Podstawowa konserwacja rolek wymaga wyłącznie czasu oraz kilku narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia rutynowa konserwacja zajmie bardzo mało czasu, zanim jednak nabędziesz wprawy, dobrze będzie oddać to zadanie w ręce profesjonalistów.

Czy moje rolki go potrzebują?

Nie każda sesja serwisowa będzie wymagała całkowitego usunięcia koła i / lub łożyska, ale powinieneś być przygotowany, że od czasu do czasu będzie to koniecznie. W takich okolicznościach profesjonalny serwis rolek, taki jak ten oferowany przez Freeskate jak najbardziej może się przydać. Na wszelki wypadek zapamiętaj ten adres internetowy: https://freeskate.pl/serwis-rolek/. Może Ci się przydać, gdy staniesz przed taką potrzebą.

Co mogę zrobić samodzielnie?

Między wizytami w profesjonalnym serwisie, jest wiele działań, które możesz sam podjąć, aby należycie pielęgnować swoje rolki, które w swojej wdzięczności za to, będą Ci służyć najdłużej jak to możliwe i w jak najlepszym stanie. Poniżej więcej szczegółów. Po każdym popołudniu na rolkach powinieneś przetrzeć całe rolki (buty i ramy) za pomocą wilgotnej szmatki. Jest to ważne zarówno z przyczyn kosmetycznych, jak i konserwacyjnych. Możliwie jak najczęściej za pomocą małego pędzla należy usunąć pył ze szczelin i otworów. Pamiętaj również o wyczyszczeniu wszystkich kółek do rolek, ponieważ wszelkie zabrudzenia i cząstki piasku pozostawione na dowolnej części rolek mogą później dostać się do łożysk.

Skoro już o łożyskach mowa, pamiętaj, by po oczyszczeniu obszarów je otaczających – również i ten element oczyścić. Zrób to niestrzępiącą się szmatką lub chusteczką, używając odrobiny oleju lub roztworu czyszczącego, ale nie należy korzystać z wody. To pomoże usunąć kurz i cząsteczki bez wprowadzania wody i wilgoci, które są największym wrogiem Twoich łożysk.Zakręć kółkami, aby sprawdzić, czy obrót jest cichy i równy. Pojedyncza kropla lekkiego oleju w łożyskach po obu stronach kół przedłuży ich żywotność. Nie dodawaj więcej, ponieważ olej będzie się gromadził i przyciągał więcej brudu i piasku.Jeśli utrzymują się szorstkie odgłosy toczenia lub zarysowania, łożyska należy usunąć i poddać prostemu czyszczeniu, a jeszcze lepiej oddać je w ręce profesjonalistów, o których mowa w akapicie powyżej.

Dodatkowe działania, które może zapewnić profesjonalny serwis rolek:

  • sprawdzenie hamulców,
  • wyregulowanie śrub,
  • sprawdzenie wiązań,
  • sprawdzenie pod kątem uszkodzeń.

To tylko przykłady – szczegółowe usługi należy omawiać z wybranym serwisem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie