Francuskie wino na randkę. Które wybrać

Wino to wręcz sztampowy trunek na randkę. A że wino z Francji uchodzi w powszechnej opinii za najbardziej klasyczne i eleganckie, to warto zapoznać się właśnie z ofertą napojów alkoholowych z Francji.

Dlaczego warto wybrać francuskie wina na randkę?

Wina francuskie są świetnie skomponowane – nawet te tanie (a takich jest sporo) są dobrze zbudowane i co najmniej poprawne. Wiele win francuskich to propozycje łatwe w degustacji, delikatne, ale nie prymitywne czy płaskie. To spory plus, ponieważ randka zachowa swój charakter i nie zamieni się w pojedynek sommelierów. Wina czerwone z Francji to klasyka gatunku, natomiast białe wino francuskie często jest zaskakująco nowoczesne. Wybór jest duży, a w każdym przypadku wyjdziesz na osobę, która zna się na winie.

Najlepsze francuskie wina na randkę

Trudno stworzyć listę win francuskich, które będą idealne na randkę. Wina z Francji są dość zróżnicowane, ale patrząc na stosunek jakości do ceny, można zwrócić uwagę na którąś z poniżej przedstawionych butelek.

  • Domaine Guy Allion Sauvignon A to prosta, owocowo-cytrusowa kompozycja. Kwasowość jest wyraźna, może wręcz na granicy akceptowalności dla letniego, lekkiego i łatwego wina. Ten trunek ma charakter – jeśli jest letni, to raczej kojarzy się z rześkim sierpniowym porankiem, a nie skwarnym południem, co skądinąd będzie świetnie licowało z randką poza domem. Można je połączyć z lekką kuchnią, ale równie dobrze smakuje solo.
  • Anne de Joyeuse Camas Chardonnay to wino jeszcze prostsze od poprzedniej propozycji. Wina tego typu mają bardzo delikatną kwasowość, która jest świetnie zbilansowana nutą miodu. Poza tym – to Chardonnay, czyli jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych szczepów. Jeśli wina nie znasz, to od tego miejsca świetnie zaczyna się je poznawać, a jeśli znasz – degustacja jest przyjemnym powrotem do tej chwili, w której wszystko się zaczęło. Na randkę nie musisz zabierać najdroższego wina: to jest tanie i zwyczajnie przyjemne.
  • Domaine Guy Allion Les Perdriettes Gamay to jedyne w tym zestawieniu wino czerwone. Francja pozostaje jednak krajem nie tylko win dojrzewających i ten trunek też należy potraktować jako wino młode, czyli podać schłodzone. Może to być pewnym randkowym problemem, ale warto spróbować. Jest mocno owocowe i relatywnie mocne, więc jedna butelka powinna w zupełności wystarczyć.

Oczywiście to nie koniec listy. Możesz zdecydować się na nieco trudniejsze w odbiorze trunki, ale jeśli randka ma być po prostu sposobem na spędzenie wspólnego czasu, to warto dać szansę winom nieco prostszym. Często będzie to białe wino młode, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na czerwoną klasykę.

Miłość od pierwszej butelki

Francja jest krajem winem płynącym i symbolem romantycznej miłości. Możesz to połączyć, wybierając któreś z francuskich win na swoją pierwszą, drugą i setną randkę. Sklep internetowy z winem Winolubni.pl posiada w swojej ofercie szeroką gamę win francuskich. Sprawdź naszą ofertę i wybierz taki trunek, który oboje was zachwyci. Białe, różowe lub czerwone wino pozwoli Wam się rozluźnić, zbliżyć i cieszyć sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie