malowanie-po-numerach

Malowanie po numerach to nowoczesna technika stanowiąca aktywną formę spędzania wolnego czasu. Polega ona na tworzeniu wyjątkowych obrazów za pomocą malowania farbami akrylowymi miejsc oznaczonych numerkami na nadrukowanym obrazie. W ten sposób można nie tylko rozpocząć swoją przygodę artystyczną, ale również rozwijać zdolności plastyczne. Jakie obrazy do malowania numerami warto wybrać dla osób średniozaawansowanych? Podpowiadamy.

Obrazy do malowania po numerach o średnim poziomie trudności

Malowanie numerami przeznaczone jest tak naprawdę do wszystkich osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych ze względu na możliwość dopasowania poziomu trudności do umiejętności oraz zdolności malarza. W ofercie sklepów internetowych takich jak Twoje Hobby przy każdym zestawie do malowania oznaczony jest poziom trudności wynoszący od 1 do 5. Z tego powodu osoby średniozaawansowane powinny postawić na obrazy malowane numerami o poziomie trudności wynoszącym 3, a nawet 4, które będą wymagać malowania elementów średniej wielkości, a także miejscowe malowanie obrazu najmniejszym pędzelkiem.

W zależności od wybranej kategorii każda z nich daje możliwość dopasowania różnego poziomu trudności. Dlatego też dobrym wyborem będą obrazy przedstawiające martwą naturę, takie jak różnego rodzaju kwiaty, ale również jedzenie, które po pomalowaniu świetnie sprawdzą się jako dekoracja nadająca każdej kuchni przytulnego klimatu. Ciekawym rozwiązaniem będą także pejzaże przedstawiające niesamowite miasta oraz miejskie krajobrazy, dzięki którym można podróżować do różnych miejsc i cieszyć się pięknym wyglądem panoramy, który może ozdobić salon lub sypialnie wprowadzając do pomieszczeń harmonię.

Co zawiera zestaw do malowania po numerach?

Każdy zestaw do malowania numerami zawiera nadrukowany obraz na bawełnianym płótnie naciągniętym na drewnianą ramę, farby akrylowe na bazie wody, pędzle z elastycznego nylonu w trzech różnych rozmiarach, a także instrukcję malowania wraz z wygodnym mocowaniem na ścianę. W momencie malowania po numerach należy również wyposażyć się w miskę z wodą oraz ręcznik papierowy lub szmatkę bawełnianą do dokładnego wycierania i osuszania pędzli.

Na etapie zaawansowanym warto ułatwić sobie pracę oraz tworzenie dzieł za pomocą specjalnych sprzętów, takich jak sztaluga. Jest to uniwersalny przyrząd malarski wykonany z solidnego drewna, który posłuży nam na wiele lat. Przede wszystkim sztaluga umożliwia zawieszenie płótna z nadrukowanym obrazem, dzięki czemu możemy zobaczyć obraz w całej okazałości. Takie rozwiązanie pozwala na wychwytywanie własnych błędów, z kolei stabilizacja płótna gwarantuje pewniejsze ruchy pędzlem, wpływające na finalny efekt dzieła artystycznego.

Warto również wspomnieć o tym, że z racji tego, że obraz do malowania po numerach jest zawieszony na sztaludze, ciało podczas malowania nie męczy się tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych aktywności plastycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie