Perfumy męskie w ciekawych flakonach, zwłaszcza te o ponadczasowym zapachu, zawsze stanowią trafiony prezent dla eleganckiego mężczyzny.

Rodzaje męskich wód zapachowych

Perfumy męskie są zawsze trafionym podarunkiem dla eleganckiego mężczyzny. Jednak niewiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zdaje sobie sprawę, że to bardzo osobisty prezent. Jeden z częstych błędów stanowi stwierdzenie, iż woda toaletowa jest tym samym, co woda kolońska. To dwa odrębne produkty różniące się przede wszystkim stężeniem substancji w nich zawartych oraz zastosowaniem. Rodzajów męskich wód zapachowych jest wiele, a dobranie odpowiedniego wariantu dla danej osoby nie jest proste. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto przed zakupem poznać rodzaje wód zapachowych, z których każda wyróżnia się konkretną nutą:

  • nuta serca – zawartość tych wód zapachowych (zwanych również nutami środkowymi) powoduje, iż dany kosmetyk jest wyczuwalny na skórze przez około 150 minut;
  • nuta głowy – najmniej trwały wariant, którego aromat jest odczuwalny jedynie przez około 10 minut;
  • nuta bazowa – zawartość tych składników w wodach zapachowych sprawia, iż ich aromat (zazwyczaj ciężki) wyczuwalny jest przez kilka godzin.

Czym należy się kierować podczas zakupu męskich perfum?

Pierwszym krokiem w tym wypadku powinno być określenie przeznaczenia danego kosmetyku. Ze względu na różnorodność produktów wybór jest dość trudny.

  • Woda kolońska – to kosmetyk najdłużej utrzymujący się skórze, gdyż aromat wyczuwalny jest przez kilka godzin. Wiąże się to z faktem, iż zawiera ona od 2% do 5% olejków aromatycznych (zapachowych). Ze względu na wysokie stężenie alkoholu nie ma zastosowania pielęgnacyjnego (w przeciwieństwie do innych produktów). Woda kolońska nadaje się zarówno do pracy, jak i na spotkania nieformalne. Standardowo rozpylana jest w okolicy szyi, wcierana w skórę za uszami i w okolicach nadgarstków.
  • Woda po goleniu – podobnie jak woda kolońska zawiera alkohol, jednak o znacznie niższym stężeniu. Ma ona zastosowanie pielęgnacyjne, m.in. rewitalizuje, dezynfekuje oraz odświeża skórę twarzy po goleniu. Swoje właściwości zawdzięcza składowi chemicznemu wód po goleniu. Do najpopularniejszych składników należą: aloes, alantoina, wyciąg z rumianku, mentol, eukaliptus oraz naturalne olejki. Zawartość olejków zapachowych w tym produkcie kosmetycznym waha się między 1% a 3%. Utrzymuje się na skórze maksymalnie do dwóch godzin. Aby zapach był dłużej odczuwalny, należy dodatkowo zastosować wodę toaletową lub kolońską.
  • Woda toaletowa – ma bardzo wysokie stężenie olejków zapachowych, sięgające aż 8%. Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Ze względu na bardzo intensywny aromat stosowana jest głównie podczas oficjalnych spotkań biznesowych, wieczornych wyjść oraz ważnych uroczystościach.
  • Perfumy – zawierają najwyższe stężenie olejków zapachowych, niekiedy sięgające nawet 43%. Jednak intensywność aromatu jest bezpośrednio związana z wybranym bukietem zapachowych. Należy pamiętać, aby stosować niewielkie ilości preparatu. Ze względu na zawartość alkoholu nie powinno się używać perfum na co dzień, a jedynie okazjonalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie