W obecnych czasach krawat już nie zawsze odgrywa pierwsze skrzypce w męskich stylizacjach. Również ważne i niezwykle efektowne mogą być odpowiednio dobrane i wystylizowane skarpety męskie. Mężczyźni zaczynają teraz komponowanie stroju od stóp, warto więc dowiedzieć się, jak nosić skarpetki męskie we właściwy sposób.

Jaki rodzaj męskich skarpet wybrać do konkretnych stylizacji?

Skończyły się czasy, kiedy szuflady na skarpety były wypełnione tylko białymi modelami. Obecnie standard męskich skarpet zmienił się w ogromnym stopniu. Producenci odzieży oprócz klasycznych, czarnych skarpet oferują także mnóstwo wzorów i modeli wykonanych z różnych materiałów. Dlatego też każdy elegancki mężczyzna może znaleźć wzór idealny dla siebie. Niektórzy Panowie preferują tylko tzw. niewidoczny rodzaj męskich skarpet. Uzyskanie takiego wyglądu, który sugeruje, że nie nosimy skarpet, wcale nie oznacza dosłownego chodzenia bez nich. Elegancko zaprojektowana para tego typu skarpetek, to niewielkie, ale skutecznie izolujące od wilgoci, męskie stopki. Są one suche, niezwykle przyjemne w użyciu, wygodne i pozostają na swoim miejscu, bez zsuwania się z tylnej części pięty przez cały, aktywny dzień.

Niektórzy eksperci uważają, że skarpetki no-show to jedyna dopuszczalna opcja, podczas noszenia szortów, ale ta opinia jest nieco zbyt restrykcyjna. Niezależnie od tego, jak stylowe mogą być takie modele skarpet, to jeśli nosimy je z niewłaściwymi butami, to z pewnością możemy skończyć z pęcherzami na stopach, w miejscach, gdzie buty ocierają się o skórę.

Ostatnio można zauważyć, że zarówno na wybiegach, jak i w codziennych stylizacjach zauważalne są nagie, męskie kostki. Wystarczy się tylko nieco skoncentrować na tej modowei fanaberii, to zauważymy je w prawie każdym rodzaju męskiego stroju, zaczynając od klasycznej stylizacji ze spodniami jeansowymi i butami typu oxford. Jedynymi butami, z którymi nie należy nosić męskich skarpet no-show są to tradycyjne sandały.

Jeśli chodzi o skarpety sportowe, to zazwyczaj zaliczają się do nich modele do kostki. Obecnie wykonane są przy użyciu specjalnych technologii, które skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego pozostają suche i zapewniają prawdziwy komfort użytkowania. Właśnie dlatego ten rodzaj odzieży jest bardzo doceniany przez osoby aktywne oraz przez profesjonalnych sportowców. Oprócz tego, że świetnie izolują one skórę od wilgoci, to również chronią pięty i kostki przed otarciami. Bardzo docenianym w ostatnim czasie i często wybieranym modelem są męskie skarpety JJW.

Z kolei noszenie skarpet do kolan powinno ograniczać się jedynie do siłowni lub innych aktywności fizycznych. W obecnych trendach mody sportowej, zamiast białych modeli, stosuje się czarne skarpety sportowe, ponieważ są one praktyczniejsze i lepiej komponują się z większością strojów.

Natomiast skarpety kempingowe, do połowy łydki to modele, które zapewne znajdują się w każdej szufladzie na skarpety i stanowią one absolutny must have każdego, współczesnego mężczyzny.

Polecamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie