Jesteś pewien, że potrafisz dobrać pasek do spodni?

Jeśli Twoje spodnie posiadają szlufki, powinieneś nosić do nich pasek. Jaki jednak pasek do konkretnych spodni wybrać? Jak zestawić pasek z pozostałymi męskimi dodatkami? Okazuje się, że panowie miewają w tym zakresie wątpliwości i czasem rezygnują z paska, co zwłaszcza w przypadku eleganckich stylizacji jest błędem. Jakie inne stylizacyjne wpadki najczęściej się nam przytrafiają?

Brak paska do spodni to błąd?

Pasek do spodni to jeden z najważniejszych męskich dodatków. Obok zegarka, czy krawata stanowi bardzo istotny element zwłaszcza bardziej formalnych, czy eleganckich stylizacji. Jednak bardziej swobodny strój casualowy także wymagać będzie paska. Zasada jest tutaj prosta – spodnie posiadające szlufki wymagają paska, który nie tylko pełni funkcję czysto praktyczną (podtrzymuje spodnie), ale i estetyczną. Pasek dopełnia stylizację. Sprawia, że staje się ona kompletna, a spodnie prezentują się schludnie i zyskują na elegancji.

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilka pasków do spodni, które będą różnić się kolorem, szerokością i charakterem. Interesujący wybór męskich pasków znaleźliśmy m.in. na https://www.galante.pl/paski-meskie. Zastanów się, jaki styl jest Tobie najbliższy, jak ubierasz się na co dzień, a jak na specjalne okazje. Do tak zdefiniowanego stylu po prostu dobierz pasek. W wyborze pomocne będą również 3 poniższe informacje na temat najczęściej popełnianych błędów w doborze paska do spodni.

1. Pasek niewłaściwie dobrany do typu spodni

Wybierając pasek do spodni garniturowych, sięgnij po model węższy, klasyczny, z prostokątną klamrą, wykonany z gładkiej, błyszczącej skóry. Kolor paska będą determinowały kolor innych dodatków oraz kolor samych spodni (granatowe spodnie garniturowe świetnie komponują się z paskiem brązowym, z kolei czarne spodnie tworzą dobrą parę wyłącznie z paskiem w kolorze czarnym). Jeśli poszukujesz paska do spodni o swobodniejszym charakterze, np. typu chino, możesz wybrać pasek o matowym wykończeniu lub pasek pleciony. Tutaj model powinien być nieco szerszy. W doborze kolorystyki masz z kolei więcej swobody.

2. Kolor paska niepasujący do pozostałych elementów garderoby

Pod względem kolorystycznym, pasek powinien zostać dobrany do koloru pozostałych części męskiej garderoby i dodatków. Z czym zestawiamy pasek? Oczywiście ze spodniami, ale także z butami oraz skórzanymi rękawiczkami, a nawet zegarkiem, jeśli ten jest na skórzanym pasku. Jak stworzysz poprawne zestawy kolorystyczne? Czarne buty i rękawiczki to konieczność doboru czarnego paska. Brązowe buty i rękawiczki to analogicznie wybór paska brązowego. W mniej formalnych stylizacjach, jeśli sięgniesz po pasek pleciony w więcej niż jednym kolorze, dobrze jeśli przynajmniej jeden kolor paska będzie taki sam, jak kolor butów, czy spodni.

3. Źle dobrana klamra

Najbardziej eleganckim, klasycznym rozwiązaniem jest prostokątna klamra w kolorze srebrnym lub złotym (kolor powinien być taki sam, jak kolor spinek do mankietów i bransolety zegarka!). W stylizacjach codziennych możesz jednak z powodzeniem sięgnąć po pasek z masywną, pełna klamrą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie