Stając przed koniecznością wymiany opon w samochodzie wielu właścicieli zadaje sobie pytanie – nowe, czy używane? Obydwa rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. Tą największą, związaną z zakupem nowych opon jest ich cena – zazwyczaj są one o wiele droższe niż ich używane odpowiedniki. Czy warto zatem zainwestować w jeszcze nieużywany produkt? Oto 3 powody, dla których należy tę opcję poważnie rozważyć:

  1. Bezpieczeństwo pasażerów
  2. Nowe opony objęte gwarancją producenta
  3. Gwarancja dopasowania nowych opon do konkretnego modelu pojazdu

Bezpieczeństwo pasażerów

Podstawowym aspektem, o który powinien zadbać właściciel każdego pojazdu jest bezpieczeństwo jego pasażerów. Wpływ na nie mają między innymi opony. Używane ogumienie często posiada ukryte wady, niewidoczne gołym okiem. Tego problemu można uniknąć kupując nowe opony, pochodzące prosto od producenta. Cechują się one także bieżnikiem na odpowiednim poziomie – minimalna jego grubość, dopuszczająca używane opony do sprzedaży na rynku wtórnym jest mniejsza, niż sugerowana przez ekspertów wartość bezpieczna! Zdaniem niektórych z nich ogumienie powinno wymieniać się co kilka lat, bez względu na stan zużycia bieżnika, co dodatkowo obniża wartość produktu używanego. Troszcząc się o bezpieczeństwo podróżujących z Tobą osób postaw więc na nowe opony, które w niebezpiecznych sytuacjach drogowych zniosą większe naprężenia oraz będą bardziej odporne na uszkodzenia, ze względu na niewielkie zużycie materiału.

Nowe opony objęte gwarancją producenta

Nowe opony zawsze objęte są gwarancją producenta, która najczęściej jest już nieaktywna w przypadku ich używanych odpowiedników. Wybierając nowe opony wybierasz zatem bezpieczeństwo również finansowe – jeżeli zdarzy się, że będą mieć wadę fabryczną, będziesz wiedzieć do kogo się zwrócić oraz uzyskasz odpowiednią pomoc. Dokładne warunki gwarancji nowych opon możesz sprawdzić na stronie https://noweopony.pl/

Gwarancja dopasowania nowych opon do konkretnego modelu pojazdu

Kolejną, ważną dla wielbicieli pojazdów nietypowych bądź tych, które nie są już produkowane rzeczą jest również dostępność części zamiennych do samochodów, w tym opon. Szukanie ich z drugiej ręki często jest bardzo trudnym zadaniem. Nawet, jeżeli uda się znaleźć odpowiedni model, bardzo często jego jakość bądź stopień zużycia pozostawia wiele do życzenia. Kupując oryginalne, nowe opony, produkowane zgodnie z parametrami posiadanymi przez dany pojazd zyskujesz pewność, że posłużą Ci one na długie lata, zapewniając przy tym bezpieczną jazdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imie