Oferta abonamentu z telefonem jest rozwiązaniem wybieranym przez sporą część użytkowników. Warto jednak dobrze zastanowić się nad konkretnym modelem, aby smartfon posłużył przynajmniej przez dwa lata, czyli okres trwania umowy.

Dlaczego warto wybrać telefon w abonamencie?

Decydując się na wybór nowego smartfona, wiele osób staje przed problematyczną kwestią: czy lepiej wziąć telefon na raty w sklepie, czy u operatora komórkowego wraz z abonamentem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drogich smartfonów, ponieważ te za kilkaset złotych najlepiej kupić za gotówkę. Warto wiedzieć, że nie każdy klient ma możliwość zakupu smartfona na raty, ponieważ sklepy dokładnie sprawdzają zdolność kredytową i biorą pod uwagę zarobki oraz rodzaj umowy w miejscu zatrudnienia. Właśnie dlatego część osób decyduje się na abonament z telefonem, co dodatkowo jest rozwiązaniem wygodnym, ponieważ zamiast spłacać dwie raty (u operatora za abonament i w sklepie za telefon), wystarczy zrobić jeden przelew do sieci komórkowej. Jaki telefon w abonamencie można otrzymać? Zwykle dostępne są modele różnych marek, zarówno flagowce, jak i dużo tańsze smartfony. Wybór zależy tutaj od użytkownika i jego preferencji, a także możliwości finansowych.

Propozycje modeli smartfonów

Wybierając telefon do abonamentu, warto zwrócić uwagę na flagowce, czyli najlepsze smartfony z danej marki. Można wyróżnić przynajmniej kilka polecanych modeli telefonów, które użytkownik jest w stanie dobrać do abonamentu w atrakcyjnej cenie:

  • Samsung S9 i Samsung S10,
  • Apple iPhone XR,
  • Huawei Mate 20 X.

Za każdy z wyżej wymienionych telefonów trzeba zapłacić w sklepie stacjonarnym dosyć sporą kwotę (od 3 do 6 tysięcy), dlatego warto zdecydować się na raty u operatora. Warto jednak zaznaczyć, że w ofercie sieci komórkowych można także znaleźć dobre telefony takie jak Mi Redmi 6A oraz Motorola One Zoom. Wybierając smartfon w abonamencie dobrze sprawdzić jego cenę w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także porównać całkowitą kwotę do spłaty, która jest wymagana u operatora. Ostatnią ważną kwestią jest czas trwania umowy, ponieważ w przypadku ofert na 24 miesiące raty zwykle trzeba spłacać przez cały ten okres. Oznacza to, że budżet domowy jest dosyć obciążony. Czasami lepiej wybrać trochę tańszy telefon i nie martwić się spłatą rat.

Jak kupić telefon z abonamentem?

Klienci, którym zależy na smartfonie do abonamentu, powinni najpierw dokładnie sprawdzić ofertę konkretnego operatora, a następnie złożyć zamówienie przez stronę internetową. W większości przypadków nie ma konieczności udawania się do punktu stacjonarnego. Następnie kurier przywozi umowę do domu, którą trzeba podpisać. Warto zaznaczyć, że w przypadku telefonu na raty konieczne jest podpisanie także umowy kredytowej oraz umowy dotyczącej zakupu telefonu. Po podpisaniu potrzebnych dokumentów można korzystać ze swojego smartfona bez przeszkód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie