czy-wiesz-jak-umiejetnie-podwinac-rekawy-w-meskiej-koszuli

Wiedza o tym, jak właściwie podwijać rękawy koszuli, może znacznie zmienić prezencję twojego stroju na lepsze. W razie wyjść formalnych w cieplejsze dni pozwoli wciąż odsłonić kawałek ciała bez obawy o to, że popełnisz faux-pas. Podczas spotkań biznesowych doda twojemu wyglądowi luzu i pewności siebie. Ta prosta sztuczka, której opanowanie zajmuje kilka minut, może mieć ogromny wpływ na twój wygląd i to, jak odbierają cię inni. Odpowiednie podwinięcie rękawów może nawet sprawić, że twoje ramiona wyglądać będą na większe! Jak więc odpowiednio się do tego zabrać?

Co w kulturze oznacza podwinięcie rękawów przez mężczyznę?

Patrząc na sprawę z perspektywy historycznej, mężczyźni podwijali rękawy koszuli przede wszystkim przygotowując się do pracy (lub okazjonalnej walki), ponieważ ubrania były drogie i nie chciano ich uszkodzić. Obejrzyj dowolny stary western i zauważysz, jak mężczyźni poświęcają dodatkowy moment na podwinięcie rękawów przed uderzeniem przeciwnika. Mężczyźni podwijali rękawy również pod koniec długiego dnia pracy, gdy szli na drinka.

We współczesnym świecie czynność podwijania rękawów przekształciła się w deklarację stylu.

Sposób, w jaki podwijasz rękawy, wskazywać może na: 

  • Chęć ochłodzenia się – podwinięte rękawy umożliwiają bezpośredni przepływ powietrza po większej części skóry,
  • Zrelaksowaną postawę na koniec dnia pracy – podwinięte rękawy mogą uzupełnić formalny strój,
  • Przygotowanie do pracy fizycznej – podwinięte rękawy koszuli są uniwersalnym symbolem wskazującym mężczyzn przy pracy.

Podczas gdy niektórzy mogą twierdzić, że istnieje tylko jeden sposób na podwinięcie rękawów koszuli, istnieje kilka metod i w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, jeden z nich będzie lepszy od pozostałych.

Jak podwijać rękawy koszuli? – 3 sposoby

Po pierwsze, potrzebna będzie oczywiście koszula z długimi rękawami, najlepiej wykonana z dobrej jakości materiału, przyjaznego dla skóry, wygodnego, ale także dobrze się prezentującego. Taką koszulę można znaleźć np w sklepie Lamoda: https://lamoda.pl/meskie/tag-koszule-z-dlugim-rekawem. W przypadku wymienionych metod pierwszym krokiem jest odpięcie guzików mankietów koszuli. W większości dobrych koszul w połowie wysokości rękawa znajduje się dodatkowy guzik. W jaki sposób można następnie podwinąć rękawy?

Sposób nr 1 – Master Roll

Podwiń rękaw do około dwóch szerokości mankietu, a następnie wygładź wszelkie zagniecenia lub fałdy materiału. Zwiń jeszcze raz dolny koniec rękawa, aby zakryć mankiet, pozostawiając odsłonięty tylko górny koniec mankietu. Jeśli wnętrze mankietu ma kontrastowy kolor lub wzór, pokaż jedynie kawałek i resztę zakryj. Przytrzymaj górną krawędź mankietu i pociągnij w dół, aby rozprostować możliwe zagięcia.

Ta metoda:

  • pozwala na osiągnięcie luźnego, jednak wciąż schludnego efektu,
  • pozwala utrzymać rękaw w pożądanej pozycji w ciągu dnia,
  • rozwinięcie rękawa kiedy chcemy jest proste.

Sposób nr 2 – Basic Roll

Podwiń mankiet raz, w całości. Powtórz ten krok kilka razy, pociągając za tkaninę, aby upewnić się, że jest prosta i gładka. Zwijaj, aż dojdziesz do łokcia.

Ta metoda, nazywana również „Beginner Roll”, jest intuicyjnym i najprostszym sposobem na zwijanie rękawów, jednak w zależności od koszuli i kroju, Basic Roll może być również czasochłonny. Dodatkowo ogranicza ruchy rąk i jest trudny do odwinięcia. To odpowiednia metoda, jeśli rękawy koszuli są dużo szersze niż twoje ramię – dodatkowa tkanina pozwoli na jedno więcej zawinięcie rękawa. Niektóre koszule mają wszyty pośrodku rękawa guzik i pasek materiału, który pozwala na zabezpieczenie podwiniętego w ten sposób rękawa.

Sposób nr 3 – High Roller

Połóż koszulę na płaskiej powierzchni. Zwiń rękaw na szerokość mankietu. Wykonaj ten sam krok po raz drugi, zakrywając zawiniętą już część mankietu. Podwiń rękaw trzeci i czwarty raz, aby zakryć cały mankiet i dopóki nie wyjdziesz ponad łokieć. High Roller najlepiej sprawdza się z koszulami semi-casual lub zupełnie nieformalnymi.

To świetny sposób na to, aby np. pokazać wytatuowane ramiona. Nada się dla panów wykonujących pracę fizyczną, jednak w biurze raczej się już nie sprawdzi. Zupełnie nie nadaje się z kolei do podwijania rękawów bardzo eleganckich, oficjalnych koszul.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie