Jako osobista stylistka zauważam, że generalnie Polacy zaczęli bardzo mądrze podchodzić do kwestii ubioru i doceniać korzyści jakie niesie świadome budowanie garderoby i wizerunku. Drastyczne zmiany w szafie bardzo często pełnią również funkcję terapeutyczną. Zwiastują zmiany w życiu osobistym lub zawodowym, a samo ubieranie się zaczyna być przyjemnością …

Czy ubiór jest ważnym elementem życia?

Odpowiedź nie jest prosta bo każdy z nas samo ubieranie się czy generalnie modę traktuje inaczej. Dla jednych ubieranie się i zakupy są jedynie koniecznością, podczas gdy dla innych są narzędziem do wyrażania siebie lub swojej pozycji zawodowej. Od zawsze jednak ubrania miały wiele istotnych funkcji i nie inaczej jest dzisiaj. Warto wiedzieć co komunikujemy naszym ubraniem i jeśli ten komunikat nie jest zgodny z naszymi intencjami czy stanowiskiem w pracy warto się zastanowić nad zmianami w garderobie.

Czy zakupy ze stylistką to tylko potrzeba chwili?

Zdecydowanie współpraca i zakupy ze stylistką dają najlepsze rezultaty kiedy jest to przemyślana decyzja i gdy planujemy długofalową zmianę. Oczywiście zdarzają się sytuacje w których warto spontanicznie skorzystać z usług osobistej stylistki np. kiedy potrzebujemy szybkiej pomocy w ostatniej chwili. Najczęściej klienci decydują się na telefon do mnie i ekspresowe zakupy przed ważną uroczystością czy spotkaniem biznesowym. Żeby jednak świadomie budować swój styl czy wizerunek warto uzmysłowić sobie, że praca ze stylistą trwa wówczas dłużej niż 2 czy 3 godziny.

Czy zmiana stylu może zmienić życie?

Oczywiście, że może! Dowodem na to są moi klienci, którzy dzięki współpracy ze mną stali się bardziej pewni siebie i zaczęli dzięki temu wprowadzać zmiany w swoim życiu osobistym i zawodowym. Oczywiście nie są one tylko zasługą nowych rzeczy w szafie ale bez nich zdecydowanie byłoby im trudniej. Trafiają często do mnie osoby po bolesnych rozwodach, sfrustrowane swoją pracą lub takie, które czują, że ich wizerunek nie jest spójny z tym jak chcą być postrzegani.

Czy łatwo przekonać klienta do zmiany stylu i wyzbycia się starych przyzwyczajeń?

Moja praca polega na znalezieniu złotego środka pomiędzy tym jak ja widzę mojego klienta i jego potencjał, a tym jak on (lub ona) postrzega samego siebie. Biorę też pod uwagę jego cele oraz estetykę i dopiero na ich podstawie proponuję zmiany w garderobie i gotowe stylizacje. Nigdy nie narzucam swojej wizji, raczej staram się wprowadzać zmiany małym krokami, tym bardziej jeśli czuję, że zmiany przyzwyczajeń są dla mojego klienta trudne.

Kiedy zrozumiałaś, że chcesz zostać osobistą stylistką?

Myślę, że wtedy kiedy zdałam sobie sprawę, że moja wiedza i umiejętności mogą pomóc innym. To zdecydowanie największa wartość w mojej pracy i nieustająca motywacja. Dodatkowo decyzję ułatwił, po wielu latach pracy na etacie (również w branży modowej), los i seria szczęśliwych przypadków, które popchnęły mnie w stronę zawodu osobistej stylistki i doradcy wizerunkowego. Dzisiaj oferta make me. jest dużo szersza niż na samym początku, niezmiennie jednak stylizacja i budowanie wizerunku są moją największą pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie