wad rozwojowych, wypadków, przebytych operacji, chorób czy po prostu objawów procesu starzenia. 

Dostępne w Klinice Melitus zabiegi powiększanie penisa, ostrzykiwanie prącia osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi, plastyka moszny, scrotox rozwiązują problemy intymne, przywracając komfort życia i poprawiając sprawność seksualną. Każde z rozwiązań jest dobierane do indywidualnych wskazań i oczekiwań. Skorzystać z nich mogą praktycznie wszyscy, o ile tylko lekarz wykluczy ewentualne przeciwwskazania. 

Niesatysfakcjonujący rozmiar prącia, słabe erekcje, wiszące jądra, krzywizny, schorzenia mięśni moszny, w tym żylaki powrózka nasiennego, wiotkość skóry – to główne wskazania medyczne do wizyty u urologa estetycznego. Lekarz tej specjalności zajmuje się również plastyką wędzidełka penisa, wykonuje obrzezanie, wazektomię, zabiegi laserowe i chirurgiczne. Zakres działań jest szeroki. 

W czym może pomóc urologia estetyczna?

Problemy intymne mężczyzn, nie tylko wynikające z infekcji urogenitalnych, przez dekady były bagatelizowane przez samych panów. Przecież zgodnie ze stereotypem, chłopaki nie płaczą i… nie chorują. Niestety, prawda jest taka, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety. Na szczęście dziś coraz głośniej mówi się o tym, że prawdziwy macho lekarza się nie boi i stawia czoła własnym słabościom. Coraz więcej pacjentów korzysta z pomocy specjalistów, w tym urologów, lekarzy medycyny estetycznej, ale i seksuologów. W polskich klinikach jest coraz więcej przestrzeni dla mężczyzn i coraz więcej zabiegów odpowiadających ich potrzebom. 

Z badań nad seksualnością mężczyzn, prowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego (2012), wynika, że do najczęstszych problemów obniżających jakość życia seksualnego należą m.in.:

  • niepełny wzwód,
  • przedwczesny wytrysk nasienia,
  • trudność w osiągnięciu orgazmu,
  • bolesność narządów płciowych podczas stosunku,
  • za duże lub za małe potrzeby seksualne.

Wiele z nich można pokonać z pomocą urologii estetycznej. Najważniejsze, aby z niej skorzystać. W XXI wieku zaburzenia seksualne mężczyzn powoli przestają być powodem wstydu, tematem tabu. Urologia estetyczna staje się tym samym, co ginekologia estetyczna dla kobiet. Zmienia się sposób komunikacji społecznej, dojrzewa proces równouprawnienia, stajemy się bardziej tolerancyjni i otwarci, także na to, co oferuje nauka, medycyna. Z jej pomocą możemy podnieść jakość życia, również seksualnego. Urologia estetyczna zyskuje na popularności. I bardzo dobrze, bo dzięki niej, tak samo jak dzięki dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej, możemy być zdrowsi i szczęśliwsi. 


Artykuł powstał przy współpracy z Kliniką Melitus w Warszawie, która oferuje zabiegi urologii estetycznej. Więcej informacji na stronie: https://klinikamelitus.pl/urologia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie