Jaki zegarek męski wybrać?

Najlepszy zegarek dla mężczyzny, czyli jaki?

Zegarki męskie są stylowymi dodatkami, które można łączyć ze swobodnymi i formalnymi strojami. Zegarki można znaleźć w różnych wariantach, wykonanych z różnych materiałów, w odmiennym stylu i cenie. Dobierając odpowiedni zegarek męski, możesz wyrazić swój styl, jaki najbardziej lubisz. Wystarczy ustalić budżet, a możesz znaleźć zegarek idealny dla siebie. Jaki zegarek męski kupić? Odpowiadamy poniżej.

Jaki zegarek chcesz nosić?

Na rynku dostępne są setki typów zegarków męskich i często mają one bardzo różne funkcje. Luksusowy zegarek, który będziesz nosić do garnituru lub stroju wizytowego, będzie nieco różnił się od zegarka sportowego. Tego ostatniego, zazwyczaj użyjesz do biegania. Gdy jesteś w stanie określić czy zegarek, którego potrzebujesz, będzie okolicznościowy, czy bardziej do codziennego użytku, możesz zawęzić wyszukiwanie.

Jak wybrać „ten odpowiedni” zegarek?

Spójrz na zegarki, jakie przyciągają Twój wzrok. Niezależnie od tego czy widzisz je na znanych osobach lub stylowych ludziach, których podziwiasz, czy też w Internecie, pomocne może być tworzenie listy witryn, spis marek i typ zegarków, które lubisz. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy zegarek ma stać się kosztowną inwestycją. Lokalny jubiler specjalizujący się w zegarkach, może zaoferować fachową poradę. Zapytaj także znajomych lub członków rodziny, którzy noszą zegarki, o dowolne rekomendacje marki. Korzystaj również z Internetu, aby wyszukać takie tematy jak „trendy w zegarkach”, „recenzje oglądania”, „popularne marki zegarków”, aby zbierać pomysły.

Znajdź zegarek pasujący do Twojej osobowości

Znalezienie dla siebie zegarka jest osobistą decyzją. Możesz wybrać najbardziej modny lub popularny zegarek, ale jeśli nie będzie Ci się on podobać, nigdy go nie będziesz nosić. Szukaj zegarków, które pasują do Twojego stylu osobistego i do Twoich upodobań. Marki zegarków mają swoje odmienne style, z których dowolnie możesz wybierać. Na przykład zegarki marki Rolex są luksusowe i eleganckie. Możesz poznać popularność danej marki patrząc na to, jak się ona sprzedaje.

Zegarek męski - jak wybrać?

Zegarek męski – wybór koperty

Koperty zegarków wykonywane są z metalu lub innych materiałów. Możesz wybrać taki wykonany ze złota, srebra, różowego złota, platyny, tytanu, drewna i innych materiałów. Koperta zegarka może również zostać wykonana z plastiku, ale to rozwiązanie jest zdecydowanie mniej trwałe. Jeśli wolisz, możesz także wybrać zegarek z dwukolorowym złotem i srebrem. Metale będą zazwyczaj trwalsze niż plastikowe koperty, choć również mogą ulec zarysowaniu.

Zegarek męski – wybór rodzaju tarczy

Tarcze zegarków mają różne kształty, takie jak kwadrat, koło czy nawet sześciokąt. Wybór tarcz może być ograniczony, w zależności od wybranych marek. Mając na uwadze kształt zegarka, możesz zawęzić opcje. Niektóre nowości wśród zegarków będą miały bardziej unikatowy kształt. Jeśli nastawiłeś się już na zegarek o unikalnym kształcie, możesz nie być w stanie go znaleźć, patrząc na marki głównego nurtu.

Zegarek męski – wybór paska

Mocowanie jest częścią zegarka, która obejmuje twój nadgarstek. Podobnie jak w przypadku tarcz, masz szeroki wybór materiałów. Najczęściej wybierane są materiały takie jak złoto, srebro, skóra lub plastik. Szukaj paska zegarka, który jest regulowany i trwały. Niektóre materiały są naturalnie trwalsze niż inne. Przykładowo skóra może pękać łatwiej niż metal. Możesz regulować metalowe opaski, usuwając ogniwa u jubilera lub zegarmistrza. Skórzane paski mogą mieć dodatkowe otwory, które można wykonać w dowolnym miejscu. Dzięki temu dopasowanie jest jeszcze bardziej wygodne.

Opaski od zegarka można wymieniać, chociaż zastąpienie metalowych opasek będzie bardziej kosztowne niż tych, wykonanych ze skóry czy plastiku. Istnieje także wiele innych niekonwencjonalnych materiałów, z których wykonuje się paski, takie jak tkanina czy nawet guma.

Dobierz pasek do koperty

Istnieją dość standardowe kombinacje kolorów, których trzyma się większość producentów. Dla przykładu mało prawdopodobne jest znalezienie plastikowej tarczy na złotym pasku. Jeśli szukasz zegarka do noszenia na co dzień, wybierz materiały, które pasują lub uzupełniają akcesoria, które nosisz.

Wielkość zegarka męskiego

Dotyczy to głównie męskich zegarków, ponieważ zegarki damskie z reguły mają tendencję do pozostawania w mniejszych rozmiarach. Ogromna większość zegarków męskich ma tarcze wielkości od 34 mm do 50 mm. Informacje o rozmiarze tarczy znajdziesz na stronie producenta, na opakowaniu i na stronach internetowych sprzedawców. Większość mężczyzn wygląda świetnie w zegarkach o średnicy od 34 mm do 40 mm.

Zegarki różnią się od siebie również grubością. Wysokość 10 mm koperty, znacznie lepiej wpasuje się pod mankiet koszuli, niż np. 15 mm. Niektórzy uważają, że wyższe zegarki są mniej lub bardziej atrakcyjne, ale zazwyczaj nie będzie to dużym problemem, chyba że szukasz formalnego zegarka do garnituru.

Tarcza analogowa czy cyfrowa?

Zegarki mogą wyświetlać czas cyfrowo, gdzie czas jest reprezentowany w formie liczbowej lub przez analog, który używa zegara z minutowymi i godzinnymi wskazówkami. Wielkość cyfr na tarczy zegara, może różnić się w zależności od wybranego modelu zegarka. Liczby mogą być w różnych stylizowanych czcionkach.

Niektórzy wolą korzystać z zegarków cyfrowych, jeśli nie mają czasu na odczytywanie godziny ze wskazówek. Zegarki cyfrowe zwykle znajdują się w niższych przedziałach cenowych. Najlepiej sprawdzają się jako zegarek sportowy lub smartwatch, który jest sparowany z innymi urządzeniami, jak np. smartfon.

Tarcze analogowe mają bardziej klasyczny i tradycyjny wygląd, dlatego są bardziej stylowe i wciąż pozostają modne. Istnieją różne typy analogowych tarcz. Niektóre tarcze mogą mieć oznaczenia co godzinę, inne tylko co cztery, podczas gdy kolejne nie mają numerów, a oznaczone są symbolami każdej godziny.

Smart watch męski

Zegarek męski kwarcowy czy mechaniczny?

Istnieją dwa podstawowe typy ruchów zegarka, które są w zasadzie silnikiem napędzającym zegarek i umożliwiającym jego działanie. Ogromna większość zegarków przypadnie do jednej z dwóch kategorii- mechanicznej lub kwarcowej.

Istnieją dwa podstawowe typy mechaniczne zegarków: automatyczne i ręczne.

Automatyczne zegarki mechaniczne to takie, które poprzez ruchy np. nadgarstka, nakręcają sprężynę, a dzieje się to za pomocą wahnika. Nakręcona sprężyna staje się źródłem napędu takiego zegarka. Aby zegarek ten działał bez zatrzymania, konieczne jest jego codzienne użytkowanie. Taka jakość zazwyczaj kosztuje. Ceny zegarków automatycznie nakręcanych zazwyczaj zaczynają się od 1000 PLN. Należy również liczyć się z droższymi kosztami utrzymania takich zegarków.

Zegarki kwarcowe są bardziej precyzyjne niż zegarki mechaniczne i można je znaleźć w szerszym przedziale cenowym. Koszty konserwacji są znacznie niższe, ponieważ ograniczają się one jedynie do wymiany baterii co jakiś czas.

Dodatkowe funkcje w zegarkach męskich

Zegarek, który służy do czegoś więcej niż tylko do pomiaru czasu, jest bardziej skomplikowany w swojej budowie, dlatego dodatkowe funkcje nazywane są komplikacjami. Komplikacje można znaleźć w różnych wariantach cenowych i mogą, choć nie muszą, być dla Ciebie ważne. Oto kilka przykładów komplikacji w zegarku:

  • budzik,
  • fazy księżyca,
  • rezerwa chodu (wskaźnik napięcia sprężyny w zegarku automatycznym mechanicznym),
  • stoper,
  • taurbillon (obrotowa klatka z umieszczonym wewnątrz balansem i wychwytem),
  • wieczny kalendarz (uwzględnia lata przestępne oraz różną ilość dni w miesiącu).

Ile kosztuje dobry męski zegarek?

Zegarki są dostępne w każdym przedziale cenowym. Zanim wybierzesz zegarek, musisz określić, ile chcesz na niego wydać. Należy pamiętać, że tanie, nie markowe zegarki są zazwyczaj słabo wykonane, często się psują, zdarza się nawet, że z czasem wskazują niepoprawną godzinę. Różne marki mogą mieć odmienną cenę i rodzaj zegarka. Kolekcjonerzy zegarków z łatwością potrafią wydać nawet 60 000 PLN na luksusowy model. Można też znaleźć wysokiej, jakości zegarki w cenie 800 PLN.

Najlepszy zegarek męski

Jak dopasować męski zegarek do ręki?

Jest to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy zegarek jest proporcjonalny do nadgarstka i czy cieszy się oczekiwanym wyglądem. Pasek nadgarstka powinien dobrze przylegać, a koperta powinna być wycentrowana na nadgarstku.

Unikaj nad wymiarowych zegarków, zwykle o średnicy powyżej 50 mm, chyba że jesteś bardzo wysoki i masz bardzo duże nadgarstki. Ponadgabarytowe zegarki, większe niż 50 mm mogą bowiem optycznie skracać nadgarstki. Wyglądają wtedy na przylegające i przestarzałe.

Metalowe opaski, które można nazwać bransoletami, zazwyczaj będą wymagały dodania lub usunięcia ogniw w celu dopasowania. To również da Ci poczucie wagi zegarka. Niektóre zegarki są cięższe od innych, a zegarek może być albo uciążliwy, albo wygodny. Jest to osobisty wybór, ale dobrze jest wypróbować zegarki o różnych masach.

Gdzie najlepiej kupić zegarek dla mężczyzny?

Powinieneś ufać osobie, od której kupujesz zegarek. Niezależnie od tego, czy kupujesz od kolekcjonera, lokalnego jubilera, zegarmistrza, dużego sprzedawcy detalicznego, czy sklepu internetowego, musisz zaufać osobie lub firmie, od której kupujesz. Przejrzyj opinie firmy online, aby sprawdzić, czy nie występują problemy z jakością sprzedawanych produktów.

Jakiego producenta zegarek męski wybrać?

Podobnie jak w przypadku samochodów, detaliści mogą stać się autoryzowanymi sprzedawcami niektórych marek zegarków. Marki takie jak Rolex i TAG Heuer, wymieniają autoryzowanych sprzedawców na swoich stronach internetowych. Autoryzowani sprzedawcy detaliczni mogą pomóc Ci poczuć się bezpiecznie, wiedząc, że kupujesz prawdziwy luksusowy zegarek, a nie podróbkę.

Jeżeli patrzysz na mniej znane marki zegarków, nie będzie to problemem, ponieważ marka najprawdopodobniej nie zezwoli na dealerów innych niż oni sami.

Gwarancja i jej warunki

Zegarki psują się i mogą być kosztowne w kwestii napraw. Różne marki zegarków oferują różne zasady gwarancji. Zwykle gwarancja obejmuje uszkodzenia lub naprawy, które mogą pomóc zrekompensować koszty. Sprawdź również, czy istnieje limit czasowy dla zasad gwarancji i jakie uszkodzenia obejmuje. Sprawdź, czy wybrany sprzedawca ma dodatkową gwarancję. Na przykład niektórzy sprzedawcy detaliczni, wymieniają baterię do zegarków lub pokrywaj podstawowe koszty napraw w sklepie.

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma idealnego zegarka na każdą okazję, inny wybierzemy na spotkanie z klientem, inny na przyjęcie rodzinne a jeszcze inny na co dzień.

  2. Ja mam ulubiony zegarek z baaardzo taniej półki cenowej, firmy Jordan Kerr. Aż dziw, ale wciąż wygląda świetnie i sprawuje się bez zarzutu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie