Garnitur niemal zawsze towarzyszy Ci w podróży? Wiesz więc doskonale, że nie zawsze jest jak zadbać o to, by go wyprasować po wyjęciu z walizki. Najlepszym sposobem na to, by raz na zawsze, pozbyć się tego zmartwienia jest specjalny pokrowiec na garnitur. Zobaczysz, to będzie idealna inwestycja!

Jeśli chcesz, aby Twój garnitur wyglądał na Tobie świetnie i elegancko, musisz zadbać przede wszystkim o to, by był idealnie czysty i wyprasowany. Na marynarce i eleganckich spodniach każde zagniecenie dosłownie razi w oczy i zupełnie psuje cały efekt. A tego przecież nie chcesz. Trudno jest jednak utrzymać garnitur w nienagannej postaci, szczególnie przy częstych podróżach. Nie ma właściwie szans, by włożyć go do walizki tak, aby wyjąć go później w nienaruszonym stanie. Dlatego też, jeśli gdzieś jedziesz i musisz zabrać ze sobą garnitur, zawsze pakuj go w specjalny pokrowiec. To must have dla każdego miłośnika elegancji i schludnego wyglądu. Czym kierować się przy wyborze takiej torby?

Pokrowiec na garnitur — dlaczego warto go mieć?

Specjalna torba na garnitur stworzona została po to, by móc przewozić tę część garderoby bez obaw o zagniecenia i zabrudzenia. Te dwie rzeczy są bowiem zmorą każdego, kto na co dzień preferuje eleganckie stylizacje. Nie sposób złożyć spodni lub garnituru tak, by nie powstały na nich zagniecenia i inne nieestetyczne ślady. Dlatego też walizka nie jest dobrym sposobem na ich transport.

Pokrowce są natomiast przystosowane bezpośrednio do przechowywania garniturów. Wyposażone są w specjalne uchwyty i zapięcia, które umożliwiają zachowanie ubrań w nienaruszonej formie. Co najważniejsze, pokrowiec umożliwia umieszczenie w nim garnituru w pozycji pionowej, bez konieczności składania. Można więc śmiało schować w nim cały gotowy garnitur wiszący na wieszaku, a następnie wyjąć go dokładnie tak, jak z szafy.

Torba na garnitur — z jakiego materiału?

Torba na garnitur powinna być wykonana z solidnego i odpornego na uszkodzenia materiału. Ważne też, aby tkanina ta była nieprzemakalna. Dzięki temu, jeśli w podróży złapie Cię deszcz lub nieumyślnie wylejesz na torbę jakiś płyn, nie będziesz musiał martwić się o to, że przedostanie się do środka. Pamiętaj też, że najlepiej stawiać na produkty, które pozwalają na łatwe czyszczenie. Torba powinna bowiem zawsze wyglądać schludnie i elegancko, a nie od dziś wiadomo, że przy podróży, czy to samochodem, czy pociągiem lub samolotem nietrudno o zabrudzenia.

Cechy idealnej torby na garnitur — czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Torby na garnitury dostępne są obecnie w wielu wariantach. Nie wszystkie jednak gwarantują taką samą funkcjonalność. Dlatego też, jeśli chcesz kupić idealny pokrowiec na garnitur, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim powinien on zapewniać Ci komfort przenoszenia. Upewnij się więc, czy ma on praktyczne i wygodne uchwyty umieszczone w odpowiednich miejscach. Bardzo ważne też, aby taki pokrowiec umożliwiał łatwe składanie. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie nosić go jak ręczną walizkę, co jest bardzo praktyczne.

Torba na garnitur musi mieć też odpowiednie wymiary. Nie może być zbyt mała, ponieważ to spowoduje gniecenie się materiałów. Za duża będzie z kolei niewygodna w noszeniu. Pamiętaj, że w bagażu kluczowa jest funkcjonalność. Wybieraj więc pokrowce, które zapewnią Ci możliwość maksymalnego wykorzystania wolnej przestrzeni. Dodatkowe kieszenie zamykane na telefon, laptopa i podręczne artykuły biurowe będą dużym plusem. Dobrze też, jeśli główna komora zamykana wyposażona będzie w mniejsze przegrody, do których zapakujesz krawat, czy też bieliznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie