Jesteś pewien, że potrafisz dobrać pasek do spodni?

Jeśli Twoje spodnie posiadają szlufki, powinieneś nosić do nich pasek. Jaki jednak pasek do konkretnych spodni wybrać? Jak zestawić pasek z pozostałymi męskimi dodatkami? Okazuje się, że panowie miewają w tym zakresie wątpliwości i czasem rezygnują z paska, co zwłaszcza w przypadku eleganckich stylizacji jest błędem. Jakie inne stylizacyjne wpadki najczęściej się nam przytrafiają?

Spal zbędne kalorie REDOX HARDCORE Innowacyjny spalacz tłuszczu

Brak paska do spodni to błąd?

Pasek do spodni to jeden z najważniejszych męskich dodatków. Obok zegarka, czy krawata stanowi bardzo istotny element zwłaszcza bardziej formalnych, czy eleganckich stylizacji. Jednak bardziej swobodny strój casualowy także wymagać będzie paska. Zasada jest tutaj prosta – spodnie posiadające szlufki wymagają paska, który nie tylko pełni funkcję czysto praktyczną (podtrzymuje spodnie), ale i estetyczną. Pasek dopełnia stylizację. Sprawia, że staje się ona kompletna, a spodnie prezentują się schludnie i zyskują na elegancji.

Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilka pasków do spodni, które będą różnić się kolorem, szerokością i charakterem. Interesujący wybór męskich pasków znaleźliśmy m.in. na https://www.galante.pl/paski-meskie. Zastanów się, jaki styl jest Tobie najbliższy, jak ubierasz się na co dzień, a jak na specjalne okazje. Do tak zdefiniowanego stylu po prostu dobierz pasek. W wyborze pomocne będą również 3 poniższe informacje na temat najczęściej popełnianych błędów w doborze paska do spodni.

1. Pasek niewłaściwie dobrany do typu spodni

Wybierając pasek do spodni garniturowych, sięgnij po model węższy, klasyczny, z prostokątną klamrą, wykonany z gładkiej, błyszczącej skóry. Kolor paska będą determinowały kolor innych dodatków oraz kolor samych spodni (granatowe spodnie garniturowe świetnie komponują się z paskiem brązowym, z kolei czarne spodnie tworzą dobrą parę wyłącznie z paskiem w kolorze czarnym). Jeśli poszukujesz paska do spodni o swobodniejszym charakterze, np. typu chino, możesz wybrać pasek o matowym wykończeniu lub pasek pleciony. Tutaj model powinien być nieco szerszy. W doborze kolorystyki masz z kolei więcej swobody.

2. Kolor paska niepasujący do pozostałych elementów garderoby

Pod względem kolorystycznym, pasek powinien zostać dobrany do koloru pozostałych części męskiej garderoby i dodatków. Z czym zestawiamy pasek? Oczywiście ze spodniami, ale także z butami oraz skórzanymi rękawiczkami, a nawet zegarkiem, jeśli ten jest na skórzanym pasku. Jak stworzysz poprawne zestawy kolorystyczne? Czarne buty i rękawiczki to konieczność doboru czarnego paska. Brązowe buty i rękawiczki to analogicznie wybór paska brązowego. W mniej formalnych stylizacjach, jeśli sięgniesz po pasek pleciony w więcej niż jednym kolorze, dobrze jeśli przynajmniej jeden kolor paska będzie taki sam, jak kolor butów, czy spodni.

3. Źle dobrana klamra

Najbardziej eleganckim, klasycznym rozwiązaniem jest prostokątna klamra w kolorze srebrnym lub złotym (kolor powinien być taki sam, jak kolor spinek do mankietów i bransolety zegarka!). W stylizacjach codziennych możesz jednak z powodzeniem sięgnąć po pasek z masywną, pełna klamrą.

Zadbaj o kondycję Witaminy dla mężczyzn Bądź sprawny i silny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie