Odżywki białkowe
Odżywki białkowe

Białko to niesamowicie ważny składnik budulcowy. U osób, które wykazują dużą aktywność fizyczną, jego dodatkowa suplementacja jest więc niezbędna. Odżywki białkowe są szeroko znane – cieszą się popularnością szczególnie wśród sportowców. Dlaczego powinieneś je przyjmować? Co o nich wiemy? Czytaj dalej i sprawdź, czy są dla Ciebie.

Rodzaje odżywek białkowych

Wyróżniamy kilka zasadniczych rodzajów odżywek białkowych. Wśród tych preparatów można wyróżnić koncentrat, izolat i hydrolizat białkowy. Koncentrat białkowy to najbardziej podstawowa postać odżywki białkowej. To stosunkowo tanie rozwiązanie, zawierające najmniej przetworzone białko. Innym rodzajem, bardziej kompleksowym, jest izolat białkowy. Odznacza się większą zawartością białka niż koncentrat. Nie zawiera laktozy i tłuszczu! Najbardziej zaawansowaną formą jest zaś hydrolizat białkowy. To zdecydowanie produkt najwyższej jakości, którego cena będzie adekwatna do właściwości. Hydroliza ma bowiem ulepszyć wchłanialność preparatu. Bardzo dobre jakościowo produkty znajdziesz u specjalisty w dziedzinie tego typu odżywek, mianowicie w e-sklepie https://pfnutrition.pl/pl/

Kiedy należy przyjmować odżywki białkowe?

Najkorzystniejsze jest przyjmowanie odżywek białkowych do dwóch godzin po treningu. Dobrze komponują się z wartościowym, bogatym w węglowodany produktem, np. z bananem. Białko cechuje się dobrą wchłanialnością także rano, na czczo. Długi odstęp między posiłkami także powinien skłonić Cię do uzupełnienia poziomu białka – zrób to, przyjmując porcję odżywki. Zwróć uwagę, że białko pomaga w odbudowie i regeneracji mięśni po intensywnym, fizycznym wysiłku. Dlatego też zaleca się przyjęcie odżywki po treningu! Uzupełnisz tym samym zapotrzebowanie na aminokwasy.

Czy odżywki białkowe są odpowiednie dla Ciebie?

Jeśli zależy Ci na dobrze wyrzeźbionej sylwetce, warto rozważyć przyjmowanie odżywek białkowych. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie w sytuacji, w której Twoja dieta nie pokryje całego zapotrzebowania na białko. Nawet dobrze rozpisane żywienie nie jest gwarancją przyjmowania odpowiednich ilości tego składnika. Odżywki białkowe wyrównują jego poziom. Dlatego też, jeśli Twój organizm narażony jest na duży wysiłek fizyczny – nie wahaj się przyjąć odżywkę. 

Pamiętaj, że tego typu preparaty nie zastąpią zrównoważonej diety. Nie zastępuj odżywkami posiłków. Dostosuj przyjmowanie tego produktu do zaleceń dietetyka i trenera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie