Łysienie jest poważnym problemem, z którym zmagają się nie tylko mężczyźni, ale również i kobiety. Jest to przede wszystkim problem natury estetycznej, przyczyniający się do pojawienia się wielu kompleksów. Czy skuteczne leczenie łysienia Katowice jest możliwe?

Typy łysienia

Aby dopasować metodę leczenia (nie zawsze jedna skuteczna to przeszczep włosów Katowice) przede wszystkim należy określić typ łysienia:

  • łysienie androgenowe jest to najczęściej występujący typ, dotyczący przede wszystkim mężczyzn, nieco rzadziej muszą się z nim zmagać kobiety. Ten typ łysienia związany jest z zaburzeniami gospodarki hormonalnej i najczęściej swoje podłoże znajduje w genetyce;
  • łysienie anagenowe – jego przyczyna tkwi w błędnym cyklu życia włosa;
  • łysienie plackowate charakteryzuje się okrągłymi miejscami na głowie pozbawionymi włosów, najczęściej pojawiają się w okolicy potylicy oraz czołowo-ciemieniowej;
  • łysienie teleogenowe charakteryzuje się zahamowaniem wzrostu włosów przy jednoczesnej znaczącej utracie tych już posiadanych. Ten typ łysienia nie prowadzi jednak do całkowitej utraty włosów, a jedynie do ich mocnego przerzedzenia. Łysienie teleogenowe ma charakter przejściowy.

Kiedy przeszczep włosów jest niezbędny?

Problemy z łysieniem, jak pokazują badania, dotyczą coraz większej ilości nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Co prawda istnieje wiele metod, które z założenia mają zahamować ten proces, jednak żadna z nich nie jest tak skuteczna, jak przeszczep włosów. Tak naprawdę z takiego zabiegu może skorzystać każdy, kto ma problem z łysieniem, niezależnie od tego, jaka jest geneza jego występowania. Co ważne, z transplantacji włosów można skorzystać nie tylko w przypadku ich utraty w wyniku łysienia, ale również wtedy, gdy włosy utracone zostały w skutek innej choroby bądź nieszczęśliwego wypadku.
Aby przeszczep włosów był skuteczny i bezpieczny, warto poświęcić nieco czas na znalezienie profesjonalnej klinki, która zabieg transplantacji przeprowadzi skutecznie, bezpiecznie i przede wszystkim komfortowo dla pacjenta.

ARTAS iX – nowoczesne leczenie łysienia Katowice

W wielu przypadkach przeszczep włosów Katowice jest w stanie skutecznie wyeliminować problem łysienia i to niezależnie od przyczyny wystąpienia takiego stanu rzeczy. Robot ARTAS iX to najnowocześniejszy sposób na skuteczny i bezpieczny przeszczep włosów, zapewniający pacjentowi pełen komfort w czasie zabiegu. Przy tworzeniu robota ARTAS iX pracowali najlepsi na świecie specjaliści z dziedziny transplantacji, stąd też jego tak skuteczne działanie, pozwalając na osiągnięcie bardzo naturalnych efektów zabiegu. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie