Perfumy męskie w ciekawych flakonach, zwłaszcza te o ponadczasowym zapachu, zawsze stanowią trafiony prezent dla eleganckiego mężczyzny.

Spal zbędne kalorie REDOX HARDCORE Innowacyjny spalacz tłuszczu

Rodzaje męskich wód zapachowych

Perfumy męskie są zawsze trafionym podarunkiem dla eleganckiego mężczyzny. Jednak niewiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, zdaje sobie sprawę, że to bardzo osobisty prezent. Jeden z częstych błędów stanowi stwierdzenie, iż woda toaletowa jest tym samym, co woda kolońska. To dwa odrębne produkty różniące się przede wszystkim stężeniem substancji w nich zawartych oraz zastosowaniem. Rodzajów męskich wód zapachowych jest wiele, a dobranie odpowiedniego wariantu dla danej osoby nie jest proste. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto przed zakupem poznać rodzaje wód zapachowych, z których każda wyróżnia się konkretną nutą:

  • nuta serca – zawartość tych wód zapachowych (zwanych również nutami środkowymi) powoduje, iż dany kosmetyk jest wyczuwalny na skórze przez około 150 minut;
  • nuta głowy – najmniej trwały wariant, którego aromat jest odczuwalny jedynie przez około 10 minut;
  • nuta bazowa – zawartość tych składników w wodach zapachowych sprawia, iż ich aromat (zazwyczaj ciężki) wyczuwalny jest przez kilka godzin.

Czym należy się kierować podczas zakupu męskich perfum?

Pierwszym krokiem w tym wypadku powinno być określenie przeznaczenia danego kosmetyku. Ze względu na różnorodność produktów wybór jest dość trudny.

  • Woda kolońska – to kosmetyk najdłużej utrzymujący się skórze, gdyż aromat wyczuwalny jest przez kilka godzin. Wiąże się to z faktem, iż zawiera ona od 2% do 5% olejków aromatycznych (zapachowych). Ze względu na wysokie stężenie alkoholu nie ma zastosowania pielęgnacyjnego (w przeciwieństwie do innych produktów). Woda kolońska nadaje się zarówno do pracy, jak i na spotkania nieformalne. Standardowo rozpylana jest w okolicy szyi, wcierana w skórę za uszami i w okolicach nadgarstków.
  • Woda po goleniu – podobnie jak woda kolońska zawiera alkohol, jednak o znacznie niższym stężeniu. Ma ona zastosowanie pielęgnacyjne, m.in. rewitalizuje, dezynfekuje oraz odświeża skórę twarzy po goleniu. Swoje właściwości zawdzięcza składowi chemicznemu wód po goleniu. Do najpopularniejszych składników należą: aloes, alantoina, wyciąg z rumianku, mentol, eukaliptus oraz naturalne olejki. Zawartość olejków zapachowych w tym produkcie kosmetycznym waha się między 1% a 3%. Utrzymuje się na skórze maksymalnie do dwóch godzin. Aby zapach był dłużej odczuwalny, należy dodatkowo zastosować wodę toaletową lub kolońską.
  • Woda toaletowa – ma bardzo wysokie stężenie olejków zapachowych, sięgające aż 8%. Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin. Ze względu na bardzo intensywny aromat stosowana jest głównie podczas oficjalnych spotkań biznesowych, wieczornych wyjść oraz ważnych uroczystościach.
  • Perfumy – zawierają najwyższe stężenie olejków zapachowych, niekiedy sięgające nawet 43%. Jednak intensywność aromatu jest bezpośrednio związana z wybranym bukietem zapachowych. Należy pamiętać, aby stosować niewielkie ilości preparatu. Ze względu na zawartość alkoholu nie powinno się używać perfum na co dzień, a jedynie okazjonalnie.
Zadbaj o kondycję Witaminy dla mężczyzn Bądź sprawny i silny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie